شوکه شدن ناوگان امریکا از حمله زنبوری ایران+تصاویر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

شوکه شدن ناوگان امریکا از حمله زنبوری ایران+تصاویر

پست توسط hani1459 »

[HIGHLIGHT=#E9F0F8][COLOR=#NaNNaNNaN]  نظر مي‌رسد ايران گزينه نظامي خطرناک و نويني در اختيار دارد که آماده نابودي ناوهاي آمريکايي در خليج فارس است.   

به گزارش اروم نيوز،،پژوهشکده "آمريکن اينترپرايز" در ماه گذشته گزارشي منتشر کرد مبني بر اينکه ناوهاي آمريکايي در برابر قايق‌هاي جنگي تندروي ايران آسيب‌پذير هستند. بنا براين گزارش، خليج فارس هم باريک و هم کم‌عمق است و ناوهاي هواپيمابر آمريکايي قدرت مانور کمي در چنين منافذي دارند. اين ناوها در يافتن سرعت باد مناسب جهت به پرواز درآوردن هواپيماها دچار مشکل بوده و همچنين در برابر هجوم قايق‌هاي تندروي ايران بسيار آسيب‌پذير هستند.

تصویر

شياطين تندروي ايراني

پايگاه خبري the daily، گزارش خود با عنوان شياطين تندروي ايراني را اين‌گونه آغاز مي‌کند: به نظر مي‌رسد ايران گزينه نظامي خطرناک و نويني در اختيار دارد که آماده نابودي ناوهاي آمريکايي در خليج فارس بوده و مجهز به موشک‌انداز و مسلسل هستند. اين پايگاه انگليسي در ادامه اذعان مي‌کند، قايق‌هاي تندروي ايران نشانه‌اي از موفقيت بزرگ اين کشور در توليد قايق‌هاي تندروي نظامي بسيار تندرو هستند که تهديدي جدي براي ناوهاي آمريکايي به شمار مي‌آيند.

تصویر
برخي از ناظران فعاليت‌هاي نظامي ايران عقيده دارند اين قايق‌ها يکي از پيچيده‌ترين قايق‌هاي تندرويي هستند که تاکنون در جهان توليد شده‌اند. سرعت اين قايق‌ها به ۸۰ گره دريايي مي‌رسد.


به گزارش پايگاه تحليلي Examiner، فرمانده ناوگان پنجم نيروي دريايي آمريکا مي‌ترسد که ايران از زيردريايي‌هاي کوچک خود در صورت وقوع جنگ در خليج فارس استفاده کند. مارک فاکس معاون فرمانده نيروي دريايي آمريکا مي‌گويد: آن‌ها تعداد زيردريايي‌هاي خود را افزايش داده‌اند، تعداد قايق‌هاي تندروي ايران نيز افزايش يافته‌ است. به گفته وي ايران داراي قايق‌هاي انتحاري بسياري است.
فاکس مي‌افزايد: آمريکا براي مقابله با تجهيزات نظامي ايران با مشکلات زيادي روبرو خواهد شد و نبايد توان نيروي نظامي ايران را دست کم گرفت.
تصویر

بنا بر اين گزارش، قايق‌هاي تندرو و زيردريايي‌هاي کوچک ايران تهديد بسيار بزرگي براي ناوهاي جنگي چند صد ميليون دلاري آمريکا به حساب مي‌آيند. فقط يکي از اين قايق‌هاي کوچک تندرو مي‌تواند حفره‌اي بزرگ در ناو هواپيمابر USS ايجاد کند که ميليون‌ها دلار خسارت بوجود خواهد آورد.
به گفته اين فرمانده آمريکايي، بنا بر برخي گزارشات تعداد قايق‌هاي تندروي ايران به ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ نيز مي‌رسد و مي‌توان از تمامي آن‌ها در حملات انتحاري استفاده کرد.

تصویر

دنيس آليسون از موسسه نظامي چارولت Chaverlot مي‌گويد:‌ حملات زنبوري قايق‌هاي تندرو و زيردريايي‌هاي کوچکي که در آب‌هاي "تنگه هرمز" شکل خواهند گرفت انواع موقعيت‌هاي خطرناک را براي عوامل ناوگان آمريکا ايجاد خواهند کرد.


پايگاه خبري سان انگليس در گزارشي اختصاصي در سال ۲۰۱۰، اذعان مي‌کند که ايران داراي ناوگاني از "قايق‌هاي انتحاري" است. بنابر اين گزارش، اين قايق‌هاي تندرو مي‌توانند در کنار ناوهاي دشمن قرار گيرند و هر کدام آنقدر مواد منفجره دارند که مي‌توانند ۷ متر حفره در يک ناو بزرگ ايجاد کنند.
به گزارش خبرگزاري صهيونيستي يديعوت آحارانوت، به نقل از واشنگتن‌پست، تجهيزات نظامي ايران اين اعتماد به نفس را به فرماندهان اين کشور داده است که در صورت وقوع جنگ در خليج فارس، به سرعت مي‌توانند ناوهاي آمريکايي را نابود کنند.


به گزارش اين وب‌سايت صهيونيستي، گرچه مقامات نيروي دريايي آمريکا ادعا مي‌کنند مي‌توانند در مقابل نيروهاي ايراني مقاومت کنند، اما پيشرفت‌هاي نظامي اخير ايران نگراني‌هاي جدي را درباره ساعات اوليه جنگ و آسيب‌پذيري آمريکا متوجه مقامات نظامي آمريکايي کرده است.

کارشناسان نظامي اعتقاد دارند، وقتي موشک‌هاي کوتاه‌برد دقيق که با حملات زنبوري صدها قايق تندروي تا بن دندان مسلح ترکيب مي‌شوند، ضربه بزرگي به بخش اعظمي از "ناوهاي مدرن آمريکايي" وارد خواهند شد.

پايگاه تحليلي عربي انگليسي زبان CharlesAyoub، در گزارشي با عنوان " آمريکا از قايق‌هاي کوچک ايران مي‌ترسد" به قدرت "نيروي دريايي ايران" به‌ويژه قايق‌هاي تندرو اذعان مي‌کند.Thediplomat نيز در گزارشي اذعان مي‌کند که با توجه به استانداردهاي منطقه‌اي و جهاني، نيروي دريايي ايران از قدرت ساحلي بسيار بالايي نه تنها در دفاع، بلکه در اعمال خسارات شديد و هزينه‌هاي بالا به نيروي متخاصمي که قصد نزديکي به آب‌هاي جنوبي ايران را داشته باشد برخوردار است. تجهيزات نظامي ايران به‌ويژه قايق‌هاي مهاجم تندرو در مقابل ناوهاي ميلياردي آمريکا در عين حال کم‌هزينه‌تر و هم‌چنين خطرناک‌تر هستند. وقتي که اين قايق‌هاي تندرو به صورت هماهنگ و گروهي مورد استفاده قرار گيرند و موضع نامشخصي داشته باشند موشک‌هاي خود را از هر طرف به سمت ناوهاي دشمن شليک مي‌کنند که در اين صورت قدرت مانور ناو گرفته شده و مانند طعمه‌اي گرفتار مي‌شود.

تصویرتبديل تندروترين قايق مسابقه‌اي جهان به پرقدرت‌ترين قايق نظامي


به گزارش گاردين، ايران در ساخت و بهبود تجهيزات مهارت ويژه‌اي دارد. در سال ۲۰۰۹ ايران از طريق يک شرکت ثالث آفريقايي تعدادي قايق‌ تندروي انگليسي را خريداري کرد. کارشناسان نظامي از همان ابتدا اعتقاد داشتند که ايراني‌ها مي‌توانند، قايق‌هاي غير نظامي را تبديل به مهاجم‌هاي ابرقدرتي کنند که قابليت حمله‌هاي زنبوري داشته باشند. از همين رو هنگامي که سرويس‌هاي اطلاعاتي آمريکا از خريد چنين محموله‌اي آگاه شدند سعي کردند تا از ورود کشتي حامل قايق‌هاي تندرو به داخل آب‌هاي ايران جلوگيري کنند، اما با همراهي نيروهاي گشتي ايران، کشتي به سلامت وارد مرزهاي آبي ايران شد.


تصویر

به گزارش اين خبرگزاري، قايق‌هاي نظامي جديد ايران که از Bradstone Challenger الگو برداري شده‌اند نسخه جديدتر و مر‌گ‌آورتر آن قايق‌هاي قديمي هستند.

لورن کامپل، طراح قايق‌هاي "برانداستون" در گفتگويي تلفني به خبرنگار ديلي اذعان کرد: "بله ايران مي‌تواند چنين قايق‌هايي توليد کند".

به گزارش "فايننشال‌تايمز"، سفر عجيب و غريب اين قايق تندرو در سال ۲۰۰۵ هنگامي آغاز شد که تيم ملي آمريکا، ايتاليا را پشت سر گذاشت و عنوان تندروترين قايق دنيا را به خود اختصاص داد. در خبري که تمام جهان را شوکه کرد، ايران در سال ۲۰۰۶ اعلام کرد قايقي را آزمايش خواهد کرد که هيچ ناوي توانايي فرار از دست آن را ندارد. پس از بررسي‌ها‌ مشخص شد اين همان قايق تندروي انگليسي است که ايران با استفاده از فناوري خود آن را تبديل به قايقي نظامي کرده است.


تصویر

"شناور بلیدرانر" Bladerunner در اصل به عنوان یک قایق تندروی مسابقه‌ای طراحی شده بود و رکورددار سرعت در قایق‌های کلاس وزنی خود و در واقع سریع‌ترین آنها است بلیدرانر تنها در مسابقات قایق‌رانی شرکت می‌کرد اما متخصصان صنایع دریایی ايران آن را به شناوری با قابلیت حمل راکت اندازهای دریایی ۱۰۷ میلیمتری ۱۱ لوله‌ای پایدار شده، رادار جست و جوی دریایی با برد حدود ۳۰ کیلومتر و تیربار ۷.۱۲ میلیمتری تبدیل کردند.


این شناور در آینده به پرتابگرهای موشک و اژدر نیز تجهیز شده و به طور گسترده در خدمت واحدهای عملیاتی در تمام آب‌های جنوبی ایران قرار خواهد گرفت. بیشینه سرعت این قایق بیشتر از ۷۰ نات (بیش از ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت) است و نمونه تولید شده آن، سراج ۱ نامیده شده است.
تصویر


جفري گولدربرگ، در پايگاه تحليلي بلومبرگ به مقامات نظامي اين کشور هشدار مي‌دهد که آمريکا نبايد تهديد قايق‌هاي تندروي ايران را ناديده بگيرد. گولدربرگ به قدرت نظامي "نيروي دريايي سپاه پاسداران جمهوري اسلامي ايران" اشاره کرده و مي‌نويسد هر روز به قدرت نيروي دريايي سپاه ايران اضافه مي‌شود.قايق‌هاي تندرو بزرگ‌ترين تهديد نظامي ايران

پايگاه Businessinsider نيز در گزارشي ديگر بزرگ‌ترين تهديد ايران را قايق‌هاي تندرو و تاکتيک‌هاي حملات زنبوري دانسته است.

واشنگتن‌پست نيز در گزارشي تاکتيک حملات زنبوري قايق‌هاي تندرو را يکي از بهترين راهبرداي جنگي ايران دانسته است. اين قايق‌ها که قدرت مانور بالايي دارند، به يکي از کاربردي‌ترين راهبردهاي ايران در مقابل ناوهاي غول‌پيکر آمريکايي شده‌اند. اين قايق‌هاي کوچک اما قدرتمند مي‌توانند به طور گروهي و هم‌زمان مانند يک توده زنبور که به يک طعمه بزرگ‌تر حمله مي‌کنند، از چند سو به ناوهاي بزرگ حمله کرده و آن‌ها را نابود کنند.
تصویر


ژنرال کولين بوينتون Colin Boynton در اين خصوص مي‌گويد: اگر آمريکا قصد داشته باشد ناوهاي خود را در صورت وقوع جنگ در تنگه هرمز مستقر کند، بهترين شانس را به ايران داده است که اين امر مي‌تواند منجر به نابودي اولين ناوگان دريايي آمريکا شود و اين همان سناريويي است که به کابوس فرماندهان آمريکايي تبديل شده است.به گزارش واشنگتن‌پست، ناوهاي مدرن آمريکا مجهز به سامانه‌هاي دفاعي مختلفي مانند سپر موشکي هستند. اما ايران با توانايي حمله از جهات مختلف اين تکنولوژي را خنثي کرده است. يک مقام اطلاعاتي خاورميانه که مطالعاتي در باب راهبردهاي "جنگ خليج فارس" انجام داده هشدار داده است که نيروي دريايي آمريکا ممکن است با تهديدي ۳۶۰ درجه‌اي مواجه شود و به‌طور همزمان از زمين، هوا، دريا و حتي زير آب مورد حمله قرار گيرد.

بنا به گزارش EagelSpeak، تاکتيک‌هاي زنبوري نيروهاي نظامي ايران اين‌گونه است که ۱۰۰ قايق تندرو به طور‌ هم‌زمان به يک هدف مانند ناوهاي بزرگ يورش مي‌برند. بنا به گفته کارشناسان نظامي غرب، بيش از ۲۰ قايق تندرو از هر جهت به ناو دشمن حمله مي‌کند که اين کار سامانه دفاعي ناو را از کار مي‌اندازد.
تصویر

تاکتيک‌هاي حملات زنبوري نيروي دريايي ايران به نيروهاي نظامي دشمن شوک وارد کرده و مانع تجديد قواي آن‌ها مي‌شوند. تاکتيک حملات پراکنده شامل صدها قايق کوچک و سبک مي‌شود که از پايگاه‌هاي متفاوتي حمله مي‌کنند، سپس از جهت‌هاي مختلف به يک يا چندين هدف حمله‌ور مي‌شوند. اما تاکتيک حملات زنبوري از يک سري قايق‌هاي تندروي موشک‌انداز و اژدرانداز استفاده مي‌کنند که از مکان‌هاي مخفي و به‌طور پراکنده ناگهاني حمله خواهند کرد.

تصویر

"انواع قايق‌هاي تندرو ايران"

"قايق‌هاي موشک‌انداز" کلاس "سينا" و "کمان"


این شناورهای سریع و تهاجمی به یک توپ اتوماتیک ۷۶ میلی‌متری، یک توپ ضدهوایی ۴۰ میلی‌متری بوفروس و دوتیربار۱۲.۷ میلی متري برونینگ مسلح شده‌اند. وزن خالی آن‌ها ۲۴۹ تن و حداکثر وزن قابل جابجایی آن‌ها ۲۷۵ تن است و سرعت آن‌ها به ۳۶گره دریایی می‌رسد. برد عملیاتی آن‌ها حدود ۱۳۰۰ کیلومتر با سرعت ۳۳ گره دريايي است.

تصویر

"ناوچه موشک‌انداز تندر"

این شناور با جابجایی ۲۰۵ تن، طول ۳۸.۶، عرض ۶.۸ و آبخور ۲.۷ متر دارای بیشینه سرعتی در حدود ۶۵ کیلومتر بر ساعت بوده و در صورت حرکت با سرعت ۵۵.۵ کیلومتر بر ساعت به برد ۱۴۸۰ کیلومتر می‌رسد. بنابراین در صورت لزوم، تندر می‌تواند چندین روز در آب به گشت‌زنی بپردازد. رادار سطحی برای کشف و ردگیری اهداف سطحی و شناورهای دشمن با قابلیت شناسایی ده‌ها هدف، رادار ناوبری برای کمک به مسیریابی و رادار کنترل آتش برای هدایت تسلیحات به همراه سامانه‌های هشدار راداری، جنگ الکترونیک و سامانه‌های مخابراتی از جمله تجهیزات این شناور رزمی است.

تندر در قسمت سینه یا جلوی خود از یک توپ دو لوله ۳۰ میلیمتری AK-۲۳۰ با نواخت تیر بالا و با هدفگیری راداری بهره‌مند است که در بسیاری از شناورهای شرقی مورد استفاده قرار گرفته است. این توپ که هر گلوله ۲۷۰ گرمی آن حاوی ۳۰ گرم مواد منفجره است، دارای نرخ شلیک ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ گلوله بر دقیقه بوده و برد آن برای درگیری با اهداف هوایی بین ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ متر و با شلیک منحنی ۶ تا ۷ کیلومتر است. بنابراین این توپ ضمن کاربرد در برابر اهداف دریایی به صورت مؤثری قابل استفاده در برابر تهدیدات هوایی نظیر هواگردهای سرنشین‌دار و پهپادها است.


تصویر
"سراج"، يکي از "تندروترين قايق‌هاي نظامي جهان"

"شناور سراج ۱" شناور تندروی تهاجمی راکت‌انداز و متناسب با مناطق آب و هوای گرمسیری است. جنس بدنه این شناور فایبرگلاس بوده و مجهز به امکانات بومی مخابراتی و ناوبری الکترونیکی است که در سرعت بالا در داخل کابین، تغیيرات ارتفاعی ناشی از حرکت بر روی آب و صدای زیاد احساس نمی‌شود. همچنین در شرایط طوفانی دریا، سرنشینان آن شدت امواج را احساس نخواهند کرد.


این شناور در زمینه‌های مختلفی چون حفظ تعادل در سرعت بالا، رفتار مناسب عملیاتی در شرایط گوناگون و قدرت موتور بالا در کنار طراحی و ساخت بدنه مناسب از ویژگی‌های قابل توجهی برخوردار بوده و توان دریایی ایران را افزایش می‌دهد. بدنه شناور سراج در نوع خود کم نظیر بوده و به نیروی دریایی ایران توان بسیار بالایی را اضافه خواهد کرد.

"قایق پرنده باور"

سرعت قایق پرنده باور ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت (۱۰۰ گره) تا بیش از ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت بوده و ارتفاع پروازی معمول آن یک تا ۵ متر و تا سقف چند ده متر عنوان شده است. "باور ۲" یک پرنده رادارگریز است. خاصیت رادارگریزی (stealth) این توانایی را به باور ۲ می‌دهد که با خیال آسوده مسافت زیادی را تا نزدیک هدف طی کند. این پرنده می‌تواند تمامی شناورهای تندرو را در اختفای کامل راداری منهدم کند و یک تهدید جدی برای ناوهای آمریکا محسوب می‌شود.


تصویر

قايق پرنده باور داراي یک نوع مسلسل است که می‌تواند بدون نیاز به بارگزاری مجدد فشنگ و یا گرم شدن به طور مکرر به سمت هدف شلیک کند. این قایق تهاجمی پرنده، مجهز به یک نوع دوربین با وضوح بسیار بالا برای انجام عملیات شناسایی ضد تشکیلات دریایی دشمن است.
موشک‌انداز "ذوالفقار"


قایق تندروی موشک‌انداز "ذوالفقار"، یک قایق تندروی گشت دریایی است که طراحی آن برای حمله سریع به دشمن صورت گرفته است. شناور موشک انداز ذوالفقار به موشک‌هاى کوثر در نسل قدیم و نصر۱ در نسل جدید مجهز مى‌شود.


اين شناور ظرفيت ۲ تا ۴ نفر را دارد. کارایی مناسب، سرعت بالا،‌ مانور سریع و هزينه کم در مقابل کارایی بالا از ویژگی‌های شناور ذوالفقار است.

بدنه این شناور براساس استانداردهای جهانی طراحی و ساخته شده است و از پیشرفته‌ترین تجهیزات بومی مخابراتی، ‌ناوبری و الكترونیك برخوردار است.


در فيلم زير، قايق‌هاي تندروي ايراني به يک ناور آمريکايي هشدار مي‌دهند که وارد آب‌هاي کشور نشوند. اين فيلم ويدئويي که از سوي پنتاگون منتشر شده است، نشان از آن دارد که قايق‌هاي نظامي متعلق به نيروي دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در ششم ژانويه سال گذشته به چند صد متري "کشتي يو‌اس‌اس نيو اورليانز " USS new Orleansنزديک مي‌شوند.

به گفته مقامات نظامي آمريکا، حادثه مشابهي در همان روز و نزديک کشتي گارد ساحلي "اداک" امريکا روي مي‌دهد؛ قايق‌هاي ايراني که سلاح‌هايشان مشخص است، نزديک اين کشتي شدند.

کاپيتان جين کمپبل سخنگوي پنتاگون در اين باره گفته است: "اين گونه فعل و انفعالات ميان ناوهاي امريکايي و ايراني عادي است. در اين تصاوير هيچ گونه موردي مبني بر دشمني و اقدام خصمانه ديده نمي‌شود."
منبع: باشگاه خبرنگاران
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Major II
Major II
پست: 215
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۸ دی ۱۳۹۰, ۲:۴۱ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 396 بار
سپاس‌های دریافتی: 389 بار

Re: شوکه شدن ناوگان امریکا از حمله زنبوری ایران+تصاویر

پست توسط edibk »

ايا قايق پرنده باور واقعا رادارگريزه؟ بعد يه جا ميگه كه ارتفاع پروازي اون چند ده متره و براي شناسايي هم مورد استفاده است؟ ميشه يكي توضيح بده ؟
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”