تمرین نظامی مشترک امریکا،یونان و اسرائیل

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۵۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

تمرین نظامی مشترک امریکا،یونان و اسرائیل

پست توسط marshal1987 »

France Press
March 8th, 2013


لینک خبر [External Link Removed for Guests]

کشتی های نظامی امریکا، یونان و اسرائیل به مدت دو هفته در دریای مدیترانه رزمایش مشترکی با نام "نوبل دینا" را انجام خواهند داد.
نوبل دینا رزمایش مشترکیست که هر سال در راستای همکاری های امنیتی بین نیروی دریایی اسرائیل و نیروهای دریایی سایر کشورها به صورت مشترک برگزار می گردد و هدف از برگزاری آن فرصت یادگیری متقابل و تقویت همکاری بین متحدان عنوان شده است.

برای سالها این تمرین نظامی توسط امریکا ، اسرائیل و ترکیه برگزار می شد ولی از ستامبر 2011 ترکیه سفیر اسرائیل را از آنکارا اخراج و همکاری های نظامی بین ترکیه و اسرائیل را به حالت تعلیق درآورده است.

روابط گرم اسرائیل و ترکیه بعد از فرمان حمله به کشتی ترکیه در دریای مدیترانه که حامل کمک های بشر دوستانه به غزه بود و در نتیجه کشته شدن 9 ترک ، به سطح پایینتری تنزل پیدا کرده است.


آتن عمیقاً علاقه مند است که اسرائیل روابط اقتصادی خود را با بخش یونانی نشین قبرس جهت توسعه میادین گازی سواحل شرقی مدیترانه ،گسترش دهد.

رسانه های میگویند که بخشی از تمرین سلانه نوبل دینا در سال گذشته به تمرین دفاع از سک.های گازی اختصاص داشته است.نوامبر گذشته اسرائیل و امریکا مانور دفاع موشکی را به مدت حداقل 3 هفته و با حضور 3500 نظامی امریکایی و 1000 نظامی اسرائیلی برگزار کردند.

منابع نظامی اسرائیل ادعا میکنند که اخیراً تمرینات نظامی مشترکی نیز با نیروی دریایی کشورهای ایتالیا و کانادا برگزار کرده اند اما جزئیات بیشتری در این باره در دسترس نیست.

 تصویر 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”