جاسوسی موفق با استفاده از روابط عاشقانه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۵۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

جاسوسی موفق با استفاده از روابط عاشقانه

پست توسط marshal1987 »

Strategypage
March 25, 2013

لینک : [External Link Removed for Guests]15 مارچ یک مرد 59 ساله امریکایی به اتهام جاسوسی بازداشت شد. این مرد که پیمانکار وزارت دفاع و از پرسنل ارتش امریکاست به اطلاعات بسیار محرمانه ای دسترسی داشته است.

متهم که بنیامین بیشاپ نام دارد متهم است که با برقراری روابط عاشقانه با یک دختر 27 ساله چینی که با ویزای دانشجویی در امریکا حضور دارد، اطلاعات محرمانه ای را در اختیار این دختر قرار داده است.

چینی ها دفعات زیادی است که از روابط جنسی برای بدست آوردن اطلاعات محرمانه دیگر کشورها استفاده می کنند.آنها معمولاً از روش "دام عشق" برای وادار کردن و تهدید فرد مورد نظر برای جاسوسی در مقابل افشا نکردن رسوایی به وجود آمده، استفاده می کنند.

چهار سال پیش هم یکی از دولتمردان تایوانی به وسیله یک دختر چینی در منطقه ردلایت اغوا شده و هنگام برقراری رابطه عاشقانه از او فیلمبرداری شده بود که آنها قصد داشتند از این فیلم برای وادار ساختن این فرد به جاسوسی به نفع چین استفاده نمایند.

این نوع از جاسوسی (روابط عاشقانه) ترفندی است که در سالهای متمادی کشورهای چین و روسیه به دفعات از آن استفاده نموده اند که البته گاهی نتیجه معکوس داشته است. مثلاً هفت سال پیش مسئول رمزنگاری ارتباطات کنسولگری ژاپن در چین با این روش مورد تهدید قرار گرفت . او از طرف همکاران چینی خود تحت فشار بود که در صورت لو ندادن اطلاعات محرمانه ای که در اختیار داشت ،روابط عاشقانه ای که در اثر اغوا دختر چینی به وجود آمده بود افشا می شد.(روش دام عشق) اما فرد ژاپنی تصمیم میگیرد بعد از در جریان گذاشتن مافوق خود از موضوع خودکشی کند.

این یکی از ریسکهای روش دام عشق است که گاهی فرد مورد نظر که برای جاسوسی در مقابل عدم افشای رسوایی تحت فشار است ممکن است خود کشی نماید.


  تصویر 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”