قرداد موشکی هند و فرانسه به ارزش 6 میلیارد دلار

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۵۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

قرداد موشکی هند و فرانسه به ارزش 6 میلیارد دلار

پست توسط marshal1987 »

[External Link Removed for Guests]
 February 15th 
 
 

لینک مطلب : [External Link Removed for Guests]روز سه شنبه مذاکرات هند و فرانسه در مورد قرداد موشکهای زمین به هوای کوتاه برد به ارزش 6 میلیارد دلار به به نتیجه رسید. این مذاکرات در خلال گفتگوهای رئیس جمهور فرانسه و نخست وزیر هند انجام گرفته و گفته می شود مذاکراتی نیز در مورد قرارداد فروش جنگنده های رافائل به ارزش 10 میلیارد دلار ،انجام گرفته است.

پس از گفتگوهای کلی، سران دو کشور به تبادل نطر در مورد برخی از مسائل دوجانبه،منطقه ای و جهانی نظیر روابط دفاعی،انرژی هسته ای صلح آمیز،تروریسم و وضعیت کشور مالی ،پرداختند.

نخست وزیر هند در مورد سفر اولاند گفت :"مشاهده اینکه نخستین مقصد سفر دوجانبه اولاند کشور هند می باشد نشان دهنده اهمیت این رابطه بین دو کشور است"

وی همچنین افزود : " من و ریس جمهور فرانسه در مورد مسادل مورد علاقه دوطرفه،منطقه ای و جهانی تبادل نظر کردیم.ما برسی کاملی را در مورد پیشرفت پروژه نیروگاه هسته ای جیپور و مذاکرات فنی و تجاری و تعهدات مبنی بر اجرای سریع آن ،به انجام رساندیم"

در حالی که روابط این دو کشور در حال رسیدن به سطح کیفی جدیدی است ، نخست وزیر هند از روند همکاری های دفاعی دو کشور ابراز رضایت کرد و گفت :"مذاکرات در مورد قرارداد MMRCA به خوبی پیش می رود و ما همچنین در مورد موشکهای برد کوتاه زمین به هوا به توافق رسیدیم که بر این اساس به صورت مشترک در هند ساخته و تولید خواهند شد"


پروژه تولید مشترک موشکهای SR-SAM به ارزش 30000 کرور روپیه بین هند و فرانسه توسط شرکتهای MBDA از فرانسه و DRDO از هندوستان به اجرا در خواهد آمد. این سیستمهای موشکی زمین به هوا در IAF و نیروی دریایی هند مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
در این سفر جمعی از تجار فرانسه نیز اولاند را همراهی می کردند که از آنجمله اریک تراپیر رئیس شرکت Dassault بود که امیدوار است مذاکراتی که اخیراً بین دوکشوردر مورد یکی از بزرگترین قراردادهای دفاعی جهان برای فروش 126 جنگنده رافائل ،صورت گرفته را به نتیجه برساند.


دو طرف همچنین در مورد امنیت و تروریسم تصمیم گرفتند که از یکدیگر در برابر مخاطرات پیش رو در این زمینه حمایت کنند.


سینگ همچنین افزود : " فرانسه شریک دیرینه ما در برنامه فضایی هند است و چند ماه بعد آزانس فضایی فرانسه ماهواره های ما را به فضا پرتاب خواهد کرد"
 تصویر 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”