سیاستی که تا پیش از حمایت رهبری ضدیت با ولایت فقیه بود!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

سیاستی که تا پیش از حمایت رهبری ضدیت با ولایت فقیه بود!

پست توسط Mr.Amirhessam »

به راحتی می توان دریافت تا قبل از سخنان رهبری سخن گفتن از جمعیت ۱۵۰ میلیونی هزینه‌های هنگفتی برای فرد گوینده در برداشت تا جایی که برخی مخالفان این طرح، رهبری را نیز در جبهه مخالفان برشمرده و این سخنان را در جهت ضدیت با ولی فقیه تعبیر می کردند.

به گزارش صبح میهن به نقل از تریبون مستضعفین سخنان اخیر رهبری در رابطه با بحث کنترل یا عدم کنترل جمعیت و نظر قطعی ایشان مبنی بر مطلوب بودن جمعیت ۱۵۰ میلیونی که به تاکید ایشان نظر امام راحل نیز بوده است تا حدودی به جنجال‌هایی که مدتی پیش بر سر این مسأله در فضای رسانه‌ای بالا گرفته بود خاتمه داد. رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس نیز تنها یکی دو روز بعد از سخنان رهبری طی مصاحبه‌ای گفت که راهکارهای مدنظر کمیسیون اجتماعی برای تحقق توصیه‌های مقام معظم رهبری درباره افزایش جمعیت در جلساتی آتی کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه مجلس و دولت باید با کمک نهادهای فرهنگی برای افزایش جمعیت تمهیدات مناسبی را تنطیم و برنامه‌ریزی کنند، اضافه کرد: اگر شرایط کنونی افزایش جمعیت ادامه داشته باشد، قطعاً در سال ۱۴۰۰ کشور با مشکل کمبود نیروی کار مواجه خواهد شد.
اما گفتنی است که صرف‌نظر از مباحثی که زین پس در فضای رسانه‌ای از طرف شخصیت ها در تأیید سیاست‌های کنترل جمعیتی و جمعیت ۱۵۰ میلیونی مطرح خواهد شد تنها با یک مرور ساده اخبار چندسال گذشته به راحتی می‌توان موافقان و مخالفان جدی این نظریه را که امروز حداقل دسته دوم دیگر سخنی برنخواهند آورد برشمرد. به راحتی می‌توان دریافت تا قبل از سخنان رهبری زمانی سخن گفتن از جمعیت ۱۵۰ میلیونی هزینه‌های هنگفت برای فرد گوینده را در برداشت تا جایی که برخی مخالفان این نظریه، رهبری را نیز در جبهه مخالفان برشمرده و این سخنان را در جهت ضدیت با ولی فقیه تعبیر می‌کردند.
شاید بتوان جدی‌ترین مباحث مطرح شده در این مورد را به رییس جمهور نسبت داد وقتی ۲۴ فروردین ۸۹ در یک برنامه تلویزیونی در شبکه یک از بازکردن یک شماره حساب برای متولدین سال ۸۹ به بعد برای تشویق خانواده‌ها برای بچه‌دار شدن سخن به میان آورد و با انتقاد از شعار دو بچه کافی است افزود: این مساله سیاست غلطی بود که غربی‌ها انتخاب کرده و امروز پشیمان هستند.
وی در این گفت و گو همچنین ازسکوت علما در رابطه دو فرزندی بودن نیز انتقاد کرد و گفت کشور قابلیت داشتن ۱۵۰ میلیون جمعیت را دارد.
اولین مخالفت ها با این سخنان از اردوگاه اصلاح طلبان شروع شد و یکی دو روز بعد روزنامه‌های اصلاح‌طلب و به خصوص پایگاه خبری فراکسیون اقلیت طی مصاحبه‌های متعدد با افرادی همچون حسینعلی شهریاری نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، مسعود پزشکیان وزیر سابق بهداشت، قدرت‌الله علیخانی و دیگر نمایندگان مجلس تلاش کرد تا این سخنان را با عبارات صریحی چون غیرکارشناسانه بودن، شتاب‌زده و ناسنجیده بودن، و بدون پشتوانه علمی خطاب قرار دهد.
پس از آن اصولگرایان خط آغاز شده را ادامه دادند و پایگاه خبری فرارو در گزارشی با عنوان مخالفان دو بچه کافی نیست چه می‌گویند در گفت‌وگوها و مصاحبه‌ها لیستی از نمایندگان اصولگرا همچون دکتر مرندی، غلامرضا مصباحی مقدم، عباسپور تهرانی و برخی دیگر از غیر اصولگرایان چون محسنی بندپی و حجت‌الاسلام انصاری‌راد را نیز به گروه مخالفان اضافه کرد و در هریک از این گفت‌وگوها اثبات کرد با جدی شدن بحث جمعیت ۱۵۰ میلیونی، کشور دچار یک بحران جبران‌ناپذیر شده و به پرتگاه خواهد رفت. در این یادداشت هم‌چنین آمده بود که این استراتژی‌های احمدی‌نژاد خلاف استراتژی‌های رسمی نظام و رهبری و سیاست‌های بلندمدت آن است و البته با ادعای مغرض بودن رییس جمهور آن‌ها را صرفا مطالبی خوانده بود که با نیت قبلی جهت به چالش کشیدن هر از چندگاه کشور همچون مساله زلزله ایراد می‌شود.
در این میان و در هنگامه‌ی انتقادات بی‌سابقه‌ی اصلاح‌طلبان و اصولگرایان، معدود کسانی که به صورت علنی از احمدی نژاد و جمعیت ۱۵۰ میلیونی دفاع کردند که می‌توان از آن‌ها آیت‌الله جعفر سبحانی مرجع عالیقدر تقلید را نام برد که در اثنای انتقادها به احمدی‌نژاد طی یک نامه رسمی سیاست‌های وی و سخنانش در انتقاد به کنترل جمعیت را شجاعانه و قابل تقدیر خواند.
پس از آن از جمله انتقاداتی که کماکان به احمدی‌نژاد می‌شد می‌توان به یادداشت تفصیلی سایت شفاف با عنوان طرح کارشناسانه یا شعار سیاسی اشاره کرد که در آن با اضافه کردن عباس رجایی رییس کمیسیون کشاورزی و حشمت‌الله فلاحت‌پیشه به لیست مخالفان و تمسخر جمعیت ۱۵۰ میلیونی نوشت: تاکنون هیچ کدام از اظهارات و اقدامات رئیس دولت به اندازه تلاش وی در مورد قانع کردن مردم برای افزایش جمعیت ایران تا ۱۵۰ میلیون نفر موجب اجماع بی‌سابقه برای مخالفت با دیدگاه وی نشده است.
در همین گزارش دکتر مرندی از مجلس خواسته بود هر طور می شود جلوی احمدی‌نژاد و این سخنان خطرناک و سیاست‌گذاری‌ها برای رسیدن به جمعیت ۱۵۰ میلیونی را بگیرد. ایشان با بیان این که سال ها زحمت کشیده شد تا رشد جمعیت کشور کنترل شود، گفته بود: فکر نمی‌کنم افراد تحصیلکرده جامعه اقدام به داشتن فرزند دیگری کنند و متاسفانه این اقدام رییس جمهور انگیزه ای برای اقشار ضعیف و کم در آمد است.
پس از آن رییس جمهور در ۹ اردیبهشت ۸۹ با گلایه از برخوردهایی که با سخنان وی صورت گرفت گفت: عده‌ای در کشور پیدا شدند و همان حرف‌های غربی‌ها را تکرار کردند اما معیارها و اعتقادات ما نسبت به غربی‌ها فرق می‌کند و معتقدیم که خداوند روزی‌رسان است و معنی دو بچه کافی است یعنی اینکه ۴۰ سال دیگر نامی از ایران وجود ندارد.
احمدی نژاد مدتی بعد (۵ مرداد ماه سال ۸۹) دوباره در ایام میلاد امام دوازدهم از طرح «صندوق آتیه» و دادن یک میلیون به فرزندانی که در سال ۸۹ به بعد متولد شوند گفت و بار دیگر روی نظرش تاکید کرد : کسانی که بحث های کنترل جمعیت و شعار دو بچه کافی است را مطرح می کنند، افرادی هستند که در محدوده دنیای مادی فکر کرده و تصمیم می گیرند.
رئیس جمهور با بیان این که کسانی که درباره کنترل جمعیت سخن می‌گویند خود را جای خدا نشانده اند؛ در حالی که خداوند می‌فرماید اگر فقر و تنگدستی هم دارید، ازدواج کنید، ابراز امیدواری کرد که نوزادان ایرانی جزو یاران با وفای امام دوازدهم شیعیان باشند.
دوباره انتقادها به این سیاست‌های تشویقی احمدی‌نژاد به قدری بالا گرفت که وی ۲۰ آبان ۸۹ دوباره در جمع مدیران استان قزوین مجبور شد موضع بگیرد و گفت: جمعیت ما کجا زیاد شده است که بعد دستور می‌دهیم که آن را کنترل کنند. غربی‌ها رشد جمعیت‌شان منفی شده است و از ترس اینکه جمعیت به آن‌جا سرریز شود دستور کنترل جمعیت را به ما می‌دهند.
وی تا مدتی به بهانه های متعدد در رابطه با جمعیت ۱۵۰ میلیونی سخن می‌گفت و هربار به بخشی از انتقادات پاسخ می‌داد. همزمان عده‌ای احمدی‌نژاد را متهم به یک دوگانگی در سیاست‌گذاری‌ها می‌کردند چرا که معتقد بودند وقتی از یک‌سو از جمعیت بالای تهران گلایه کرده و برنامه‌ریزی برای مهاجرت از پایتخت می‌کنیم و از یک‌سو پیشنهاد افزایش جمعیت می دهیم مشخص است ناسنجیده و برنامه‌ریزی‌نشده سخن می‌گوییم.
وی ۸ آذر ماه سال ۸۹ در مصاحبه مطبوعاتی‌اش در پاسخ به این منتقدان گفت که جمعیت به رفاه ارتباطی ندارد. اگر جمعیت زیاد می‌شود لزوما به معنی تهران نیست. ضرورتی ندارد که جمعیت ما زیاد بشود یعنی تهران هم زیاد بشود.
در تاریخ ۸ دی ماه رئیس جمهور برای بار دیگر در دیدار با منتخبین، فرهیختگان و مدیران استانی البرز در ادامه سخنان خود ضمن انتقاد از شعار دو بچه کافی است گفت که این شعار فرمول انقراض یک ملت است نه بقای آن و دوباره روی جمعیت ۱۵۰ میلیونی ایده‌آل تاکید کرد.
بعد از این سخنان سایت خبرآنلاین در مطلبی با عنوان اختلاف رییس جمهور و مجمع تشخیص مصلحت نظام بر سر لزوم افزایش جمعیت کشور موشکافانه به مبحثی پرداخت که پیش از این به شکل جسته و گریخته در انتقاد به احمدی نژاد مطرح می شد و یک فتح باب جدید بود. عده ای تاکید می کردند از آنجاییکه تصمیم گیری در مورد سیاست های جمعیتی به رهبری مربوط بوده که به مجمع تشخیص مصلحت واگذار شده اقدام احمدی نژاد به نوعی رفتارهای فراقانونی و ایستادگی در برابر سیاست های کلان نظام و رهبری با رفتارهای ناسنجیده قلمداد می‌گردد. سایت خبرآنلاین با ارائه جدول زمانی مفصلی از تاکیدات احمدی‌نژاد و در تقابل قرارداد این‌ها با نظرات مجمع تشخیص و رهبری سیاست‌های کلان نظام و بر شمردن مواضع گسترده‌ی مخالفان از هر دو جناح نوشت: در حالی که احمدی‌نژاد همچنان بر لزوم ۱۵۰ میلیون شدن جمعیت کشور تاکید ‌می‌کند و می‌گوید با شعار «دو بچه کافی است» مخالف است، تعداد زیادی از کارشناسان و نمایندگان مجلس با این طرح مخالفند.
رییس جمهور دوباره در تاریخ ۱۵ دی ماه با اشاره به غلط بودن محاسبات صورت گرفته توسط مخالفان گفت: اگر جمعیت کنونی ایران ۱۵۰ میلیون نفر نیز شود حتی یک صدم وسعت ایران را نمی‌پوشاند.
بعد از آن با پررنگ‌تر شدن تقابل القا شده بین احمدی‌نژاد با رهبری و مجمع تشخیص مصلحت، حسن روحانی در تاریخ ۲۰ دی‌ماه بعنوان رئیس مرکز مطالعات استراتژیک مجمع به جمع منتقدین پیوست و طی انتقادی تند به سخنان احمدی نژاد در رابطه با جمعیت ۱۵۰ میلیونی و دفاع از سیاست‌های کنترل جمعیت و با کنایه به معضلات همچنان حل‌ناشده ای چون بی‌کاری در همین جمعیت ۷۰ میلیونی، تلویحا بارها در سخنانش اقدام احمدی نژاد را خلاف سیاست‌های کلان نظام و نظر رهبری برشمرد و گفت: سیاست‌های کلی نظام یعنی سیاست‌هایی که باید در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بحث و بررسی قرار گیرد و در نهایت به عنوان پیش‌نویس خدمت مقام معظم رهبری تقدیم شود و بعد از امضای ایشان ابلاغ شود و مسئله تعیین نرخ رشد جمعیت در کشور جزء مواردی است که باید در مجمع تشخیص مصلحت مورد بررسی قرار گیرد و اگر قرار باشد تصمیم جدیدی در رابطه با سیاست‌های جمعیتی کشور گرفته شود باید مجمع تشخیص مصلحت نظام در رابطه با آن تصمیم‌گیری کند.
گفتنی است بازخوانی این مواضع از آن‌جایی امروز مهم به نظر می‌رسد که بارها مشاهده شده سخنانی این‌چنینی که بعدها به تایید رهبری نیز می‌رسد زمانی مخالفان جدی از جناح‌های متعدد داشته که بعضاً گوینده‌ی آن مواضع را تا مرز ضدیت با ولی‌فقیه و ایستادگی در برابر نظام نیز تعریف می‌کرده اند، اگرچه تمامی مخالفان آن‌روز جمعیت ۱۵۰ میلیونی، بعد از تأیید امروز رهبری، دیگر یا دم برنخواهند آورد یا بدون توجه به مواضع گذشته‌شان، مصاحبه‌ها و اعلام مواضعی صد و هشتاد درجه متفاوت از دیروز و در جهت تایید این سیاست به عمل خواهند آورد. مطالبی از این قبیل که خوشبختانه بعد از تایید رهبری دیگر کارشناسانه بودن جمعیت ۱۵۰ میلیونی را پذیرفته و هر گونه تلاش برای کاهش جمعیت یا جلوگیری از رشد آن را کلا القائات فراماسونری می داند.
[External Link Removed for Guests]
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
Major II
Major II
پست: 443
تاریخ عضویت: جمعه ۱ بهمن ۱۳۸۹, ۱۱:۳۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6358 بار
سپاس‌های دریافتی: 2155 بار

Re: سیاستی که تا پیش از حمایت رهبری ضدیت با ولایت فقیه بود!

پست توسط anga2009 »

اتفاقا همه بسترها برای این طرح اماده است به جز بستر اقتصادی ...
فکر نمی کنم که ما در زمینه های پزشکی یا اموزشی مشکلی به وجود داشته باشیم
اتفاقا طرح کاملا خوبی است البته به شرطی که افزایش جمیعت به 150 میلیون به صورت تدریجی باشه
وب سایت روستای گندشمین
[External Link Removed for Guests]
خدایا من را ببخش...
Novice Poster
Novice Poster
پست: 75
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۸۸, ۱:۲۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 341 بار
سپاس‌های دریافتی: 170 بار

Re: سیاستی که تا پیش از حمایت رهبری ضدیت با ولایت فقیه بود!

پست توسط Solaiman »

جمعیت ایران در 1390 : نرخ رشد جمعیت:(مفروض) جمعیت ایران در 1400 : جمعیت ایران در 1420 : جمعیت ایران در 1450 : جمعیت ایران در 1470 : جمعیت ایران در 1500 :

75 م 1.0% 83 م 101 م 136 م 166 م 224 م

75 م 1.5% 87 م 117 م 183 م 246 م 386 م

75 م 2.0% 91 م 136 م 246 م 366 م 662 م

75 م 2.5% 96 م 157 م 330 م 540 م 1134 م

75 م 3.0% 101 م 182 م 441 م 798 م 1937 م

75 م 3.5% 105 م 210 م 591 م 1175 م 3299 م
Novice Poster
Novice Poster
پست: 75
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۸۸, ۱:۲۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 341 بار
سپاس‌های دریافتی: 170 بار

Re: سیاستی که تا پیش از حمایت رهبری ضدیت با ولایت فقیه بود!

پست توسط Solaiman »

[External Link Removed for Guests]

  [External Link Removed for Guests]   دکتر شهرام یزدانی

اعلام میانگین ضریب هوشی 84 برای ایرانی‌ها، سبب تعجب بسیاری از نخبگان ایران گردید. عده‌ای با انکار این آمار درصدد اعتراض به آن برآمده‌اند، اما برای اینجانب، این آمار هیچ‌گونه جای تعجبی نداشت، زیرا این موضوع را در سال هفتاد و نه در سخنرانی در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تحت عنوان نظریه "ترقیق هوشی" پیش بینی کرده بودم. در این مقاله به اختصار علل افت میانگین ضریب هوشی در کشور را بررسی خواهیم کرد و سپس به راهکارهای مقابله با این رخداد تلخ خواهیم پرداخت.

ضریب هوشی چیست و اهمیت آن در چیست؟


ضریب هوشی یک نسبت است که از تقسیم سن عقلی بر سن تقویمی ضربدر صد به دست می‌آید. اگر سن عقلی با سن تقویمی یکسان باشد، ضریب هوشی صد می‌شود ولی در بعضی مواقع در بعضی افراد سن عقلی بیشتر می‌شود که این فرد هوشی بیشتر از سایر افراد دارد.
برای به دست آوردن سن عقلی راه‌های زیادی وجود دارد و معمولا کارشناسان از تست‌های خاصی استفاده می‌کنند که جنبه‌های مختلفی مانند تشخیص الگوها، قدرت حافظه کوتاه ‌مدت، استفاده فرد از واژه‌ها، سرعت محاسبه فرد، درک روابط یا جبر، اطلاعات عمومی، محاسبات ریاضیات، درک فضایی، منطق و املا را ارزیابی می‌کند.
به این ترتیب دستیابی به میانگین ضریب هوشی بالاتر یکی از ابزار توسعه و به طور هم‌ زمان یکی از دستاوردهای مهم توسعه محسوب می‌گردد.

ضریب هوشی اقوام و ملل

مطالعات فراوانی روی تفاوت متوسط ضریب هوشی در کشورهای مختلف صورت گرفته است.
میانگین ضریب هوشی در آمریکا و انگلستان حدود 100 است. این عدد برای شهروندان ژاپنی، چینی، کره‌ای، هنگ کنگی و تایوانی 105 و برای ترکیه، کشورهای خاورمیانه و جنوب آسیا بین 78 و 90 و برای کشورهای آفریقایی پایین تر از صحرای آفریقا بین 65 تا 75 است. در این میان کشور ما ایران با ضریب هوشی متوسط 84 رتبه 97 را بین 185 کشور جهان دارا می‌باشد.
اما هنگامی که با تفاوت میانگین ضریب هوشی میان دو کشور یا دو نژاد مواجه می‌شویم قایل شدن به تفاوت ژنتیکی، به نوعی به معنای وجود نژاد برتر (ژن برتر) است.
جدای از عوامل ژنتیکی، عوامل محیطی متعددی روی ضریب هوشی تاثیر می‌گذارد وضعیت تغذیه‌ای به خصوص در دوران کودکی، استرس‌ها و تروماهای روانی، فقر عاطفی و ارتباطی و کمیت و کیفیت تحصیلات همگی بر ضریب هوشی تاثیر می‌گذارند.

مهاجرت نخبگان و ضریب هوشی

مهاجرت انتخابی نخبگان اثری مخرب بر توسعه ملل می‌گذارد. بدیهی است که بار توسعه و پیشرفت جوامع بر دوش هوشمندان و نخبگان هر جامعه‌ای است. حال وقتی در یک جامعه شرایط به گونه‌ای باشد که نخبگان در گذر زمان آن را ترک می‌کنند، نه تنها خروج آنها مستقیماً جامعه را متاثر می‌کند، بلکه در دراز مدت، ذخیره ژنتیکی کشور را نیز فقیرتر می‌کند و در نسل‌های آتی، روند انتقال ضرایب بالای هوشی به «نسل‌های آینده» با اختلال مواجه می‌شود.
این امر در مورد کشور اسکاتلند طی بیش از نیم قرن به دقت مطالعه شده است. از اوایل قرن بیستم، هر ساله تعداد زیادی از افراد تحصیل کرده اسکاتلندی به انگلستان مهاجرت می‌کنند. درصد متوسط مهاجرت سالانه تحصیل کردگان دانشگاهی از اسکاتلند به انگلستان 17.2 درصد و ضریب هوشی متوسط این مهاجران 108.1 می‌باشد.
این موضوع سبب شده است که میانگین ضریب هوشی اسکاتلندی‌ها به طور متوسط در هر نسل یک امتیاز نسبت به نسل قبل کاهش پیدا کند و اسکاتلندی‌ها در اواسط قرن بیستم به کم‌هوش‌ترین ملت اروپایی (با میانگین ضریب هوشی 97) تبدیل شدند.

بر اساس آمار صندوق بین المللی پول، ایران با ضریب مهاجرت 15 درصد، رتبه اول را در میان 61 کشور توسعه نیافته و در حال توسعه دارا می‌باشد و می‌توان تخمین زد که در طی سه دهه اخیر حداقل سه واحد از ضریب هوشی متوسط ایرانی‌ها صرفا به سبب مهاجرت کاهش پیدا کرده است.
مهاجرت نخبگان تنها سبب کاهش میانگین ضریب هوشی ملل نمی‌شود، بلکه این کشورها را از نوابغ تهی می‌سازد. با نگاهی به فهرست اسامی افرادی مانند لئوناردو داوینچی (ضریب هوشی220)، گوته(210)، پاسکال (195)، نیوتن (190)، لاپلاس (190)، ولتر (190)، دکارت (185)، گالیله (185)، کانت (175)، داروین (165)، موزارت (165)، بیل گیتس (160)، کوپرنیک (160) و اینشتین(160) به ‌سادگی درمی‌یابیم که توسعه دانش بشر در طول تاریخ بیش از هر چیز مرهون افراد نابغه می‌باشد. نوابغ همان کسانی هستند که توان حل پیچیده‌ترین مشکلات یک کشور را دارا می‌باشند و مسوولیت راهبری کشور را در وضعیت‌های بحرانی بر عهده دارند.
تاثیر نوابغ روی توسعه جوامع به حدی است که می‌توان عبارت معروف «ملتی که قهرمان ندارد، هیچ چیز ندارد» را با جمله «ملتی که نوابغ را در راس مدیریت خود ندارد، به هیچ جا نخواهد رسید» جایگزین کرد.

کنترل موالید و ضریب هوشی

بررسی‌های متعدد ارتباط بین هوش و تحصیلات و همچنین ارتباط میان تحصیلات و تبعیت از سیاست‌های کنترل موالید را به اثبات رسانده است. ضریب هوشی متوسط 20 درصد، پرهوش جامعه حدود 115 و ضریب هوشی متوسط 20 درصد، کم‌هوش جامعه حدود 85 درصد می‌باشد. اگر فرض کنیم که میزان زاد و ولد در گروه کم‌هوش جامعه تنها 30 درصد بیش از میانگین جامعه و میزان زاد و ولد در گروه پر هوش جامعه 30 درصد کمتر از میانگین جامعه باشد، میانگین ضریب هوشی نسل دوم از محاسبه زیر به دست می‌آید:
0.2×1.3×85) + (0.6x1x100) + (0.2×0.7×115) = 98.8


تحلیل فوق به خوبی می‌تواند آمار توصیفی ارایه شده از سوی نهادهای بین‌المللی را توجیه نماید، اما اصلاح این وضعیت نیازمند اتخاذ رویکردی مداخله‌ای و همه‌جانبه است. اتخاذ تمهیدات و سیاست‌های علمی برای فقرزدایی و مقابله با شکاف رو به فزونی طبقاتی، توجه به مدیریت عوامل خطرزای سلامت و عوامل اجتماعی موثر بر سلامت، حمایت و مدیریت علمی نخبگان و تلاش برای متوقف و معکوس نمودن سیر مهاجرت نخبگان و بازنگری علمی سیاست‌های کنترل جمعیت تنها بخشی از رژیم ‌درمانی ملتی است که به تدریج هوش خود را از دست می‌دهد. به این ترتیب می‌توان انتظار داشت که میانگین ضریب هوشی هر نسل 1.2 امتیاز از میانگین ضریب هوشی نسل قبل کمتر شود
Novice Poster
Novice Poster
پست: 75
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۸۸, ۱:۲۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 341 بار
سپاس‌های دریافتی: 170 بار

Re: سیاستی که تا پیش از حمایت رهبری ضدیت با ولایت فقیه بود!

پست توسط Solaiman »

یک سئوال:

اگر آمریکا و انگلیس همه جوره بد هستند، چرا تعداد زیادی از بهترین پزشکان و بهترین مهندسین و بهترین مدیران و بهترین دانشمندان ما اونجا هستند.
و چرا اکثریت از بهترین دانشجویان ما تمایل به رفتن به آنجا را دارند.

خیلی وقته اینجوره دیگه :
1- تلاش کن برو شریف/تهران/امیرکبیر/ و چند دانشگاه برتر دیگر
2- درخواست مهاجرت یا تحصیل بفرست اونجا
3- برو و نیا !!!

آیا اینهمه آدم با ضرایب هوشی بیش از 130 و 140 ، اشتباه می کنند و حاکمیت ایران درست میگه؟؟؟

نکنه داستان جور دیگری هم میتونه باشه؟؟؟
Major II
Major II
پست: 179
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۸۶, ۸:۰۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 430 بار
سپاس‌های دریافتی: 467 بار

Re: سیاستی که تا پیش از حمایت رهبری ضدیت با ولایت فقیه بود!

پست توسط kaveh606 »

خدا کنه فکری هم به حال اشتغال و ازدواج و مسکن این جمعیت 150 میلیونی کرده باشند. و اینکه برای رسیدن به این هدف نخوان سیاست تنبیهی به کار ببرن مانند همون برنامه هایی که برای کاهش رشد جمعیت در دهه هفتاد انجام دادن .مثلا هر خانواده ای که کمتر از 4 تا بچه داشته باشه یارانه گیرش نمیاد :D و...
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4377
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6704 بار
سپاس‌های دریافتی: 12097 بار
تماس:

Re: سیاستی که تا پیش از حمایت رهبری ضدیت با ولایت فقیه بود!

پست توسط Mohammad 1985 »

این سیاست تا حد زیادی اشتباه محض هست !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Major II
Major II
پست: 318
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۱, ۱۰:۲۶ ب.ظ
محل اقامت: No Where
سپاس‌های ارسالی: 2010 بار
سپاس‌های دریافتی: 837 بار
تماس:

Re: سیاستی که تا پیش از حمایت رهبری ضدیت با ولایت فقیه بود!

پست توسط SEAFARER »

سلام.
به نظر من باید این طرح ها اجرایی شود.جمعیت 150 میلیون نفری برای ایران ایده آل است.اگر کسی بگوید کمبود جا و ... باید بگویم از جغرافیا و ... هیچ چیزی نمیداند.چون ژاپن با مساحت ۳۷۷٬۸۷۳ کیلومتر (مساحت ایران:۱٬۶۴۸٬۱۹۵کیلومتر)جمعیتی در حدود ۱۲۷٬۴۳۳٬۴۹۴ دارد و تا حالا مشکل کمبود جا رو در ژاپن نشنیدم.هم چنین مشکل پزشکی هم که نداریم بگیم با افزایش جمعیت نمیشه نیاز پزشکی رو رفع کرد.فقط میماند مشکل کار و اقتصاد که برای اون هم برنامه های زیادی هست و یکیش تولید ملی هست و انشاالله که با حمایت مردم حل میشه.میهن پرستانی که تا دیروز حاضر بودند جانشان را به خاطر ایران بدهند امروز بیایند و بچه شان را در راه ایران بدهند. تصویرجمعیت ایران تا چند سال دیگه میشه 30 میلیون نفر و اگر کسی میتواند خلاف این را ثابت کند.کسانیکه این حرف را قبول ندارند که ایران باید 150 میلیون جمعیت داشته باشد معلوم است که نه رهبری نه ایران را قبول ندارند.
خدا زود تر برسونه روزی رو که ایران 150 میلیون نفر جمعیت داشته باشد. تصویر
تصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

Re: سیاستی که تا پیش از حمایت رهبری ضدیت با ولایت فقیه بود!

پست توسط Mr.Amirhessam »

Mohammad 1985, مهندس عزیز!

میشه لطف کنی و تصویر سنی ایران 20 سال اینده رو برای بنده توضیح بدید؟! الان سن کل حدود 30 - 33 ساله،بیست سال اینده چه خبر؟!
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 351
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۰, ۱۲:۴۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1589 بار
سپاس‌های دریافتی: 1992 بار

Re: سیاستی که تا پیش از حمایت رهبری ضدیت با ولایت فقیه بود!

پست توسط دموکراسی »

1393 نوشته شده:سلام.
به نظر من باید این طرح ها اجرایی شود.جمعیت 150 میلیون نفری برای ایران ایده آل است.اگر کسی بگوید کمبود جا و ... باید بگویم از جغرافیا و ... هیچ چیزی نمیداند.چون ژاپن با مساحت ۳۷۷٬۸۷۳ کیلومتر (مساحت ایران:۱٬۶۴۸٬۱۹۵کیلومتر)جمعیتی در حدود ۱۲۷٬۴۳۳٬۴۹۴ دارد و تا حالا مشکل کمبود جا رو در ژاپن نشنیدم.هم چنین مشکل پزشکی هم که نداریم بگیم با افزایش جمعیت نمیشه نیاز پزشکی رو رفع کرد.فقط میماند مشکل کار و اقتصاد که برای اون هم برنامه های زیادی هست و یکیش تولید ملی هست و انشاالله که با حمایت مردم حل میشه.میهن پرستانی که تا دیروز حاضر بودند جانشان را به خاطر ایران بدهند امروز بیایند و بچه شان را در راه ایران بدهند. تصویرجمعیت ایران تا چند سال دیگه میشه 30 میلیون نفر و اگر کسی میتواند خلاف این را ثابت کند.کسانیکه این حرف را قبول ندارند که ایران باید 150 میلیون جمعیت داشته باشد معلوم است که نه رهبری نه ایران را قبول ندارند.
خدا زود تر برسونه روزی رو که ایران 150 میلیون نفر جمعیت داشته باشد. تصویر

انشالله هرچی به صلاحه همون میشه
توبه برلب سبحه برکف دل پر از شوق گناه معصیت را خنده می اید ز استغفار ما
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 562
تاریخ عضویت: دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۸۵, ۴:۵۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1360 بار
سپاس‌های دریافتی: 1358 بار

Re: سیاستی که تا پیش از حمایت رهبری ضدیت با ولایت فقیه بود!

پست توسط mj_piremard »

1393 نوشته شده:سلام.
به نظر من باید این طرح ها اجرایی شود.جمعیت 150 میلیون نفری برای ایران ایده آل است.اگر کسی بگوید کمبود جا و ... باید بگویم از جغرافیا و ... هیچ چیزی نمیداند.چون ژاپن با مساحت ۳۷۷٬۸۷۳ کیلومتر (مساحت ایران:۱٬۶۴۸٬۱۹۵کیلومتر)جمعیتی در حدود ۱۲۷٬۴۳۳٬۴۹۴ دارد و تا حالا مشکل کمبود جا رو در ژاپن نشنیدم.هم چنین مشکل پزشکی هم که نداریم بگیم با افزایش جمعیت نمیشه نیاز پزشکی رو رفع کرد.فقط میماند مشکل کار و اقتصاد که برای اون هم برنامه های زیادی هست و یکیش تولید ملی هست و انشاالله که با حمایت مردم حل میشه.میهن پرستانی که تا دیروز حاضر بودند جانشان را به خاطر ایران بدهند امروز بیایند و بچه شان را در راه ایران بدهند. تصویرجمعیت ایران تا چند سال دیگه میشه 30 میلیون نفر و اگر کسی میتواند خلاف این را ثابت کند.کسانیکه این حرف را قبول ندارند که ایران باید 150 میلیون جمعیت داشته باشد معلوم است که نه رهبری نه ایران را قبول ندارند.
خدا زود تر برسونه روزی رو که ایران 150 میلیون نفر جمعیت داشته باشد. تصویر

با سلام
نه دوست عزیز 150 کمه یه بیست سی تا دیگه بزار روش مشتری شیم
مرد مومن مشکل پزشکی مردم که با اضافه کردن دکتر درست نمیشه باید مراکز جدید خدماتی درمانی اضافه بشه بعدم مگه فقط اینا هست مشکل آموزش چی وقتی جمعیت دو برابر بشه این همه مدرسه که داریم همش داغان ضاخاره باید همش باز سازی بشه بعدم باید تعدادشون دو برابر بشه مشکل بعدی آب هست ایران الان مشکل کمبود آب داره بعد اگه در یه بازه زمانی 10 تا 20 سال جمعیت اگه دو برابر بشه چه طوری میخواد آب این جمعیت تامین بشه .
در مورد کار و تولید ملی هم که دیگه چی بگم سیل کالاهای بی کیفیت و بنجل چینی و اجرای ناقص و بد طرح اصلاح اقتصادی دیگه رمقی برای تولید ملی نمونده
 چه خوب خوند حرف دلمو 
  
[FONT=Arial,sans-serif]  سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.
     
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1454
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۸۸, ۱۱:۱۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8701 بار
سپاس‌های دریافتی: 13240 بار

Re: سیاستی که تا پیش از حمایت رهبری ضدیت با ولایت فقیه بود!

پست توسط Java »

با نرخ رشد جمعیت فعلی, بیست سال آینده میفهمیم چه اشتباهی کردیم!!!
در ضمن فقط با افزایش سطح رفاه عمومی و بهبود وضعیت درمان و... نمیشه رشد جمعیت رو افزایش داد...
مشکل از جای دیگه ایست!
تا در طلب گوهر کانی کانی      تا در هوس لقمهٔ نانی نانی

این نکتهٔ رمز اگر بدانی دانی     هر چیزی که در جستن آنی آنی


https://www.instagram.com/javad.molaiee/
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”