شکار بالون و سخره های جاسوسي آمريکا در ايران! +تصاوير

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

شکار بالون و سخره های جاسوسي آمريکا در ايران! +تصاوير

پست توسط hani1459 »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]ابزارها و روش‌هايي در دنياي جاسوسي وجود دارند که جزيي از زندگي روزمره انسان بوده و اينکه به عنوان ابزاري جاسوسي مورد استفاده قرار مي‌گيرند كه اين امر مورد بسيار عجيبي است. از طبيعت پيرامون گرفته تا "لوازم آرايشي" و پوشاک، همگي اين روزها مورد استفاده "سرويس‌هاي اطلاعاتي و جاسوسي" قرار مي‌گيرند.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] به گزارش مشرق، تصاويري که در زير مشاهده مي‌كنيد، همگي جزئي از زندگي روزمره انسان‌ها بوده و هميشه در اطراف ما وجود دارند. اما همين وسايل شخصي و روزمره مي‌توانند به خدمت "سرويس‌هاي امنيتي" و "جاسوسي" در آيند، به‌طوري که حتي گاهي اوقات تبديل به سلاح شده و کشنده‌تر از هرگونه "اسلحه مدرن" ديگري عمی می کنند.


 تصویر 

 تصویر 

 تصویر 


 تصویر 


 تصویر 

 تصویر 

 تصویر 


 تصویر 
در گذشته گزارش‌هاي گوناگوني در باب مسائل جاسوسي از قبيل "شبکه‌هاي اجتماعي"،"موتورهاي جستجو"، "زنان جاسوس صهيونيستي" و حتي "حيوانات جاسوس موساد" تهيه کرده است. اما ابزارها و روش‌هاي ديگري نيز در دنياي جاسوسي وجود دارند که جزيي از زندگي روزمره انسان بوده و اينکه به عنوان ابزاري جاسوسي مورد استفاده قرار گيرند بسيار عجيب است. از طبيعت پيرامون گرفته تا "لوازم آرايشي" و پوشاک، همگي اين روزها مورد استفاده سرويس‌هاي اطلاعاتي و جاسوسي قرار مي‌گيرند.


 تصویر 

 تصویر 

 تصویر 
چندي پيش بود كه، "نيروهاي امنيتي سوريه" اعلام کردند "شي جاسوسي" عجيبي را در مناطق ساحلي اين کشور پيدا کرده‌اند که متعلق به "سرويس‌ جاسوسي رژيم صهيونيستي" است. بنا به گزارش تلويزيون رسمي سوريه "سانا"، اجسامي صخره‌ مانند و جعبه‌هاي پلاستيکي در مرز "بلندي‌هاي جولان" کار گذاشته شده بودند که براي عکاسي، ثبت و انتقال داده طراحي شده بودند.

 تصویر

 کشف صخره‌هاي جاسوسي در ايران؟

خبرگزاري TheAustralian نيز در سال 2012 مدعي شد، در نزديکي يکي از "تاسيسات‌ هسته‌اي ايران"، نيروهاي امنيتي، "صخره‌هاي کاذبي" کشف کرده‌اند که حاوي "تجهيزات مخابراتي" و جاسوسي بوده است.

روزنامه یدیعوت آحارانوت هم در این خصوص به نقل از ساندی تایمز مدعی شد که یک ابزار نظارتی جاسوسی مخفی شده میان صخره‌‌ها پس از آنکه سربازان ایرانی قصد جابه‌جایی آن را داشتند، منفجر شد.ه است

این گزارش به نقل از منابع جاسوسی غرب مدعی است: سربازان ایرانی یک وسیله نظارتی جاسوسی را کشف کردند که در ظاهر یک سنگ بوده است.

ساندی تایمز به نقل از منابع غربی که به نامشان اشاره‌ای نکرد، نوشت که این سنگ قلابی وقتی منفجر شد که نیروهای امنیتی که ماه گذشته در حال گشت‌زنی در منطقه برای بررسی پایانه‌های ارتباطی و خطوط تلفن بودند سعی کردند آن را جابه‌جا کنند.

به نوشته این روزنامه انگلیسی، کار‌شناسان ایرانی صحنه انفجار را بررسی کردند و بقایای ابزاری را یافتند که قادر به رهگیری اطلاعات کامپیوتر‌ها در این تاسیسات هسته‌یی بود که در آن اورانیوم از طریق سانتریفیوژ‌ها غنی‌سازی می‌شود.

ساندی تایمز نوشت که بیم آن می‌رود یک منبع اطلاعاتی مهم غرب از دست رفته باشد.

در گزارش های ابتدایی تصور می‌شد که هدف از انفجار، قطع تامین برق تاسیسات فردو و صدمه زدن به سانتریفیوژ‌ها بوده است. با این حال بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که یک روز پس از انفجار از فردو بازدید کردند، به هیچ صدمه‌ یا اختلالی در فعالیت‌های فردو در گزارش کاری خود اشاره‌ای نکردند.

ساندی تایمز نوشت که رهگیری اطلاعات کامپیوتر‌ها و خطوط تلفن این تاسیسات تحلیلگران غربی را قادر می‌کرد خروجی سانتریفیوژ‌ها را ارزیابی کنند.


 
تصویر 
بنابر ادعاي اين پايگاه اينترنتي، اين سايت در اين خصوص مدعي شد يک گروه گشتي "سپاه پاسداران جمهوري اسلامي ايران" در حال بررسي روابط تلفني و اطلاعاتي بودند که به يک "صخره کاذب" بر مي‌خورند، داخل اين صخره يک دوربين يا يک کامپيوتر يا هر دوي آن‌ها وجود داشته‌ است که وقتي ماموران آن را حرکت مي‌دهند منفجر مي‌شود.


 تصویر 
به گزارش "ساندي‌تايمز"، دانشمندان ايران هنگامي که باقيمانده اين تجهيزات را آزمايش کرده‌اند دريافتند که اين تجهيزات قابليت دريافت ارتباطات الکترونيکي مناطق مجاور را داشته است.

 تصویر 
در همین خصوص باشگاه خبرنگاران در تحقيقاتي پرده از برخي ديگر از ابزارهاي مدرن جاسوسي برداشته است.

"اسباب‌بازي‌هاي جاسوس"

به گزارش "بي‌بي‌سي"، هزاران آمريکايي در حال توليد ماموران دو جانبه‌اي به نام "فربي" "Furby" هستند. "اسباب‌بازي فربي" که بعد از کريسمس سال 1988 معروف شد اکنون به دشمن "سازمان امنيت ملي آمريکا" تبديل شده است.

 تصویر 

بنا به گزارش محرمانه اين سازمان، "تراشه‌ مخفي" کوچکي درون فربي وجود دارد که اسباب‌بازي را قادر مي‌سازد تا 200 کلمه صحبت کند. اين اسباب‌بازي مي‌تواد صحبت افراد درون اتاق را ضبط و تکرار کند، به همين دليل مقامات سازمان امنيتي آمريکا هشدار داده‌اند که نيروهاي امنيتي آمريکا، اسباب‌بازي‌ها را به خانه برده و از موضوعات محرمانه حرف مي‌زنند.


 تصویر 
"سيا" از طريق تلويزيون جاسوسي مي‌کند

به گزارش بي‌بي‌سي؛ وقتي مردم فيلمي را از مرکز "Netflix "، روي تلويزيون دانلود مي‌کنند بايد مراقب نيروهاي امنيتي و جاسوسي باشند، زيرا ممکن است، از آن طرف تلويزيون تماشا ديده شوند.

"ديويد پترائوس"، "رييس سابق سيا" اذعان کرده است، با استفاده از نرم‌افزارهاي اينترنتي متصل به هم که توسط اپليشکن‌هاي مرکزي کنترل مي‌شوند مي‌توان از طريق تلويزيون حريم خصوصي افراد را شکست.

 تصویر 
به گزارش "ديلي‌ميل"، "سيا" ادعا مي‌کند که مي‌تواند از طريق اينترنت اين ابزارها را بخواند و شايد از طريق امواج راديويي بيرون خانه‌ها، امواج را دريافت کند.

بنا بر اين گزارش، هر چيزي از "کنترل‌ تلويزيون" گرفته تا "ساعت‌هاي راديويي" را مي‌توان از طريق اپليکيشن‌ها کنترل کرد. شرکت تراشه‌سازي ARM"" به تازگي تراشه‌هاي ارزان قيمتي را وارد بازار کرده است که در همه چيز از جمله يخچال و ديگر لوازم خانگي مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

 تصویر 
به گفته "رييس سابق سيا"، ابزارهاي متصل به وب، هنر جاسوسي را متحول خواهند کرد، و به جاسوس‌ها اجازه مي‌دهند تا به طور خودکار افراد را تحت نظر قرار دهند. کارشناسان عقيده دارند به زودي ابزارهاي الکترونيکي اينترنت‌بنيان به شما خواهند گفت که افراد هم‌اکنون کجا بوده و در حال انجام چه کاري هستند.

"درخت‌هاي جاسوس"

به گزارش Countermail، کشاورزان آمريکايي به کمک نيروي پليس اين کشور از ابزارهاي جاسوسي براي دستگيري دزدها و مراقبت از حيوانات خود استفاده مي‌کنند. کشاورزان دوربيين‌هاي مخفي ويژه‌اي را در تنه درختان و صخره‌هاي اطراف زمين‌هاي خود کار مي‌گذارند.


 تصویر 
بنا بر اين گزارش، از آنجايي که به دنبال "بحران مالي آمريکا"، سرقت هم افزايش يافته است، دادگاه‌هاي اين کشور اجازه استفاده از دوربين‌هاي مخفي به کشاورزان را صادر کرده‌اند.

 تصویر 

"بالون‌هاي جاسوسي"

"ارتش آمريکا" با استفاده از بالون در افغانستان جاسوسي مي‌کند. اين "بالون‌هاي سفيد جاسوسي" در بسياري از پايگاه‌هاي نظامي آمريکا در افغانستان وجود دارند. به گفته برخي از شهروندان افغاني، بالون‌هاي سفيد، دائما بالاي آسمان کابل و ديگر شهرهاي اين کشور ديده مي‌شوند. اين بالون‌ها که به دوربين‌هاي ديد در شب نيز مجهز هستند، نقش مهمي را در عمليات‌هاي نظامي آمريکا در منطقه ايفا مي‌کند.

 تصویر 
وجود اين بالون‌ها شهروندان افغان را نگران کرده است، به‌طوري که به گفته محمودالله، ساکن ولايت کونار؛ افغاني‌ها که در شب‌هاي گرم تابستان به پشت بام پناه برده و مي‌خوابند همواره تحت نظر بوده و احساس امنيت ندارند.

آيا بالون‌هاي جاسوسی آمريکا در اختيار ايران هستند؟

"روزنامه گاردين" در سال 2010، در گزارشي ادعا کرد ممکن است بالون‌هاي جاسوسي آمريکا در آزمايشگاه‌هاي تهران پايين آمده باشند.

 تصویر 
بنا بر اين گزارش، در سال 2006 "بالون آمريکايي "JLens، از يک پايگاه انگليسي در "بصره" "عراق" خارج شده و به نظر مي‌رسد با جريان هوا اين بالون به سمت ايران حرکت کرده باشد. گفتني است که اين بالون مي‌تواند به مدت 30 روز در آسمان بماند.

در همان سال، "ابوحسن" از مقامات مسئول عراق مدعي شد: طی 4 سال گذشته و از ابتدای اشغال عراق، هواپیماهای نظامی آمریکا به حریم هوایی مرزهای ایران در استان خوزستان و استان بصره بارها تجاوز و یا در کنار آن به پرواز درآمده اند. وی افزود: این تجاوزها شامل پروازهای هلی کوپتر و بالن‌های جاسوسی نیز می‌شود.

این مقام مسئول عراقی در ادامه ادعا کرد: در ماه گذشته نیروهای مسلح ایران دو فروند بالن جاسوسی ارتش آمریکا را در مناطق جنوبی استان خوزستان سرنگون کرده اند.

همچنين در سال 2007 برخي از رسانه‌هاي داخلي ايران عنوان کردند، یک فروند بالن جاسوسی ارتش ایالات متحده آمریکا امروز بر فراز خرمشهر سرنگون و در 25 کیلومتری جاده امام صادق(ع) سقوط کرد.

بنا بر این گزارش، این بالن مجهز به دستگاه های ناوبری، جاسوسی و شنود بوده است که ماموران ایرانی بلافاصله پس از سقوط و دسترسی به محتویات این بالن، آن را تحویل متخصصان نظامی جمهوری اسلامی ایران در خوزستان دادند.

 تصویر 

به گزارش پايگاه انگليسي Wired، آمريکا تا سال 2014 قرار است افغانستان را ترک کند، اما نيروهاي آمريکايي سال‌ها در آن کشور جاسوسي خواهند کرد. سنسورهاي کوچکي که ارتش آمريکا طراحي کرده است، مي‌توانند هرگونه حرکتي را کنترل کرده و به مراکز امنيتي در آمريکا مخابره کنند. برخي از اين ابزارها که مانند صخره هستند در زمين کار گذارده مي‌شوند.

در اوايل سال 2011، ارتش آمريکا حدود 1500 سنسور زيرخاکي را در مناطق جنگي آمريکا کار گذاشت.

سايت عربي انگليسي زبان ROHAMA، نيز مدعي شده است رژيم سرکوب‌گر آل خليفه بالون‌هايي از رژيم صهيونيستي خريداري کرده است که از فعاليت‌هاي مردمي در بحرين جاسوسي مي‌کنند. گفته مي‌شود اسراييل از اين بالون‌ها در مرزهاي لبنان و مناطق اشغالي نيز استفاده مي‌کنند.


"خودکار" و "چراغ‌قوه" کشنده

سي‌ان‌ان در گزارشي اختصاصي به برنامه ترور يکي از مقامات کره جنوبي توسط يک مامور مخفي کره شمالي پرداخت. طبق اين گزارش، جاسوس کره شمالي سعي داشته با استفاده از ابزارهايي مانند خودکار و چراغ قوه شخص مورد نظر به قتل برساند.

 تصویر 
دو خودکار از فرد مظنون در اين ماجرا کشف شده که يکي سمي بوده و ديگري شليک ميکرده است. به گفته کارشناس کره‌اي، خودکار سمي داراي سوزني بوده که به هيچ عنوان قابل شناسايي نيست و در صورت تماس وارد پوست شده و فرد را در چند دقيقه ميکشد. خودکار دوم داراي گلوله کوچکي بوده که پس از شليک وارد پوست شده و سپس زهر آن آزاد مي‌شود.

 تصویر 

از مامور کره شمالي يک چراغ‌قوه نيز کشف شده است که قابليت شليک دارد.

 [External Link Removed for Guests] 
"رژ لب قاتل"

اين "رژ لب" در واقع يک اسلحه 4.5 ميلي‌متري است که گفته مي‌شود از مامور KGB( سازمان جاسوسي روسيه) در دهه 60 بدست آمده است. اين نوع سلاح‌هاي مخفي نمونه‌‌اي از اقدامات تروريستي هستند که هم‌اکنون نيز هم مورد استفاده قرار مي‌گيرند.


 تصویر 

"کت دوربين‌دار"

اين دوربين کوچک مدل F-21 توسط KGB در دهه هفتاد مورد استفاده قرار مي‌گرفت. اين دوربين حرفه‌اي بسيار کوچک داخل دگمه کت قرار گرفته دکمه‌اي دارد که شخص از جيب خود فشار داده و دوربين به کار مي‌افتد.

 تصویر 

"کفش فرستنده"

در بين سال‌هاي 60 تا 70 ميلادي، ديپلمات‌هاي غربي از خريد کت و شلوار پرهيز مي‌کردند، و ترجيح مي‌دادند کفش و لباس خود را سفارشي تهيه کنند. در روماني، سرويس اطلاعاتي اين کشور با همکاري اداره پست زير پاشنه کفش‌هاي ديپلمات‌هايي که لباس سفارش مي‌دادند يک فرستنده نصب و از آن‌ها جاسوسي مي‌کرد.


 تصویر 
"پيکسل‌هاي جاسوسي"


 تصویر 
بسياري از افراد اين روزها، طرح‌هاي پيکسلي روي لباس‌هاي خود نصب مي‌کنند، اما اين پيکسل‌ها قابليت‌هاي ديگري نيز دارند. نيروهاي امنيتي و جاسوسي دوربين‌هاي بسيار کوچکي با کيفيت بسيار مناسب HD‌ درون سوراخ پيکسل‌ها قرار داده و فيلمبرداري مي‌کنند.

 تصویر 


 تصویر 
پيچ و مهره‌ هم در دنياي جاسوسي مفيد هستند


اين پيچ و مهره‌ها که گفته مي‌شود توسط جاسوسان روسيه‌اي مورد استفاده قرار گرفته شده‌اند، داراي سر واژگون‌شکلي براي بهبود امنيت و يک حقله O شکل ضد آب و ضد نفوذ هوا هستند که مي‌توان اجسام ريز و کوچک با ارزش را داخل آن‌ها قرار داد.


 تصویر 
آيا با زيپ هم مي‌توان جاسوسي کرد

اين ابزار براي ماموران ويژه و امنيتي در ماموريت‌هاي خاص مورد استفاده قرار مي‌گيرد، در اين نوع زيپ‌ها نوعي کليد کوچک وجود دارد که با آن مي‌توان قفل دست‌بند را باز کرد. کليد به داخل زيپ وصل بوده و در هنگام نياز به راحتي در مي‌آيد.

 تصویر 
تيراندازي توسط تلفن همراه

اين سلاح که ساخته اروپاي شرقي است سيستم ساده‌اي دارد که طبق آن گلوله‌ها توسط چند فنر قدرتمند کوچک شليک مي‌شوند. در زير دکمه‌هاي تلفن يک مکانيزم سيم‌پيچي وجود دارد که زمان شليک فنرها به سمت عقب کشيده شده و گلوله‌ها از 4 خروجي شليک مي‌شوند.

مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”