سپر موشکی آمریکادر اروپا در برابر موشک‌های ایران ناکارآمد اس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 286
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۰, ۲:۲۳ ب.ظ
محل اقامت: RASHT
سپاس‌های ارسالی: 1271 بار
سپاس‌های دریافتی: 1131 بار
تماس:

سپر موشکی آمریکادر اروپا در برابر موشک‌های ایران ناکارآمد اس

پست توسط mahdi2elve »

گزارش محرمانه پنتاگون فاش کرد
سپر موشکی آمریکا در اروپا در برابر موشک‌های ایران ناکارآمد است
خبرگزاری فارس: نتایج یک مطالعه در وزارت دفاع آمریکا نشان می‌دهد سپر دفاع موشکی آمریکا در لهستان و رومانی علیرغم تحمیل میلیاردها دلار هزینه به آمریکا در برابر موشک‌های ایرانی کارایی لازم را ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از آسوشیتدپرس، مطالعات محرمانه وزارت دفاع آمریکا نشان می‌دهد که سیستم سپر دفاع موشکی آمریکا در اروپا که با هدف حمایت از آمریکا در برابر موشک‌های ایران مستقر می‌شود دارای نواقص زیادی است.

براساس این گزارش، مقامات نظامی آمریکا می‌گویند که قصد دارند این مشکلات و نواقص را رفع کنند اما راه حل رسیدن به آن بسیار مشکل است. یک راه حل آن رفع نواقص فنی است و دیگری انتقال موشک‌های رهگیر که قرار است در لهستان و احتمالا رومانی مستقر شوند به کشتی‌های جنگی در دریای شمال است که از نظر دیپلماتیک همانند وقوع یک انفجار است.

آسوشیتدپرس نوشت: مطالعات اخیر مشکلات این طرح را برجسته کرده است و باعث برو انتقاداتی در چندین جبهه مختلف شده است. جمهوری‌خواهان معتقدند که این طرح بسیار عجولانه و برای دلجویی کردن از روسیه در برابر طرح قبلی ارائه شده است. اما خود روس‌ها نیز از آن انتقاد می‌کنند و معتقدند که این طرح برای مقابله با موشک‌های روسیه است.

این گزارش می‌افزاید؛ در حالیکه ارتش با کاهش بودجه شدید روبرو است این مطالعات ممکن است کنگره را قانع کند از هزینه کردن میلیاردها دلار برای سیستمی که نمی‌تواند کار خود را به درستی انجام دهد صرفنظر کند.

مطالعات محرمانه توسط «اداره مسئولیت دولت آمریکا» انجام شده و قرار است به بازوی حسابرسی و تحقیقاتی کنگره ارائه شود. خلاصه‌ای از این مطالعات که غیرمحرمانه است در اختیار خبرگزاری آسوشیتدپرس قرار گرفته است.

قرار است این گزارش محرمانه توسط چندین دپارتمان دفاعی و نظامی نیز بررسی شود و سپس تصمیم نهایی گرفته شود.

ناتو به رهبری آمریکا با هدف آنچه که آنها مقابله با موشک‌های ایران خوانده اند قصد دارند در کشورهای اروپایی مانند لهستان و رومانی سپر موشکی رهگیر مستقر کنند.
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”