رزمایش موشکی نزاجا آغاز شد(شلیک راکتهای نازعات10 و فجر5 در ر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

رزمایش موشکی نزاجا آغاز شد(شلیک راکتهای نازعات10 و فجر5 در ر

پست توسط hani1459 »

شلیک راکتهای نازعات10 و فجر5 در رزمایش موشکی ارتش
خبرگزاری فارس: رزمایش موشکی نیروی زمینی ارتش در مناطق مرکزی کشور آغاز شد.تصویربه گزارش خبرنگار دفاعی [External Link Removed for Guests]، رزمایش موشکی نیروی زمینی ارتش با رمز یاعلی بن موسی الرضا(ع) و با حضور امیر احمدرضا پوردستان فرمانده این نیرو و جمعی از مسئولان و فرماندهان نیروی زمینی ارتش در نواحی مرکزی کشور آغاز شد که در آن، یگان های موشکی و راکت انداز نیروی زمینی ارتش در سطح گسترده‌ای به انجام تاکتیک‌های رزمی و عملیاتی می پردازدند.
در این رزمایش راکتهای نازعات 10 و فجر5 با موفقیت شلیک شدند.
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

Re: رزمایش موشکی نزاجا آغاز شد(شلیک راکتهای نازعات10 و فجر5

پست توسط Shahryar »

 تشریح جزئیات برگزاری رزمایش نزاجا/ تائید اصابت موشک‌ها در فاصله 140کیلومتری


 

امیر سید علی محرابی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره جزئیات رزمایش ثامن الحجج (ع) نیروی زمینی و ارتش اظهار کرد: از حدود 72 ساعت قبل نیروهای ما در لشگر 840 موشکی کاشان در منطقه عمومی رزمایش (مرنجاب کاشان) مستقر شده اند.
وی افزود:بعد از گذراندن یک دوره آموزشی از سوی کارکنانی که در این حوزه کار می کنند برای تکمیل آموزش ها و رسیدن به مرز آمادگی رزمایش ثامن الحجج (ع) را برگزار کردیم که امروز روز شلیک موشک ها و روز پایانی رزمایش است.

فرمانده رزمایش ثامن الحجج (ع) تصریح کرد: از صبح امروز با اعزام دیده بان های موشکی توسط بالگردها در فاصله 140 کیلومتری محل رزمایش اصابت موشک ها به اهداف را مورد کنترل قرار دادیم و بر اساس گزارشها تمامی موشک ها به اهداف اصابت کرده و پرتاب ها موفقیت آمیز بوده است البته این موضوع توسط ارزیابان، ارزیابی دقیقی خواهد شد.
وی با اشاره به پرتاب راکت اندازهای فجر 5 و نازعات 10 در رزمایش موشکی ثامن الحجج نیروی زمینی ارتش ادامه داد: اهداف داخلی رزمایش بالا بردن سطح شایستگی و آموزش کارکنان است که بعد از یک دوره آموزشی برای تکمیل آموزش های کارکنان جدید این رزمایش را برگزارکردیم. فجر5 يك راكت توپخانه‌اي 333 ميلي‌متري و دوربرد و از نوع راكت‌انداز چندتايي متحرك است و حداكثر برد فجر 5 به 75 كيلومتر مي‌رسد. همچنين موشك نازعات 10 يك موشك بالستيك ميان‌برد است.

امیر محرابی اضافه کرد: بحث دیگر شایستگی، سرعت عمل از مرحله مونتاژ تا پرتاب و دقت در محل اصابت هدف ها بود که با توجه به اقدامات انجام شده در حوزه کنترل، نظارت بر آتش و فرامین آتش انجام می شود. این موضوعات در رزمایش امروز تمرین شد و الحمد الله اهداف رزمایش تامین گردید.
معاون عملیات نیروی زمینی ارتش با تاکید بر اینکه پیام رزمایش ثامن الحجج (ع) به همسایگان صلح ، دوستی و امنیت برای منطقه است عنوان کرد: بالا بردن توان دفاعی کشور و به دنبال آن نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران که بر حسب وظایف ذاتی انجام می شود یکی از مهمترین اهداف و پیام های این رزمایش است.
وی افزود: بخش دیگری از پیام رزمایش ثامن الحجج به دشمنان جمهوری اسلامی است تا بدانند که ما برای صیانت و حراست از مرزهای کشور آمادگی کاملی داریم و برگزاری این رزمایش ها علاوه بر نشان دادن اقتدار و آمادگی نیروهای مسلح قدرت بازدارندگی کشور را به خوبی نشان می دهد.
فرمانده رزمایش ثامن الحجج (ع) خاطر نشان کرد: امروز روز پایانی این رزمایش خواهد بود.


خبرگزاری مهر
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۵ مرداد ۱۳۸۵, ۱۰:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

Re: رزمایش موشکی نزاجا آغاز شد(شلیک راکتهای نازعات10 و فجر5

پست توسط كيارش »

پرتاب موفق موشک های نازعات و فجر (فیلم)

[External Link Removed for Guests]
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

Re: رزمایش موشکی نزاجا آغاز شد(شلیک راکتهای نازعات10 و فجر5

پست توسط hani1459 »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]راکت نازعات 10 و فجر 5 در رزمایش موشکی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در مناطق مرکزی کشور شلیک شد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]   [External Link Removed for Guests]     [External Link Removed for Guests]     [External Link Removed for Guests]     [External Link Removed for Guests]     [External Link Removed for Guests]     [External Link Removed for Guests]     [External Link Removed for Guests]     [External Link Removed for Guests]     [External Link Removed for Guests]     [External Link Removed for Guests]     [External Link Removed for Guests]  
مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”