رییس پدافند غیرعامل:ایران در برابر تهدیدات،پویا و هوشمند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 1348
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۵۶ ب.ظ
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5189 بار
سپاس‌های دریافتی: 8626 بار

رییس پدافند غیرعامل:ایران در برابر تهدیدات،پویا و هوشمند

پست توسط A3eman »

به گزارش روز شنبه ایرنا، سردار سرتیپ' جلالی' در همایش 'مدیریت بحران، سازه های زیرزمینی و شریانهای حیاتی اصفهان'افزود: امروز این كشور به یاری خدا و همت مردم و مسوولان سیستم های دفاعی پیشرفته بسیار خوبی نسبت به گذشته دارد.
وی اضافه كرد:ما هر تهدیدی را شناسایی، تجزیه، تحلیل و متناسب با هر تهدید، دفاع خاص آن را استفاده می كنیم.
وی با بیان اینكه ما باید مدل تهدیدات و استراتژی ها را بشناسیم و بر اساس آن به الگویی برای دفاع دست یابیم، اظهارداشت:امروز شاهد موضوعات پیچیده ای هستیم كه در تمام حوزه های فناوری اعم از فرصت و تهدید ممزوج شده است.
جلالی با بیان اینكه در برخی جاها این فناوریها درعین اینكه برای ما فرصت اند تهدید محور نیز هستند، گفت: ما باید به فناوریهای روز دنیا با دو نگاه'فرصت و تهدید' نگاه كنیم و نباید فقط نگاه فرصت محور به ابزار فناوری داشته باشیم.
وی به تهدیدات سیستم های حوزه فناوری اطلاعات و آسیب پذیری آنهااشاره و تصریح كرد:كره جنوبی رابطه خوبی با آمریكا دارد اما برای دفاع از امنیت سایبری خود از ورود هرگونه ابزار فناوری اطلاعات و ارتباطات به كشورش جلوگیری و تمام این ابزارها را به شكل بومی استفاده می كند.
جلالی یكی از مدل های مهم تهدید دشمن را مدل مردم محور' عنوان كرد و افزود:دشمن در این مدل با ناتوان ساختن دولت در اداره كشور و تامین نیازهای اصلی مردم، بدنبال جدایی بین مردم و حاكمیت است .
وی اظهار داشت: به همین دلیل در سند چشم انداز 1404 كشور بر دستیابی به ایرانی امن، مستقل و پایدار با استفاده از سامانه های هوشمند و پیشرفته و با پیوستگی بین مردم و حاكمیت تاكید شده است.
رییس پدافند غیرعامل كشور گفت: باید طوری برنامه ریزی كنیم كه آسیب پذیری ما در تهدیدات كم و پایداری به مراتب بیشتر شود.
جلالی حفظ تعادل ملی با استفاده از رسانه ملی، استفاده از دانش بومی، افزایش پیوستگی مردم، پایدار سازی دانشی و مهندسی حوزه دفاعی، استفاده از لایه دفاع سایبری، اطلاعاتی، بیولوژیكی، هسته ای، اینترنتی و رسانه ای و افزایش آستانه تحمل ملی رااز دیگر مدل های دفاع در برابر تهدیدات بیان كرد.
وی به كاركرد فضاهای زیرزمینی در زمانهای بحران نیز اشاره كرد و گفت: فضای مترو 18 كاركرد دارد در حالی كه اكنون فقط از یك كاركرد ترابری و حمل ونقل آن استفاده می شود.
سردار جلالی اضافه كرد:با ایجاد زیر ساختهای بسیار در زیرزمین می توانیم هنگام تهدیدات و بحرانها یك شهر زیرزمینی داشته باشیم و فضای امنی برای مردم ایجاد كنیم.
وی از تصویب آیین نامه استفاده از پدافند غیرعامل در مترو خبر داد و ابراز امیدواری كرد،كشور با بهره گیری بهتر از این دانش درتمام زیرساختهای اقتصادی، فرهنگی، نظامی و اجتماعی،در برابر تهدیدات و آسیبها مقاومتر و پایدارتر باشد.
[External Link Removed for Guests]
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 47
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ تیر ۱۳۸۹, ۱۰:۵۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 120 بار
سپاس‌های دریافتی: 109 بار

Re: رییس پدافند غیرعامل:ایران در برابر تهدیدات،پویا و هوشمند

پست توسط h_nemesis »

ممکنه توضیح بدید که استفاده های دیگه سیستم مترو چی میتونه باشه ؟
عشق را در نقاشی کودکی دیدم که خورشید را سیاه کشیده بود تا صورت پدر کارگرش درآفتاب نسوزد
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”