نقش عربستان در طرح بهانه‌گیری آمریکا از ایران برای آغاز جنگ

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 235
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۸۸, ۵:۰۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 977 بار
سپاس‌های دریافتی: 988 بار

نقش عربستان در طرح بهانه‌گیری آمریکا از ایران برای آغاز جنگ

پست توسط HS368 »

نقش عربستان در طرح بهانه‌گیری آمریکا از ایران برای آغاز جنگ


به گزارش فارس، منابع مطلع اعلام کردند که ایران با هشیاری، فریب طرح‌های متعدد آمریکا را که عربستان سعودی در آن نقشی فعال داشت تا بهانه از ایران برای آغاز جنگ بگیرند، نخورد.

نشریه المنار بر اساس یک گزارش غربی نوشت: طرحی آمریکایی با محوریت عربستان که اکنون نقاط مبهم آن روشن شده است و هدف آن کشاندن ایران به جنگ بود، تاکنون شکست خورده است. جنگی که آمریکا و اسرائیل از آن حمایت می‌کنند ولی تاکنون موفق نشده‌اند پای ایران را به جنگ باز کنند.

المنار نوشت: کمیته‌ها و کادرهایی تشکیل شد و قراردادهای تسلیحاتی با عربستان بسته شد و خاک عربستان به انبار سلاح تبدیل شد در حالی که نیروهای بیش از نیاز ارتش آمریکا در قطر تجمع کردند و در همین حال فرانسه نیز پایگاه اطلاعاتی نظامی خود در کشور امارات را فعالتر کرد.

در گزارش غربی که المنار نسخه‌ای از آن را در اختیار قرار گرفت، آمده است که آنچه بحرین در معرض آن قرار گرفت و عربستان و امارات در آن دخالت کردند و معترضان بحرینی را سرکوب کردند، همه با هدف بهانه گرفتن از ایران و وادار کردن آن به دخالت بود تا بهانه‌ای شود برای تجاوز آمریکا و اسرائیل و کشورهای عضو ناتو و برخی کشورهای عربی خلیج فارس به ایران، اما تهران ابعاد طرح مذکور را دریافت و بهانه نداد.

بنا بر این گزارش، پس از شکست این طرح، سناریو طرح ترور سفیر سعودی در واشنگتن و تهمت به ایران مطرح شد ولی بازی دیگر روشن شده بود و باز هم بهانه گرفتن از ایران شکست خورد.

این منابع تاکید کردند که آمریکا اکنون به دنبال بهانه می‌گردد زیرا در سوریه شکست خورده است و موعد خروج آن از عراق نیز فرا رسیده است و طرح‌های بحرین و سفیر سعودی نیز شکست خورد اما آمریکا از بهانه‌گیری دست بر نخواهد داشت.
خوشبختی ما در سه جمله است ... تجربه از دیروز , استفاده از امروز , امید به فردا ... ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه میکنیم حسرت دیروز , اتلاف امروز , ترس از فردا ... دکتر علی شریعتی
Major II
Major II
پست: 639
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۰, ۵:۱۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1984 بار
سپاس‌های دریافتی: 1829 بار

Re: نقش عربستان در طرح بهانه‌گیری آمریکا از ایران برای آغاز

پست توسط GHAZALAK88 »

خدا اون روز منو بکش که نبینم این کوچولوهای حاشیه خلیج فارس هم شروع به قدقد کردن بکنن ^:)^
تصویر تصویر تصویر [External Link Removed for Guests]تصویر تصویر تصویر
تصویر وبلاگ ابشار زیباو دل انگیز شوی تصویر

تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”