اردوغان سوریه را به کربلای حسینی تشبیه کرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

اردوغان سوریه را به کربلای حسینی تشبیه کرد

پست توسط Mr.Amirhessam »

یاوه گویی های نخست وزیر ترکیه ادامه دارد:
اردوغان سوریه را به کربلای حسینی تشبیه کرد
نخست وزیر ترکیه با گریزی به تحولات سوریه، وقایع جاری در این کشور را به "کربلای حسینی" تشبیه کرد و افزود: ظالم و مظلوم با حادثه کربلا فرق دارد، ولی یک کربلای جدیدی ایجاد شده است.
به گزارش سرویس سیاسی صبح میهن، سایت "صدای ترکیه" (TRT) امروز نوشت: "کنفرانس "بیداری جهان عرب، صلح و چشم‌انداز مسلمانان و مسیحیان در خاورمیانه" با شرکت نخست وزیر، اردوغان، در استانبول آغاز گردید."

رجب طیب اردوغان طی سخنانی در گشایش کنفرانس گفت: "من می‌دانم که قتل انسان نه صرفا در دین اسلام و مذاهب آن، بلکه در تمامی ادیان سماوی حرام یعنی ممنوع است. همانطور که قتل انسان در مذهب سنی حرام است، به خوبی می‌دانم که برای شیعیان نیز حرام می‌باشد.
اردوغان گریزی نیز به تحولات جاری سوریه زد و با تشبیه وقایع جاری در این کشور به "کربلای حسینی" ، افزود: «ظالم و مظلوم با حادثه کربلا فرق دارد، ولی یک کربلای جدیدی ایجاد شده است."

منبع یادشده -TRT- در خاتمه گزارش خود، کنفرانس مورد اشاره را چنین معرفی می کند: «در این کنفرانس که با همکاری "مرکز تحقیقات اسلامی بنیاد دیانت ترکیه" و "انستیتوی تحقیقات خاورمیانه دانشگاه مرمره استانبول" برگزار می‌گردد، علمای دینی، آکادمیسین ها و کارشناسان جوامع مسلمان و مسیحی از ۱۹ کشور جهان حضور دارند. در نخستین روز کنفرانس، یک نشست کاری با مضمون تکثرگرایی دینی و فرهنگ همزیستی در خاورمیانه برگزار گردید. در دومین روز کنفرانس نیز جلساتی تحت عنوان "هویت های ملی و دینی، روابط مسلمانان و مسیحیان و همچنین جلسه تغییرات اجتماعی و مدیریت دینی" برگزار خواهد شد. این کنفرانس با انتشار یک بیانیه نهایی به پایان خواهد رسید.»

گفتنی است دولت ترکیه همچنان در تلاش است با گسترش مانور در تمامی عرصه های مرتبط با دنیای اسلام و جهان عرب، به لحاظ تبلیغاتی اینگونه وانمود کند که از جایگاه رهبری برخوردار است. در همین راستا چندی پیش نیز شبکه های بی بی سی و صدای امریکا و چند رسانه غربی دیگر که از سیاست های تازه دولت رجب طیب اردوغان خرسند هستند، وی را به عنوان "رهبر دنیای اسلام" ملقب کردند!
همچنین باید به نخست وزیر ترکیه متذکر شد که اگر دخالت های ناحق و حمایت همه جانبه دولت متبوع وی از شورشیان و تروریست های بی رحم در سوریه نبود، خون هزاران قربانی بی گناه بر زمین نمی ریخت. بنابراین اردوغان نمی تواند با بیان اظهارات عاطفی و به اصطلاح "به صحرای کربلا زدن" ، خون کشتگان سوری را از دامان دولت ترکیه پاک کند.

[External Link Removed for Guests]
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”