برگزاری رزمایش زرهی در جنوب‌شرق

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 305
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۵۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2412 بار
سپاس‌های دریافتی: 1563 بار

برگزاری رزمایش زرهی در جنوب‌شرق

پست توسط onbekende »

 بسم الله الرحمن الرحیم 


امیر پوردستان در جمع خبرنگاران اعلام کرد

 برگزاری رزمایش زرهی در جنوب‌شرق تا دو ماه آینده/ رزمایش بیت‌المقدس ۲۵ در اصفهان 

 فرمانده نیروی زمینی ارتش از برگزاری رزمایش زرهی این نیرو در سه ماهه اول سال جاری در منطقه جنوب شرق کشور خبر داد. 

 تصویر 

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در حاشیه رونمایی از سه دستاورد جدید نزاجا با حضور در جمع خبرنگاران از برگزاری رزمایش زرهی این نیرو در منطقه جنوب شرق کشور در سه ماهه اول سال جاری خبر داد و گفت: رزمایش دیگری نیز با نام بیت المقدس 25 در منطقه اصفهان برگزار خواهد که هدف اصلی آن تمرین تاکتیک های نبرد ناهمطراز است.

پوردستان به زمان برگزاری رزمایش بیت المقدس 25 اشاره ای نکرد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت طراحی و ساخت شبیه‌سازها برای جلوگیری از هزینه‌ها در امر آموزش تصریح کرد: جدیدترین پروژه شبیه‌ساز نیروی زمینی ارتش در حوزه تاکتیک نیز امسال رونمایی خواهد شد.

منبع:فارس نیوز
[External Link Removed for Guests]
Major I
Major I
پست: 733
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۴:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2456 بار
سپاس‌های دریافتی: 3097 بار

Re: برگزاری رزمایش زرهی در جنوب‌شرق

پست توسط mm1990 »

دوستان از رزمایش تخصصی هوانیروز چه خبر مگه قرار نبود پارسال برگزار بشه و بالگرد کبرای ملی رونمایی بشه؟
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 305
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۵۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2412 بار
سپاس‌های دریافتی: 1563 بار

Re: برگزاری رزمایش زرهی در جنوب‌شرق

پست توسط onbekende »

 رزمایش «بیت المقدس 25» از سوم خرداد ماه در اصفهان برگزار می شود 

 تهران - فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: رزمایش ترکیبی «بیت المقدس 25» از سوم خردادماه امسال در منطقه عمومی اصفهان برگزار می شود. 

 تصویر 

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، امیر سرتیپ ستاد «احمدرضا پوردستان» شامگاه دوشنبه در حاشیه دیدار وابستگان نظامی کشورهای دوست ایران که به مناسبت گرامیداشت سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: این رزمایش با هدف اجرای تاکتیک های آموزش داده شده توسط ترکیبی از رسته های نیروی زمینی ارتش برای ورود به عرصه ناهمطراز برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در این رزمایش یگان های زرهی، توپخانه و هوانیروز به مدت یک هفته شرکت می کنند، ادامه داد: در این رزمایش تمام گلوله ها واقعی بوده و در شرایط کاملا واقعی و منطقه رزمی یگان های خود را آزمایش می کنیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش از پیش بینی برای برگزاری هشت رزمایش در سال جاری خبر داد و گفت: دومین رزمایش نیروی زمینی به صورت کاملا زرهی در تابستان امسال و در منطقه جنوب شرق کشور برگزار خواهد شد.

امیر پوردستان در پاسخ به سوالی درباره گسترش همکاری های ارتش ایران با کشورهای خارجی و دوست نیز اظهار داشت: یکی از اهداف برگزاری این گونه مراسم ، برقراری ارتباط با کشورهای دوست و مسلمان برای پیشرفت و آماده سازی یگان های نظامی است.

وی گفت: اکنون بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان ایرانی در کشورهای دوست و همسایه آموزش می بینند و به همین شکل نیز از این کشورها افرادی در دانشگاه های ایران مشغول به تحصیل هستند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین از برگزاری رزمایش مشترک بین ارتش ایران و کشورهای دوست استقبال کرد و ادامه داد: پیشنهاد برگزاری رزمایش های مختلف با کشورهای دوست بخصوص همسایگان به ستاد کل نیروهای مسلح ارایه شده است زیرا معتقدیم این کشورهای منطقه هستند که می توانند امنیت منطقه را برقرار کنند.

منبع:ایرنا
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”