«ابوموسی» را دریابید ، اما « قشم » را از دست ندهید !

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 875
تاریخ عضویت: جمعه ۴ بهمن ۱۳۸۷, ۷:۳۶ ب.ظ
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 1385 بار
سپاس‌های دریافتی: 3738 بار
تماس:

«ابوموسی» را دریابید ، اما « قشم » را از دست ندهید !

پست توسط sayeh_roshan_1988 »

  وزیر خارجه امارات درباره حاکمیت این کشور بر ابوموسی و حمایت برخی از کشور‌های عربی حوزه خلیج فارس از این ادعا‌ها همچنان ادامه دارد که خبر رسیده است جزیر قشم، بزرگ‌ترین جزیره ایرانی در خلیج فارس هم با تهدیداتی اگر نه از جنسی مشابه ابوموسی، اما با تهدیدگرانی مشابه روبرو است. تهدیدگرانی که همزمان هم تمامیت ارضی ایران را در ابوموسی را نشانه رفته‌اند و هم یکپارچه گی هویت ایرانی را اکنون در قشم هدف گرفته‌اند. به گزارش «تابناک»، در ماه‌های اخیر تلاش‌ها برای ترویج و گسترش وهابیت در جزیره قشم به شدت افزایش یافته است، تلاش‌هایی که از یک سو بنیان خود را بر تفرقه بین ایرانیان متمرکز کرده است و از سویی دیگر درصدد است هویت جمعی، اما یکپارچه ایرانیان را دچار اختلال کند. این تلاش‌های عمدتا از سوی شیخ نشین‌های حاشیه خلیج فارس البته به رهبری سعودی و قطر در حال انجام است تا دربین مردم مناطق مرزنشین ایرانی نوعی تفرقه و نزاع‌های مذهبی و در ‌‌نهایت هویتی ایجاد کرده و به یکپارچه گی جامعه ایرانی آسیب وارد کنند. در ماجراهای اخیر در این جزیره که یک نفر شیعه توسط عده‌ای که مورد حمایت جریان وهابیت سعودی – قطری هستند، کشته شده، زنگ خطری است که به صدا درآمده است و تهدیدی که اکنون از ناحیه سعودی – قطری هویت ایرانیان را تهدید می‌کند، کمتر از گستاخی‌های اماراتی نیست و باید از هم اکنون آن را جدی گرفت و هشدار‌های لازم را به حاشیه نشین‌های خلیج فارس و بادیه نشین‌های سعودی داد.

یکی از سیاست‌های وهابیت در مناطق مرزی ایران، بر هم زدن تعادل جمعیتی و گسترش جمعیت این مناطق به نفع جریان وهابیت است که متاسفانه از سوی مسئولان ایرانی جدی گرفته نمی‌شود. در همین جزیره قشم که فاصله بسیار اندکی با شهرهای جنوبی استان هرمزگان دارد هنوز ما نتوانسته‌ایم یک پل دو یا سه کلیومتری را برای اتصال جزیره قشم به شهرهای جنوبی کشور برقرار کنیم و رفت و آمد به این جزیره مستعد توسعه، اما توسعه نیافته را برای مردمان ایران فراهم کنیم و به نوعی خود همراه تهدیدگران این مناطق شده‌ایم و با سیاست‌های خود کاری کرده‌ایم که ما هم به برهم خوردن تعادل جمعیتی این مناطق به نفع جریاناتی هم چون وهابیت که حمایت مالی شدید سعودی – قطری را هم دارند، کمک کرده‌ایم. در هر مساله‌ای که دقیق می‌شویم و هر تهدیدی علیه ایران را رصد می‌کنیم، متاسفانه در جای جای آن کم کاری و اهمال عده‌ای از مقامات را مشاهده می‌کنیم. قشم را امروز دریابیم. فردا دیر است. 
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

کارت پستال درخواستی اعضای سنترال
Junior Poster
Junior Poster
پست: 153
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۰, ۹:۰۱ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 69 بار
سپاس‌های دریافتی: 377 بار

Re: «ابوموسی» را دریابید ، اما « قشم » را از دست ندهید !

پست توسط azarakhsh45 »

از همراهی هم وطن هایم در خصوص ادعای امارات نسبت به جزیره ابوموسی بسیار لذت بردم و همچنان از سکوتشان در مورد از دست دادن بخش عمده ای از آبهای دریای خزر تعجب میکنم
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”