آیا امریکا تولید پهپادهای جدید را متوقف می کند؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۵۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

آیا امریکا تولید پهپادهای جدید را متوقف می کند؟

پست توسط marshal1987 »

StrategyPage
March 12, 2013


لینک مطلب : [External Link Removed for Guests]ارتش امریکا در مواجهه با کاهش بودجه در طول دهه آینده، ارزیابی پهپادهای جدید را متوقف و بر روی چهار مدل فعلی Gray Eagle, Shadow 2000, Raven و Puma تمرکز می کند. در چهار سال گذشته این چهار نوع پهپاد در حجم انبوه ساخته و توسط ارتش خریداری شده اند و تا 5 الی 10 سال آینده به عنوان پهپادهای اولیه ارتش آمریکا باقی خواهند ماند.

در حال حاضر ارتش امریکا نزدیک به 7000 پهپاد در اختیار دارد که بیش از 6000 فروند از آنها را میکرو پهپادهایی نظیر Raven , Puma شامل می شود. این هواپیماهای شناسایی کوچک که زیر 6 کیلوگرم وزن دارند در بین سربازان به طور قابل ملاحظه ای محبوبیت پیدا کرده اند، زیرا هرکدام از آنها با یک ساعت آموزش می تواند به یکی از اپراتورهای این پهپادها تبدیل شود.
در حال حاضر تعداد 1798 فروند از پهپاد راون (کلاغ سیاه) و 325 فروند پومارا در اختیار نیروهای زمینی خود قرار داده است. هر سیستم کامل این پهپادها شامل کنترالر، قطعات یدکی و سه فروند از این پهپادها برای کلاغ سیاه 250000 دلار و برای پوما 400000 دلار هزینه دارد.
این پهبادهای کوچک تا حد زیادی روش مبارزه سربازان و دسته های زمینی را تغییر داده و وابستگی آنان را به نیروی هوایی جهت شناسایی کاهش داده است.


 تصویر 

پهپاد سبک وزن کلاغ سیاه که با دست پرتاب میشود تنها یک ساعت میتواند در آسمان پرواز کند اما همین یک ساعت برای انجام کارهایی که باید انجام گیرد کافی است لازم به ذکر است که پهپاد پوما می تواند تا 2 ساعت در آسمان باقی بماند.
پهپاد دو کیلوگرمی RQ-11 کلاغ سیاه طرفداران زیادی در دسته های رزمی و غیر رزمی نیروی زمینی دارد.آنها با توجه به در اختیار داشتن این پهبادها آموزشهای جدیدی را به نیروهی خود ارائه میدهند.
دسته های رزمی از این پهپاد برای شناسایی و رهگیری نیروهای دشمن و دسته های غیر رزمی برای تامین امنیت مواضع و استحکامات استفاده میکنند.

کلاغ سیاه از همان مواده ای ساخته می شود که در کلاه ها و جلیقه های ایمنی سربازان بکار می رود و میتواند قبل از نیاز به تعمیر تا 200 بار پرواز را تجربه نماید. بیشتر حوادث سقوطی که برای این پهپاد گزارش شده مربوط به قطع لینک ارتباطی آن با اپراتور (به دلیل خروج از برد مجاز) یا مشکلات نرم افزاری در پهپاد بوده است. امار پهپاد های کلاغ سیاه از دست رفته نیروهای رزمی بالاتر و در حدود 20000 فروند است که بیشتر آنها در حین آموزش یا در میدان نبرد از دست رفته اند. تصویر 

  گذشته نیروی زمینی ارتش امریکا استفاده از پهپد پوما را آغاز کرد، پهپادی که 5.9 کیلوگرم وزن داردو طول بالهای آن 2.6 می باشد، برد عملیاتی پهپاد پوما 15 کیلومتر است که همان چیزی است که نیروی زمینی ارتش امریکا بدنبال آن میگشت. فرماندهان نیروی زمینی پس از مشاهده عملکرد این پهپاد در سریعترین زمان ممکن تعداد زیادی از آن را سفارش دادند امری که برای مرکز SOCOM که از سال 2008 در حال استفاده از پوماست غافلگیر کننده نبود. 

نیروی زمینی میخواهد که هر گروهان را به بک فروند پوما مجهز کند، این به این معناست که برای هر تیپ 18 فروند و فروند برای کل نیروی زمینی 400 فروند از این پهپاد مورد نیاز است.

حدکثر سرعت این پهپاد 87 کیلومتر بر ساعت و سرعت کروز آن 37-50 کیلومتر بر ساعت و سقف پروازی آن 12500 پا می باشد.
هر تیپ نیروی زمینی در حال حاضر با 35 سیستم مینی پهپاد (هر سیستم شامل 3 پهپاد) مجهز شده است که بیشتر آنها را کلاغ سیاه تشکیل میدهد، اما حداقل 10 سیستم از این سیتمها باید پهپاد پوما باشد.
این به این معناست که هم اکنون هر تیپ نیروی زمینی دارای نیروی هوایی شخصی خود ، با صدها پرنده شناسایی است.
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۵۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

Re: آیا امریکا تولید پهپادهای جدید را متوقف می کند؟

پست توسط marshal1987 »

مدیران این بخش
با عرض پوزش
لطفا واژه جلیقه رو اصلاح بفرمایید در متن(جلیغه ذکر شده ) و چند تا غلط و در هم ریختگی دیگه هم وجود داره که ناشی از خستگی در زمان تایپ بود با عذرخواهی اگه میشه یه دستی به کل متن بکشید :o

:grin: :razz:
آخرین ويرايش توسط 1 on CAPTAIN PILOT, ويرايش شده در 0.
دلیل: اصلاح شد.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”