برزیل ساخت زیردریایی هسته‏ ای را کلید زد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1454
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۸۸, ۱۱:۱۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8701 بار
سپاس‌های دریافتی: 13240 بار

برزیل ساخت زیردریایی هسته‏ ای را کلید زد

پست توسط Java »

برزیل با افتتاح یک کارخانه کشتی‏ سازی برای ساخت زیردریایی با کمک فرانسه اولین گام را در مسیر پیوستن به باشگاه کوچک دارندگان زیردریایی هسته‏ای برداشت.


  [External Link Removed for Guests]  
   گزارش خبرگزاری فرانسه، دیلما روسف، رییس‏جمهور برزیل، در مراسم افتتاح این کارخانه گفت: به جز اعضای دایم شورای امنیت سازمان ملل، ما تنها کشوری خواهیم بود که زیردریایی هسته‏ای تولید می‏کنیم و من با افتخار تأیید می‏کنم که برنامه ما برای توسعه و ساخت زیردریایی هسته‏ای یک واقعیت است.  
   افزود: برزیل کشوری صلح‏طلب است، اما به صنایع نظامی ‏برای مقابله با تهدیدات نیاز داریم.  
   این کارخانه که در پایگاه نیروی دریایی برزیل در خلیج سپتیبا، در جنوب ریودوژانیرو، واقع شده؛ چهار زیردریایی متعارف و یک زیردریایی هسته‏ای برزیلی تولید خواهد شد.  
  شرکت DCNS فرانسه و شرکت اودبرشت برزیل در ساخت این زیردریایی‏ها مشارکت خواهند داشت.  
   این کارخانه با بودجه‏ای سه میلیارد و 950 میلیون دلار، نخستین زیردریایی هسته‏ای در سال 2023 تولید و در سال 2025 بهره‏برداری خواهد شد.  
   این زیردریایی‏ها بخشی از برنامه برزیل برای ایجاد یک نیروی دریایی مدرن است که بتواند در قسمت‏های جنوبی اقیانوس اطلس از منافع نفتی و تجاری این کشور دفاع کند.  
   منطقه از مدت‏ها قبل تحت نفوذ نیروی دریایی انگلیس و آمریکا بوده است. این برنامه همچنین به منزله احیای فعالیت‏های هسته‏ای برزیل است که در سال 1990 با پایان برنامه این کشور برای تولید بمب هسته‏ای متوقف شد.  
   در صورت موفقیت در این برنامه به جمع آمریکا،‌ روسیه، انگلیس، فرانسه و چین به کشورهای صاحب فناوری ساخت زیردریایی هسته‏ای خواهد پیوست.  
   در حال حاضر یک زیر دریایی هسته‏ای در اختیار دارد که آن را از روسیه اجاره کرده؛ البته این کشور سرگرم تولید یک فروند زیردریایی با فناوری داخلی است که در سال 2015 آماده استفاده خواهد شد.  
   بیانیه نیروی دریایی برزیل تأکید شده است سامانه پیش‏رانش زیردریایی هسته‏ای این کشور کاملا برزیلی است و از فرانسه وارد نشده است.  
منبع: [External Link Removed for Guests]
تا در طلب گوهر کانی کانی      تا در هوس لقمهٔ نانی نانی

این نکتهٔ رمز اگر بدانی دانی     هر چیزی که در جستن آنی آنی


https://www.instagram.com/javad.molaiee/
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”