سید حسن نصرالله:بروز جنگ جدید بین آمریکا و ایران بعید است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 235
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۸۸, ۵:۰۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 977 بار
سپاس‌های دریافتی: 988 بار

سید حسن نصرالله:بروز جنگ جدید بین آمریکا و ایران بعید است

پست توسط HS368 »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به تهمت اخیر آمریکا و شانتاژ تبلیغاتی این کشور علیه ایران تصریح کرد که رد درخواست آمریکا از سوی ایران برای خط ارتباط مستقیم باعث خشم آمریکا و طراحی فتنه جدید علیه ایران در منطقه شد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]
به گزارش فارس، سید "حسن نصرالله" دبیرکل حزب‌الله لبنان در گفت‌وگو با شبکه خبری المنار لبنان، با اشاره به فتنه‌انگیزی اخیر آمریکا علیه ایران و تهمت به تهران در ترور سفیر عربستان سعودی در واشنگتن گفت که آمریکا از مدتها پیش به دنبال دیدارهای دوجانبه با ایران بود، اما ایرانیها هرگز این دیدارها را قبول نکردند، به همین علت استفاده از این فتنه برای تحمیل تحریم‌های بیشتر به ایران و همچنین به چالش کشیدن مناسبات ایران و عربستان سعودی و تغذیه فتنه میان دو طرف صورت گرفته است، علت اصلی تمام اینها نیز رد شدن درخواست آمریکا برای ایجاد خط ارتباط مستقیم با ایران از سوی تهران است.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها به دنبال ایجاد خط ارتباط مستقیم با ایرانی‌ها بودند و در همین زمینه یک ژنرال آمریکایی را انتخاب کردند، آنها همچنین یک فرمانده ایرانی نیز که دوست دارند طرف آنها در مذاکرات باشد، انتخاب کردند، اما ایران این موضوع را رد کرد.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: آمریکا می‌خواست در زمینه عراق و افغانستان با ایران وارد مذاکره شود، او می‌داند که ایران در این کشورها تاثیر دارد، اما رد شدن این درخواست از سوی ایران خشم آمریکایی‌ها را برانگیخت و به همین علت بود که آنها اقدام به ساختن این اتهامات علیه ایران کردند تا بتوانند خط ارتباط مستقیم با ایران را از این طریق راه‌اندازی کنند.

آمریکا توان ورود به جنگ جدید را ندارد


وی در بخش دیگری در مورد تهدیدات جدید آمریکا علیه ایران ابراز داشت که آمریکایی‌ها قادر نیستند که وارد جنگ جدیدی شوند، علت آن هم شکست‌های نظامی، امنیتی و مالی است که ارتش آمریکا در عراق و منطقه دریافت کرده است، به اعتقاد من کاندیدای جمهوری خواهان در انتخابات توقف تمامی کمک‌های مالی آمریکا برای حل بحران مالی در این کشور را مطرح خواهد کرد.

بروز جنگ جدید بین آمریکا و ایران بعید است / عربستان به منافع آمریکا در منطقه کمک نکند

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: ‌من بروز جنگ جدید آمریکا با ایران را بعید می‌دانم و معتقدم که آنها تنها می‌خواهند تا ایران عقب‌نشینی کرده و با پروژه‌های آنها همکاری کند، من امیدواریم که سعودی‌ها به این فتنه‌ها کشیده نشوند، آنها باید هوشیار باشند و به منافع آمریکا در منطقه خدمت نکنند، هر چالشی میان ایران و عربستان به نفع کشورهای منطقه نیست.
خوشبختی ما در سه جمله است ... تجربه از دیروز , استفاده از امروز , امید به فردا ... ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه میکنیم حسرت دیروز , اتلاف امروز , ترس از فردا ... دکتر علی شریعتی
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”