مخترع «جریان انحرافی» کیست؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

مخترع «جریان انحرافی» کیست؟

پست توسط Mr.Amirhessam »

به گزارش شبکه ایران، واژه انحراف و مشتقات آن، این روزها پرکاربرد ترین واژگان در ادبیات سیاسی کشور است به گونه ای که احتمالا با اندکی تسامح می توان میزان کاربرد این کلید واژه را در ادبیات برخی کنشگران سیاسی، در تراز افعالی چون «است» ، «بود» و «شد» تخمین زد!
اما چه شد که انحراف، به اصلی ترین کلید واژه در ادبیات سیاسی کشور تبدیل شد.
در همین زمینه یکی از سایت های خبری وابسته به نهاد خاص در مطلبی با عنوان "آیا احمدی نژاد با هاشمی دوست شده است؟"، اگر چه دیر هنگام، اما بالاخره به بازی اصولگرایان در زمین "حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی" اعتراف کرد.
این سایت نوشت: « البته نباید از یاد برد که عبارت "جریان انحرافی" نخستین بار توسط هاشمی به منصه سیاسی کشور راه یافت و برخی اطرافیان احمدی نژاد به هیچ وجه در این رابطه دل خوشی از آیت‌الله هاشمی ندارند.»

تصویر

اعتراف دیرهنگام این سایت خاص، در شرایط کنونی بسیار معنا دار است. آیا اصولگرایان مدعی ولایت با علم به بازی در زمین هاشمی رفسنجانی به دشمنی و تخاصم با دولت ادامه خواهند؟

تکلیف را روسن کنید لطفا!
مخالفان دولت، از لفظ "انحراف" برای توصیف دولت استفاده می کنند و طی یک سال گذشته همواره کوشیده اند اتهامات گوناگونی را به این جریان نسبت بدهند. البته در میان این جریان، همواره رقابتی هم وجود دارد بر سر اینکه چه کسی اولین بار این واژه را برای توصیف دولت مردان به کار برده است. روزنامه کیهان چندی پیش مدعی شد مخترع این واژه، مدیر مسئول این روزنامه بوده و این اقدام را به عنوان یکی از افتخارات خود ذکر کرد.

اکنون با باعتراف سایت خبری مشرق، به ابداع واژه "جریان انحرافی" توسط "حجت الاسلام اکبر هاشمی رفسنجانی" معلوم نیست بالاخره این اختراع را باید به نام چه کسی ثبت کرد؛ حسین شریعتمداری یا رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام؟

شاید لازم باشد مدیر مسئول کیهان و آقای هاشمی اختلافات خود را باز هم پای میز میز مذاکره حل کنند!


یک پرسش دیگر
در شرایطی که طی یک سال گذشته "انحراف" به پر بسامد ترین واژه در ادبیات سیاسی کشور تبدیل شده است، حامیان دولت از به کاربردن آن پرهیز داشته اند.
حامیان دولت، از آنجایی که معتقدند در نظام امت و امامت، امت می بایست ترمینولوژی خود را از امام الهام بگیرد و در گزینش ادبیات سیاسی هم از ولایت پیروی کنند، همواره به کاربرد غیر عادی این واژه انتقاد داشته اند. آن ها می گویند همانطور که کسی حق ندارد ترمینولوژی "فتنه" را با ادبیاتی متفاوت "نظیر دعوای سیاسی" یا "کدورت انتخاباتی" زیر سوال ببرد، کسی هم حق ابداع ترمینولوژی یا ادبیات سیاسی جدید بدون هماهنگی با رهبر انقلاب را ندارد. آن ها عدم کاربرد لفظ جریان انحرافی چه به عنوان یک لفظ و چه به عنوان یک مفهوم در فرمایشات رهبر معظم انقلاب را دلیل صحت اعتقاد خود و استنکاف از کاربرد این واژه عنوان می کنند.
این طیف با استناد به سخنان هاشمی رفسنجانی به خصوص نامه معروف بدون سلام و السلام وی به رهبر انقلاب که صراحتا محمود احمدی نژاد منحرف نامیده و با بنی صدر مقایسه شده بود، اصلی ترین مخالف محمود احمدی نژاد را مبدع این واژه می دانند.
در مقابل، اصولگرایان هم همواره این مطلب را رد کرده و حامیان دولت را به تشکیل دو قطبی مصنوعی هاشمی – احمدی نژاد با اهداف سیاسی متهم کرده اند. آن ها می گویند که دولت منحرف است، اما هیچ وقت نگفته اند که چرا رهبر انقلاب همواره انحراف در مسئولان نظام را قاطعانه رد کرده اند.

تصویر

[External Link Removed for Guests]
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”