سیف الاسلام...

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 1348
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۵۶ ب.ظ
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5189 بار
سپاس‌های دریافتی: 8626 بار

سیف الاسلام...

پست توسط A3eman »

سیف‌الاسلام قذافی، هنوز هم با غرور و تبختر سخن می‌گوید؛ حتی وقتی او را با لباس چوپانان در حال فرار از لیبی دستگیر کردند، به خبرنگار «رویترز» گفته بود که احساس خوبی دارد و از اینکه به دست مبارزان افتاده، ناراحت نیست، چرا که این راهی است که در پایان به نابودی یکی از این دو پایان می‌یابد؛ البته شاید پخش تصاویر حقارت‌بار لحظات پایانی زندگی پدرش، درس خوبی به او داده که باعث شده ژست جسورانه خود را تا پایان نگه دارد.


سیف‌الاسلام، فرزند دوم معمر قذافی 38 ساله است و جز یک ماه اخیر، روزگاری را تجربه نکرده بود که سایه سنگین پدرش بر لیبی نباشد. وی بر خلاف پدر که همیشه با لباس قبیله‌ای در محافل حاضر می‌شد، همواره کت و شلوار می‌پوشد و تا هنگامی که پرده از چهره زشت حکومت پدرش فرو نیفتاده بود، در سایه حمایت‌های مالی پدر در محافل بین‌المللی، ژست آزادی خواهانه و صلح‌طلبانه می‌گرفت و هر جا فرصتی بود، عرض اندامی درخور می‌کرد.

وی همچنین در حل پرونده گروگان‌گیری در فیلیپین مداخله و بنیاد بین‌المللی قذافی را برای حمایت از کودکان راه‌اندازی کرد. صلح‌طلب و آشتی‌جو بود، به هنر علاقه داشت و نمایشگاه نقاشی بر پا می‌کرد.

او حتی تا پیش از شکل‌گیری حرکت مردی در لیبی به عنوان منتقد پدر شناخته می‌شد و با اقدامات اصلاحی خود، می‌خواست بنیادهای مدنی لیبی را گسترش دهد؛ اما همه این‌ها تا پیش از حرکت مردم لیبی معنا داشت. با آغاز اعتراضات در لیبی، بناگاه پرده از چهره قذافی‌ها برداشته شد و همه هیولای درون آنها را دیدند.

سیف‌الاسلام حتی جلوتر از پدر جلوی مردم ایستاد و با سخنرانی‌ها و کنفرانس‌های خبری بی‌شمار، انقلابیون را تهدید می‌کرد. حتی روزهایی که طرابلس به دست انقلابیون افتاد و فیلم‌های ضبط شده سیف‌الاسلام در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گرفت، باز هم او با همان غرور سخن می‌گفت و انقلابیون را به سیاه‌چال‌های ترسناک پدر وعده می‌داد.

اکنون پس از دستگیری سیف‌الاسلام ـ‌ که قدرت دوم لیبی پس از معمر به شمار می‌رفت ـ انتظار می‌رود که بخشی از اسرار و ناگفته‌های حکومت مخوف و شگفت‌انگیز معمر قذافی آشکار شود؛ چیزی که رسانه‌ها در این مدت درباره آن بسیار به داستان‌سرایی پرداختند و قصه‌هایش بیشتر و عجیب‌تر از داستان‌های هزار و یک شب شده است.

گزارش تصویری زیر (26 تصویر) به بخشی از زندگی سیف‌الاسلام، مرد پرحاشیه و پر بحث خانواده قذافی می‌پردازد:

 ‌الاسلام فرزند نخست همسر دوم قذافی است و در همه این سال‌ها، نفر دوم قدرت در لیبی بوده است.
  
  تصویر [HR] ؛ سیف‌الاسلام جوان در دبیرستان علی وارث طرابلس، زیر تصویر بزرگ پدر ایستاده است. اگر در آن سال‌ها در گوشه و کنار لیبی دیواری می‌دیدی، حتما تصویری از قذافی هم به آن آویخته شده بود.  : Rex   
  تصویر  [HR]   معمر قذافی و سیف‌الاسلام نوجوان به بلگراد در سال   
  تصویر  [HR]   1997؛ سیف‌الاسلام جوان به وین رفت و در دانشگاه اماداک این کشور تحصیل کرد. وی در این زمان با اعضای حزب افراطی اتریش و رهبر آن جرج هایدر ارتباطات ویژه‌ای پیدا کرد؛ این حزب از طرفداران ویژه قذافی و حکومت وی بودند.  : Sipa Press/Rex   
  تصویر  [HR]   1999؛ آنان سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب لیبی را جشن گرفتند؛ انقلابی که جشن پنجاه سالگی خود را ندید و با انقلابی دیگر سرنگون شد.  : Sipa Press/Rex   
  تصویر  [HR]   تلگراف در سال 2002 سیف را به پولشویی و فساد مالی متهم کرد که منجر به شکایت او از این روزنامه شد و در دادگاه عالی لندن علیه این روزنامه اقامه دعوا کرد؛ این سرانجام پیروز سیف، فارغ‌التحصیل دکترای اقتصاد از دانش‏سرای اقتصادی لندن است.  
  تصویر [HR]  2002؛ همچنان سیف‌السلام در سایه قدرت پدر به جولان‌دهی در عرصه سیاسی کشور ادامه می‌دهد. او دیگر دست راست معمر است و بسیاری از رخدادهای کشور با نظر او صورت می‌گیرد.  : Max Nash/  
  تصویر  [HR]  ‌السلام در حال سخنرانی در میان مسلمانان اندونزی در عید فطر سال 2004 میلادی.  : Mast Irham/  
  تصویر  [HR]   سال 2008؛ سیف‌الاسلام در مراسم تشییع جنازه جرج هایدر، رهبر راستگرای اتریش شرکت کرد. حزب راست افراطی اتریش و رهبر پیشین آن، هایدر از حامیان نزدیک معمر قذافی و پسرش به شمار می‌رفتند.  
  تصویر  [HR]   در کنار عبدالباسط المقرحی، متهم اصلی پرونده انفجار   
  تصویر  [HR]   در جمع تجمع جوانان هوادار در طرابلس در سال   : Ismail Zitouni/  
  تصویر  [HR]   از تسخیر بخش‌های فراوانی از لیبی به دست مخالفین و نزدیک شدن آنان به لیبی، سیف‌الاسلام در یک شوی تبلیغاتی، هواداران خود و خبرنگاران را جمع و اعلام کرد که لیبی هنوز تحت حاکمیت معمر قذافی اداره می‌شود.  
  تصویر  [HR]  ‌وگو با رسانه‌ها پس از یک نشست خبری در طرابلس. در روزهای انقلاب لیبی، وی به تنهایی از دولت قدافی حمایت و همچنان مخالفان را تهدید می‌کرد.  : Ben Curtis/  
  تصویر  [HR]   آگوست 2011؛ در حالی که دیگر طرابلس به دست انقلابیون لیبی افتاده، «العربیه»، ویدئوی ضبط شده‌ای از سیف نمایش می‌دهد که در مکانی نامعلوم ضبط شده و همچنان هم سخنان تهدیدآمیز بر زبان می‌راند.  : Al Arabiya/  
  تصویر  [HR]   ماه ژوئن، دادگاه بین‌المللی جنایات جنگی، حکم بازداشت معمر قذافی و پسرش سیف‌الاسلام و چند تن دیگر از رهبران لیبی را در پی کشتار وحشیانه مردم این کشور اعلام کرد. «لوئیس مورنو اوکامپو»، دادستان دیوان بین‌المللی کیفری اذعان داشته که می‌خواهد به زودی درباره امکان محاکمه سیف‌الاسلام قذافی در دادگاه بین‌المللی لاهه، با مقامات دولت انتقالی لیبی گفت‌وگو کند.  
  تصویر [HR] ‌الاسلام در حالی که به همراه چند تن از یاران خود در لباس چوپان با گله‌ای شتر، قصد فرار به نیجر را داشت، دستگیر شد.  
  تصویر  [HR]   از سیف در منطقه‌ای در جنوب لیبی؛ ساعاتی پس از دستگیری.  
  تصویر  [HR]   تصویری که از دستگیری سیف‌الاسلام مخابره شد؛ انگشتان سیف‌الاسلام در حمله نیروهای ناتو قطع شده است.
  
  تصویر  [HR]   که از زینتان، قصد انتقال او به طرابلس را دارد.  : Ismail Zitouni/  تصویر  
  تصویر [HR]  و مقادیری دلار، تنها چیزهای بود که سیف به همراه داشت.  
  تصویر  
  تصویر [HR]  از هواپیمایی که سیف‌الاسلام را از جنوب لیبی به طرابلس برد.  : AFP/GETTY   
  تصویر  [HR]   لیبیایی‌های لندن پس از شنیدن خبر دستگیری سیف‌الاسلام.  
  تصویر  [HR]   لیبی را فرا گرفت.  
  تصویر  
  تصویر 
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1752
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۹, ۹:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3426 بار
سپاس‌های دریافتی: 5853 بار

Re: سیف الاسلام...

پست توسط shafagh »

این ها در زمان خود برای مردم بتی بودند اما شکسته شدند و امروز چیزی از انها باقی نمانده است .پنجه در پنجه ی مردم افکندن و خون بیگناهان را بر زمین ریختن عاقبتی جز این ندارد امروز تنها چیزی که به خاطر این اخرین باقیمانده معمر خان می رسد فقط اوهام و خیالات و حسرت گذشته پر زرق و برق و از دست رفتن ارزویی است که هرگز به ان نرسید و شاید فرجامی بدتر از اینها در انتظارش باشد....
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4380
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6704 بار
سپاس‌های دریافتی: 12099 بار
تماس:

Re: سیف الاسلام...

پست توسط Mohammad 1985 »

قدرت موجودی کثیف که با فساد رابطه مستقیمی داره یا بهتر بگم قدرت مطلق = فساد
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”