طرح دفاع موشکی جدید پنتاگون-مستقر کردن 14 سیستم جدید

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 305
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۵۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2412 بار
سپاس‌های دریافتی: 1563 بار

طرح دفاع موشکی جدید پنتاگون-مستقر کردن 14 سیستم جدید

پست توسط onbekende »

 بسم الله الرحمن الرحیم 

خبرگزاری فارس: وزیر دفاع آمریکا از استقرار ۱۴ سیستم جدید رهگیر ضدموشکی و یک سیستم راداری جدید برای مقابله با توان موشکی کره شمالی و ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از یونهاپ، چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا، طرح جدید دفاعی و امنیتی این کشور برای مقابله با تهدید کره شمالی را اعلام کرد.

به گفته هیگل، آمریکا تا سال 2017، 14 سیستم رهگیر ضد موشک زمینی در آلاسکا مستقر می‌کند، اقدامی که گفته شده واکنشی به تهدید موشک‌های دوربرد کره شمالی است.

براساس این گزارش، پنتاگون همچنین قصد دارد یک ایستگاه راداری جدید برای شناسایی موشک‌هایی که از طرف کره شمالی شلیک می‌شوند نصب کند.

هیگل در یک کنفرانس خبری گفت: من مجموعه ای از گامهای جدید آمریکا را برای مقابله با ظرفیت‌های موشکی بالستیک کره شمالی و ایران اعلام کردم تا برای مقابله با چالش‌های پیش رو آماده باشیم.

وزیر دفاع آمریکا افزود: آمریکا سیستم دفاعی لازم برای محافظت از حملات موشک‌های بالستیک را در اختیار دارد.

براساس این گزارش، آمریکا به طور معمول 30 سیستم دفاع ضدموشکی در سواحل غربی خود دارد.

هیگل اضافه کرد: ما باید از سیستم‌های خود مطمئن باشیم و مردم آمریکا باید مطمئن باشند که سیستم‌های ضد موشکی ما کاملا موثر هستند.

نگرانی از توان موشکی کره شمالی زمانی افزایش یافت که این کشور یک موشک دوربرد را با موفقیت آزمایش کرد و مدعی شد که برد این موشک‌ها به سواحل آمریکا نیز می‌رسند.

وزارت دفاع کره جنوبی نیز بعد از کشف لاشه موشک دوربرد کره شمالی و انجام آزمایشات لازم تایید کرد که برد موشک‌های کره شمالی ممکن است به سواحل آمریکا نیز برسند.

منبع:فارس نیوز
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”