رونمایی از تجهیزات جدید پدافندی در رزمایش فردا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

رونمایی از تجهیزات جدید پدافندی در رزمایش فردا

پست توسط hani1459 »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]امیر شهرام مراحل تست گرم در این رزمایش را نیز مهم عنوان کرد و گفت: سامانه های موشکی باید مراحل تست گرم را انجام دهند از این رو این مرحله نیز برای ما مهم است. در این رزمایش ما از تجهیزات و دستاوردهای جدید رونمایی خواهیم کرد و اخبار بیشتر در این باره توسط فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا اعلام خواهد شد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]   رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4 از رونمایی تجهیزات و دستاوردهای جدید قرارگاه پدافند هوایی خبر داد و گفت: چابکی یکی از محورهای اساسی این رزمایش است.

به گزارش مهر، امیر سرتیپ شاهرخ شهرام سخنگوی رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4 عصر امروز یکشنبه در نشستی خبری با خبرنگاران به تشریح برنامه ها و اهداف این رزمایش پرداخت.

وی با بیان اینکه در گذشته سه رزمایش با همین محورها برگزار شده بود، افزود: از این رو بر حسب تدبیر و سلسله مراتبی که طی شد مقرر شد رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4 در این وادی و در این پهنا و با استفاده از تجهیزات دفاعی با محوریت قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا انجام شود.

سخنگوی رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4 این رزمایش را گسترده ترین رزمایش در قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا خواند و افزود: از چند روز قبل تجهیزات و نیروهای انسانی در محل های تعیین شده قرار گرفته اند همچنین باید به این نکته مهم اشاره شود که رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4 رزمایشی دو سویه است چرا که در رزمایش یک سویه نتیجه رزمایش باز است اما در رزمایش دو سویه تمامی نیروها شرکت می کنند و هر کدام از آنها اهداف خاص خود را پیگیری خواهند کرد و از اهداف نیروهای دیگر باخبر نیستند.

معاون اجرایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا با بیان اینکه در این رزمایش رنگ نارنجی به عنوان کشور مهاجم و رنگ آبی به عنوان کشور مدافع تعیین شده است، افزود: نیروی هوایی و هوافضای سپاه به عنوان کشور نارنجی در این رزمایش حضور پیدا می کنند و قرارگاه پدافند هوایی، نیروی هوایی ارتش، نیروی زمینی و نیروی دریایی و نیروی انتظامی نیز به عنوان کشور مدافع در این رزمایش شرکت خواهند کرد.

سخنگوی رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4 همچنین به شبکه یکپارچه قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا اشاره کرد و گفت: این شبکه وظیفه خود را به نحو مطلوب در این رزمایش انجام خواهد داد چرا که این موضوع یکی از وظایف ذاتی پدافند هوایی است.

امیر شهرام با بیان اینکه در این رزمایش به نقاط فرضی حمله خواهد شد، افزود: همانطور که اذعان داشتم نیروهای شرکت کننده در این رزمایش از نحوه اقداماتی که می خواهد صورت بگیرد با اطلاع نیستند.

وی چابکی را یکی از محورهای اساسی این رزمایش دانست و افزود: چابکی نیروها در این رزمایش بسیار مهم است به طوری که می توان از آن به عنوان یکی از محورهای مهم رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4 نام برد.

معاون اجرایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا ادامه داد: رزمایش مشترک سراسری پدافند هوایی کشور درگستره ای با وسعت 850 کیلومتر مربع برگزار می شود و این وسعت بسیار مهم است و باید از این رو با این وسعت نمی توان به راحتی به قابلیت هایی که در این رزمایش استفاده شده است پی ببریم.

همچنین پاسخگویی به حملات همزمان در این وسعت یکی از محک های بزرگ پدافند هوایی خاتم الانبیاست.

امیر شهرام مراحل تست گرم در این رزمایش را نیز مهم عنوان کرد و گفت: سامانه های موشکی باید مراحل تست گرم را انجام دهند از این رو این مرحله نیز برای ما مهم است.

وی هماهنگی های ارتش و سپاه را یکی از مهمترین محورهای رزمایش برشمرد و افزود: البته در همه رزمایش ها این موضوع مورد توجه قرار می گیرد. بر این اساس هماهنگی ارتش و سپاه نیز برای ما در این رزمایش مهم است.

معاون اجرایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا در ادامه این نشست اظهار داشت: بنده باید از مسئولان ذیربط که با پدافند هوایی خاتم الانبیا تعامل هماهنگی خوبی را انجام داده ام تشکر کنم. خوشبختانه هماهنگی های خوبی برای برگزاری این رزمایش صورت گرفت و ما با مشکلی روبرو نشدیم.

امیر شهرام افزود: برگزاری چنین رزمایش هایی باید هماهنگی های خوبی صورت گیرد تا بتوان رزمایش را به نحو مطلوب برگزار کرد.

سخنگوی رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4 اعلام کرد: این رزمایش از صبح فردا وارد مرحله حساس و تکنیکی خود می شود و امیدواریم رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4 باعث شادی امام زمان (عج) ، مقام معظم رهبری و ملت ایران شود.

وی در پایان این نشست خبری گفت: در این رزمایش ما از تجهیزات و دستاوردهای جدید رونمایی خواهیم کرد و اخبار بیشتر در این باره توسط فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا اعلام خواهد شد.

بنابراین گزارش موشک اس 200 به عنوان یکی از دستاوردهای پدافند هوایی خاتم الانبیا در رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4 مورد بهره برداری قرار می گیرد. این موشک قابلیت انهدام 7 هدف فرضی را دارد.
 
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”