انهدام موشک کروز حقیقی توسط سیستم دفاع ضد هوایی Pantsir-S

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

انهدام موشک کروز حقیقی توسط سیستم دفاع ضد هوایی Pantsir-S

پست توسط Shahryar »

 انهدام موشک کروز حقیقی توسط سیستم دفاع ضد هوایی Pantsir-S 
 [External Link Removed for Guests] 

دو شلیک موشک از سیستم دفاع ضدهوایی برد کوتاه Pantsir-S کافی بود تا باعث انهدام موشک کروز پرتاب شده از بمب افکن استراتژیک Tu-95MS گردد. وزارت دفاع روسیه اعلام داشت در جریان تمرینات نظامی در شمال روسیه در جمعه گذشته، سیستم دفاع ضد هوایی کوتاه برد Pantsir-S موفق شد با شلیک دو موشک، موشک کروز حقیقی پرتاب شده از یک فروند بمب افکن استراتژیک Tu-95MS را منهدم نماید. هدف موشک حقیقی کروز شلیک شده از فاصله 800 کیلومتری، انهدام یک ساختمان گزارش شده است. به گزارش وزارت دفاع روسیه، دو موشک شلیک شده از Pantsir-S باعت نابودی موشک کروز حقیقی و ممانعت از انهدام ساختمان حفاظت شده گردیدند. این تمرین حقیقی کارایی بالای سیستم Pantsir-S را به اثبات رساند.

سابق بر این، سیستم Pantsir بر علیه موشک های کروز تمرینی به کار گرفته شده بود و این اولین باریست که با موفقیت بر علیه یک موشک کروز حقیقی استفاده شد. موشک های کروز به خاطر ابعاد کوچک، سرعت بالا، پرواز در ارتفاع بسیار پایین اهداف مشکلی برای شناسایی در رادار و حتی حسگرهای حرارتی میباشند. سیستم Pantsir-S, ساخت KBP روسیه, مجهز به رادار کنترل آتش، سنسور الکترواپتیک، 2 توپ کنون 30 م م و 12 تیر موشک هدایت فرمان رادیویی 57E6 بوده و برای درگیری با انواع اهداف در ارتفاع پست طراحی شده است. به گفته KBP، سیستم Pantsir قابلیت درگیری با اهداف تا 20 کیلومتر با موشک و 4 کیلومتر با توپ کنون را دارا میباشد.

وزارت دفاع روسیه قرارداد خرید 100 سیستم Pantsir-S را برای تجهیز ارتش روسیه به امضاء رسانده است. نمونه صادراتی این سیستم Pantsir-S1 میباشد که به امارات، سوریه و الجزایر فروخته شده است. بر اساس قرارداد 4.2 میلیاردی با عراق، این کشور به 50 سیستم Pansir-S1 مجهز خواهد شد.


20 اکتبر 2012
بخش انگلیسی ریانووستی
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”