اينديپندنت : ما بی تقصیریم!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۸۸, ۵:۲۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3625 بار
سپاس‌های دریافتی: 3960 بار

اينديپندنت : ما بی تقصیریم!

پست توسط Qaher1406 »

اينديپندنت با اشاره به احتمال اخراج سفير انگليس از ايران : ما بی تقصیریم!
این روزنامه انگلیسی نوشت: براي بيش از يك قرن دست دولت بريتانيا در عرصه سياست ايران بسيار فعال بود و رهبراني كه با منافع بريتانيا همخواني نداشتند از سوي لندن كنار گذاشته مي شدند.
روزنامه انگليسي اينديپندت در واكنش به اقدام مجلس ايران در تصويب كليات طرح كاهش رابطه با انگليس و مهلت دو هفته اي مجلس هشتم به دولت براي اخراج سفير بريتانيا از ايران ، با تلاش برای بی تقصیر جلوه دادن لندن نوشت كه مقامات ايراني هنوز معتقدند كه انگليسي ها در توطئه هاي پشت پرده عليه اين كشور دست دارند.

به گزارش عصر ايران در اين گزارش با اشاره به اينكه تصميم احتمالي به اخراج سفير بريتانيا از ايران به طور روشني ذهنيت مقامات مسئول در ايران را نسبت به بريتانيا آشكار مي سازد، مي نويسد كه هنوز هستند بسياري از افراد در ايران كه معتقدند هر چه در پشت پرده مي گذرد كار انگليسي ها است.

اين مطلب با ادعاي اينكه از نظر مقامات ايران ريشه همه مشكلات در انگليس و اقدامات لندن خلاصه مي شود ، مي افزايد : براي بيش از يك قرن دست دولت بريتانيا در عرصه سياست ايران بسيار فعال بود و رهبراني كه با منافع بريتانيا همخواني نداشتند از سوي لندن كنار گذاشته مي شدند، اما از زماني كه رهبران بريتانيا خليج فارس را يك درياچه بريتانيايي مي دانستند نسل ها است كه مي گذرد اما هنوز بسياري از كشف دست پنهان انگليس در پشت هر حادثه مهمي در اين كشور خبر مي دهند.

ايندپندنت مي افزايد :‌" وقتي در ژوئن 2009 ميليون ها ايراني در اعتراض به نتايج اعلام شده انتخابات رياست جمهوري به خيابان ها ريختند مقامات حكومتي در ايران انگلستان را متهم كردند كه در ايجاد آشوب و نا آرامي در اين كشور دست دارد."

اين روزنامه بريتانيايي در پايان مي نويسد :‌ " شايد بهتر باشد ما هم ادعاهاي مقامات ايراني را درباره خودمان بپذيريم . اين واقعيت كه رهبران ايران قدرت ما را بسيار بيشتر از آنچه كه هست تخمين مي زنند شايد براي ما مثبت هم باشد ."

ایندیپندنت البته اذعان نکرد که مصوبه مجلس ایران بعد از آن رخ داد کع دولت بریتانیا در اقدامی خصمانه تصمیم به تحریم بانک مرکزی ایران گرفت و در واقع این خود انگلیسی ها بودند که بازی را آغاز کردند.
در هفته جاری مجلس شورای اسلامی با رأی بالایی طرح کاهش سطح روابط با انگلیس و اخراج سفیر این کشور از ایران را تصویب کرد.
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

« اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

[External Link Removed for Guests]
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3472
تاریخ عضویت: جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۷, ۹:۴۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: اينديپندنت : ما بی تقصیریم!

پست توسط Solver »

  برخی مدعی باشند مگر ما چه روابطی با انگلیس داریم که بخواهیم قطع کنیم، اما من فکر کنم همین روابطه نداشته را هم قطع کنیم بهتر است. انگلیس بیشتر از تمام دشمنان ما در طول تاریخ به ما خسارت وارد نموده است. حتی از روس ها یا آمریکایی ها بیشتر.

همان بهتر که هیچ ارتباطی باش نداشته باشیم. این گرگ پیر سیاست همیشه ساده لوحانی را در کشور های هدف خواهد یافت تا طعمی جهت دست یابی به منافع خودش کند. شاید غلط نباشد اگر بگوییم قطع رابطه با انگلیس واجب تر از قطع رابطه با آمریکاست!

یادش به خیر، اوایل دورانی که سخت درگیر خبرخوانی و خبرنگاری بودم یک پیام دادم به Independent با این مضمون که بهتر است نام خبرگزاریشون را تغییر بدهند به illdependent . تصویر 
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”