تست موشک ضد موشک کوتاه برد روسیه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

تست موشک ضد موشک کوتاه برد روسیه

پست توسط Shahryar »

 تست موشک ضد موشک کوتاه برد روسیه

 [External Link Removed for Guests]

 
 

نیروی دفاع هوافضای روسیه روز سه شنبه تست موفقیت آمیز سیستم دفاع ضد موشکی کوتاه برد را با موفقیت به انجام رساند. بنا به گفته سخنگوی وزارت دفاع روسیه کلنل الکسی زولتخین، نیروی هوا-فضا و دفاعی روسیه روز 16 اکتبر ساعت 12.01 بعداز ظهر در منطقه ساری-شاگان تست موفقیت آمیز موشک بردکوتاه بازدارنده را به انجام رساندند. این تست به منظور تایید اثرگذاری موشک های بازدارنده که در شبکه ضدموشک بالستیک روسیه A-135/ABM-3 به کارگرفته شده اند و همچنین سایر عملکردهای سیستمها به اجرا گذاشته شد.

بنا به گفته معاون فرمانده نیروی هوا-فضای روسیه والری براتیشنکو، این تست موفیت آمیز بوده و سیستم ضد موشکی موفق شد در زمان تعیین شده یک هدف را نابود کند. وزارت دفاع روسیه از توضیح در مورد نوع موشک به کار رفته در این تست خودداری کرد. شبکه A-135 ABM در اطراف مسکو برای محافظت از پایتخت و مناطق اطراف در جلوگیری از هدف قرار گرفته شدن آنها توسط موشک های دشمن استقرار یافته است. این سیستم که در سال 1995 عملیاتی شد شامل رادار مدیریت نبرد Don-2N و دو نوع موشک ABM می باشد. موشک بازدارنده برد کوتاه 53T6 /SH-08 'Gazelle' در 5 سایت پرتاب و هر سایت با 12 تا 16 موشک استقرار یافته است.

این موشک ها تقریبا هر ساله در منطقه تست موشکی ساری شاگان مورد آزمایش قرار میگیرند. آخرین تست موشک 53T6 در دسامبر 2011 صورت گرفت.


16 اکتبر 2012
بخش انگلیسی ریانووستی


Shahryar: به زودی گزارش جامعی از سیستم A-135 ABM ارسال خواهد شد.
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”