از خرید هواپیما تا بزرگترین اکتشافات نفت وگاز

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 1348
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۵۶ ب.ظ
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5189 بار
سپاس‌های دریافتی: 8626 بار

از خرید هواپیما تا بزرگترین اکتشافات نفت وگاز

پست توسط A3eman »

[External Link Removed for Guests]ماجرای خرید توپولف 204 از روسیه، رونق سکه بازی در بازار، ممنوعیت سوخت گیری ایران ایر در فرودگاه شهر کنت، ممنوع شدن واردات گوشت مرغ و قطع سهمیه بنزین موتور سیکلت‌ها و کشف میدان بزرگ گازی در دریای خزر از اخبار داغ این هفته بودند.

ماجرای خرید توپولف 204 از روسیه

در این هفته ماجرای خرید پنج فروند هواپیمای توپولف 204 و مذاکره رئیس جمهور ایران با رئیس جمهور وقت روسیه در این باره توسط سرپرست سابق سازمان هواپیمایی کشوری[External Link Removed for Guests]

محمدعلی ایلخانی افزود: قرارداد خرید این هواپیماها در آن زمان با طرف روسی بسته شد تا 5 فروند هواپیمای توپولف 204 دراختیار شرکت ایران ایرتور قراربگیرد اما به شرطی که با موتور PS90 A2 باشد.

ایلخانی قیمت این هواپیما را 100 میلیون دلار عنوان کرد.

همچنین رضا نخجوانی رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در این هفته از ورود 20 فروند هواپیمای مسافربری به کشور در ماه‌های آینده [External Link Removed for Guests] برای خرید هواپیمای 100 نفره روسی در حال مذاکره هستیم که یکی از انتخاب های ماست تا برای پروازهای داخلی استفاده شود.

لایحه بودجه باز هم به تاخیر افتاد

همچنین هفته گذشته اواین هفته پس از سر رسید ارائه لایحه بودجه از سوی دولت به مجلس بود.

در گذشته شایبه‌ای مطرح بود که وقتی دولت لایحه بودجه را دیر تقدیم خانه ملت می‌کند، به دنبال قرار دادن مجلس در تنگنای زمانی است تا مجلس فرصت کافی برای رسیدگی نداشته باشد و هر آنچه را ‌دولت می‌خواهد، تصویب کند. این روز ها باز هم سوالات این چنینی مطرح می شود. متن کامل خبر و تحلیل کارشناسی آثار تاخیر را [External Link Removed for Guests]

کشف بزرگترین میدان گازی جهان و 8 میلیارد بشکه نفت خزر

همزمان با [External Link Removed for Guests] مکعب ذخایر گاز در دریای خزر احتمال کشف [External Link Removed for Guests] در این مخزن گازی قوت گرفته است، ضمن آنکه شرکت ملی نفت مشترک بودن میدان جدید گازی با جمهوری آذربایجان را رد می کند.

براساس اعلام مسئولان شرکت ملی نفت ایران، میدان تازه اکتشاف شده گاز طبیعی در [External Link Removed for Guests]در دریای خزر قرار گرفته است و با هیچیک از کشورهای همسایه مشترک نیست.

شرکت ملی نفت ایران برای کشف این ذخیره جدید هیدروکربوری تاکنون هفت حلقه چاه اکتشافی در آبهای عمیق دریای خزر حفاری کرده است که در نهایت هشتمین چاه اکتشافی در این حوزه دریایی به کشف یک میدان عظیم گازی ختم شده است.

از سوی دیگر با دستور رستم قاسمی وزیر نفت به منظور بررسی بیشتر و تکمیل مطالعات اکتشافی میدان تازه اکتشاف شده گاز طبیعی قرار است با تکمیل چاه اکتشافی یک حلقه چاه توصیفی در این میدان گازی کشف شود.


رونق سکه بازی در بازار

موضوع سکه بازی برخی از دلالان در این هفته هم ادامه داشته است به‌طوریکه تشکیل صف‌های خرید سکه در مقابل بانکها از ساعات یک یا دو صبح آغاز می‌شود و برخی سودجویان همراه با خانواده خود متقاضی خرید سکه‌های بانکی هستند.

در واقع پس از اعلام کاهش 70 تا 80 هزار تومانی قیمت سکه توسط محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی و از بین بردن حباب سکه، هجوم دلالان و سود جویان به بانکها برای خرید سکه های بانکی با هدف کسب سود آغاز شده است و به نظر می رسد که همچنان هم این افراد اجازه کاهش قیمت سکه را در بازار نمی دهند.

تشکیل صف‌های بانکی خرید سکه از ساعات یک و دو صبح آغاز می شود، البته برای خرید سکه ثبت نام‌هایی صورت می گیرد، اما حتی افرادی که برای خرید سکه در ساعات مذکور به صف‌ها می‌پیوندند، مشاهده می‌کنند که نام افرادی پیش از آنها در لیست اسامی به چشم می خورد.

در عین حال، برخی از شعب عرضه کننده سکه بانکی درب شعب را به روی مشتریان به دلیل ازدحام می‌بندند، همچنین ثبت نام از خریداران سکه چند ساعت قبل از آغاز بکار بانک‌ها، در برخی شعب عرضه کننده آغاز می شود.

برخی از افرادی که در صف‌ها می ایستند، مدعی هستند نام برخی از افرادی که در لیست درج شده، همواره در لیست‌ها به چشم می‌خورد، به نظر می‌رسد که این افراد با برخی‌ها تبانی کرده و در نوبت‌های ابتدایی قرار می‌گیرند و به راحتی سکه می‌خرند.

برخی هم همراه با خانواده خود با در دست داشتن شناسنامه در نوبت می‌ایستند. البته بانکها محدودیت‌هایی را برای فروش سکه اعمال می کنند، به طور مثال برخی از آنها تنها 5 قطعه سکه نیم بهار، ربع بهار و یا گرمی به متقاضیان عرضه می کنند.

در همین حال، هجوم نقدینگی سرگردان به سمت گیشه‌های بانک‌ها و تشکیل صف برای خرید سکه دولتی در حالی ادامه دارد که دلار در بازار آزاد تهران به 1380 تومان رسیده است و احتمال افزایش قیمت این نوع ارز به 1400 تومان در روزها و هفته‌های آینده وجود دارد.

متن کامل خبر :[External Link Removed for Guests]

وزیر اقتصاد موسسات قرض الحسنه را ربوی خواند!

سيد شمس‌الدين حسيني، اين بار [External Link Removed for Guests] از اسلامي نبودن برخي مؤسسات قرض‌الحسنه به زبان آورد كه در نوع خود، اظهاراتي تند از سوي يك مقام مسئول بود.

وي تصريح كرد: برخي از اين مؤسسات با نام ائمه اطهار تأسيس شده‌اند و به نام قرض‌الحسنه، كار ربوي انجام مي‌دهند و ادامه داد: شورای پول و اعتبار، بانک مرکزی و نهاد ناظر پولی، باید نسبت به این گونه مسایل دغدغه داشته باشند.

اين اظهارات البته به همان ميزان كه درد دل بسياري از مردم جامعه و مراجعين اين قبيل مؤسسات بود، پرسشی را نيز به ذهن متبادر مي‌ساخت: وقتي وزير اقتصاد كه از عالي‌ترين مقامات كشور در تعيين حدود و شرايط مؤسسات بانكي تحت نظارت بانك مركزي است، خود از اين مؤسسات گله‌مند باشد، اين واقعه چه معنايي خواهد داشت و وضعيت مردم در اين عرصه چه خواهد بود؟ [External Link Removed for Guests]
ممنوعیت سوخت گیری ایران ایر در کنت انگلیس

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از ممنوعیت سوخت گیری هواپیماهای ایران ایر در فرودگاه شهر کنت انگلیس خبر داد و گفت: ممنوعیت سوخت‌گیری هواپیماهای ایران ایر در این فرودگاه تاثیر چندانی در پروازهای این شرکت به لندن ندارد.

فرهاد پرورش با اعلام اینکه فرودگاه شهر کنت در انگلیس سوخت رسانی به هواپیماهای ایران ایر را ممنوع کرده است، گفت: هواپیماهای ایران ایر که به مقصد لندن پرواز داشتند، در فرودگاه این شهر سوخت گیری می کردند اما از 7 دسامبر بنابر اعلام کشور انگلیس، این فرودگاه نیز از اجازه سوخت رسانی به هواپیماهای هما منع شده است.

وی بابیان اینکه ایران ایر مذاکراتی را با مسئولان این فرودگاه انجام داد تا بتواند سوخت گیری را ادامه دهد، بیان کرد: این فرودگاه کوچک به وسیله سوخت گیری هواپیماهای هما سود خوبی را به دست می آورد و نسبت به انجام این همکاری تمایل داشت اما ظاهرا بنا به دلایلی مانع همکاری این فرودگاه شده است.

ممنوعیت واردات گوشت مرغ از 2 ماه پیش

در کشمکش میان دو وزارتخانه جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت بر سر واردات بی رویه میوه، هریک از این وزارتخانه ها واردات را برعهده دیگری می اندازد. در این باره صادق خلیلیان وزیر جهادکشاورزی درباره واردات گوشت مرغ و گوشت قرمز اعلام کرد: واردات گوشت مرغ را از [External Link Removed for Guests] و از سویی برای صادرات آن نیز جایزه تعیین کرده ایم.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا شاهد عرضه مرغ‌های وارداتی در بازار هستیم؟ گفت: ممکن است که مرغ‌هایی که هم اکنون در بازار وجود دارند از قبل وارد و ذخیره شده باشند.

وزیر جهاد کشاورزی در زمینه واردات گوشت قرمز نیز اظهار داشت: واردات گوشت قرمز نیز محدود شده است به طوری که میزان ورود آن به نصف مقدار سال پیش محدودیت یافته است.

قطع سهمیه سوخت موتورسیکلت های بنزین سوز

عبدالله جلالی قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت از آغاز اجرای طرح صدور مکانیزه کارت سوخت آژانسها از اول دی‌ماه امسال خبر داد و گفت: طرحی به ستاد هدفمندی یارانه‌ها ارایه شده است که در صورت تصویب، موتورسیکلت‌های بنزین‌سوز جدید دیگر [External Link Removed for Guests]

وی با اعلام اینکه سهمیه فعلی آژانس‌ها در ماه 300 لیتر است، افزود: هم اکنون220 هزار کارت سوخت آژانس در کشور وجود دارد که از ابتدای دی ماه ساماندهی کارت‌ها به صورت مکانیزه صورت می‌گیرد.

اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوار

در این هفته سخنگوی طرح تحول اقتصادی دولت از اصلاح اطلاعات سامانه هدفمندی یارانه‌ها تا پایان سال‌جاری خبر داد و گفت:‌ اطلاعات سامانه طرح هدفمندی یارانه‌ها برای متولدین جدید همواره به روز می‌شود.

محمدرضا فرزبن درباره اصلاح مجدد اطلاعات افراد در سامانه هدفمندی یارانه‌ها گفت: سالانه یک یا در صورت امکان دو بار سامانه اطلاعات هدفمندی یارانه‌ها را اصلاح می‌کنیم.
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”