کودک آزاری باز هم قربانی گرفت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۸, ۱۰:۵۳ ب.ظ
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

کودک آزاری باز هم قربانی گرفت

پست توسط FARSHAD.ADL »

محدثه دختر بچه سه ساله پس از معاینات پزشکی و عمل جراحی، دوشنبه شب به دلیل وخامت حال عمومی در بیمارستان شهید محمدی فوت شد.

بهگزارش «مهر» محدثه دختر بچه سه ساله اهل بندرعباس یکشنبه شب با حال بسیاروخیم توسط پدر و مادر خود به بخش اورژانس مرکز آموزشی درمانی شهیدمحمدی آورده شد و بعد از معاینات اولیه پزشکان آثاری از کودک آزاری را در بدن اومشاهده کردند.

متخصص طب اورژانس گفت: این دختربچه سه ساله با افت سطح هوشیاری و در حالت کما توسط والدین به اورژانس مراجعه کرد که دربررسی های اولیه آثار کبودی روی بدن کودک مشاهده میشد.

دکتر رضایزدانی گفت: باتوجه به آثار کبودی روی قفسه سینه، تن، اندامها، ابرو و پلک فوقانی چپ و همچنین به دنبال اظهارات متناقص پدر و مادر کودک مبنی برافتادن کودک از روی میز، افتادن کودک در پارک از روی تاب، لیزخوردن کودک در حمام، تشخیص کودک آزاری فیزیکی مورد تأئید قرار گرفت.

این متخصص طب اورژانس گفت: با توجه به خونریزی داخل شکمی بیمار تحت عمل لاپاراتومی اورژانسی قرار گرفت که از شکم بیمار در حدود 300 سی سی خون لخته و تیره بیرون آمد.

وی در ادامه افزود: بعد از عمل بیمار به بخش آی سی یومنتقل شده و تحت مراقبتهای ویژه قرار گرفت که متأسفانه به دلیل وخیم بودن شرایط کودک خردسال، 12 ساعت بعد از مراجعه به بیمارستان فوت کرد.

والدین این کودک تاکنون موضوع کودک آزاری را نپذیرفته اند و مدعی هستند که هیچ‌گونه ضرب و شتمی در میان نبوده است.

این حادثه در حالی در بندرعباس اتفاق می‌افتد که دو ماه گذشته هم دو کودک دیگربه دلیل ضرب و شتم از سوی پدرخود در بیمارستان شهید محمدی بستری شده بودند.

دکترذاکری متخصص کودکان در این زمینه می گوید: سوء رفتار با کودکان طیف وسیعی از رفتارهای غیرمتعادل روانی است که در نهایت منجر به عوارض متفاوت و حتی مرگ می شود.

دکتر سمیرا ذاکری شهسواری متخصص بیماریهای کودکان هم در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: مطابق با آمار جهانی 15 درصد کودکان زیرپنج سال که به دلایل آسیب های مختلف در اورژانس بستری می شوند همچنین 15درصد سوختگی ها و 50 درصد شکستگی کودکان زیر یکسال از موارد آزار وسوءاستفاده هستند.

متخصص بیماریهای کودکان با بیان اینکه مهمترین اقدام پیشگیرانه در این خصوص شناسایی کودکان و والدین پرخطر ( high risk )است، گفت: والدین معتاد، افسرده، خیلی جوان، دارای بیماریهای روانی، کمتوان ذهنی، تک والدی از جمله موارد والدین پرخطر و همچنین موارد کودکان پرخطر نیز کودکان دچار بیماریهای مزمن، دیابتی، کم توان ذهنی و چند قلو هستند.

دکتر ذاکری گفت: کبودی با رنگهای متفاوت در بدن و در مناطق غیرمعمول از جمله شکم، دستگاه تناسلی، پشت دستها، قسمت داخلی بازو،صورت،دهان، باسن علائم کودک آزاری فیزیکی است.

وی شایع ترین علت مرگدر کودک آزاری را ضربه های مغزی عمدی عنوان کرد و بیان داشت، آسیب های داخل شکمی ناشی از ضربه دومین علت شایع مرگ در کودکان کتک خورده است.

وی از مراکز حمایت های اجتماعی و روانی کودکان و والدین در بیمارستان های شهیدمحمدی و کودکان خبر داد و گفت: این مراکز آماده دریافت گزارشات مردمی و کادر درمانی در خصوص مواردکودک آزاری است.

اما بازیار مدیرکل سابق بهزیستی هرمزگان کودک آزاری در بندرعباس را نادر و کودک آزاری درایران را غیرقابل قیاس با سایر کشورهای دیگر عنوان و اعلام کرد که رسانه ها در این خصوص بزرگنمایی می کنند در حالیکه معاون امور اجتماعی و پیشگیری سازمان بهزیستی کشور از وقوع هفت هزار مورد کودک آزاری طی سال گذشته درکشور خبر داده است.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”