چیــن به کمک ارتش روسـیه خواهد آمد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۵۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

چیــن به کمک ارتش روسـیه خواهد آمد

پست توسط marshal1987 »

Strategy Page
March 28, 2013لینک مطلب : [External Link Removed for Guests]چین به روسیه کمک خواهد کرد تا قوای نظامی خود را بازسازی کند و اقتدار نظامیش را افزایش دهد.دلیل این امر آن است که چین نیاز به متحدی قوی دارد و از طرفی روسیه در شرایط فعلی برای آنکه تبدیل به آن متحد مورد نظر چین تبدیل گردد نیازمند کمک می باشد.

در حال حاضر قدرت اقتصادی چین بسیار فراتر از روسیه است، به طوریکه تولید ناخالص داخلی چین هم اکنون سه برابر روسیه است و این یعنی اینکه چین حدود سه برابر بیشتر از روسیه در مسائل نظامی و دفاعی هزینه می کند.

روسیه کاملاً آگاه هست که اقتصاد سرنوشت کار را رقم خواهد زد و چین به عنوان کشوری که در سالهای اخیر رشد اقتصادی ویژه را از آن خود کرده است روسها را در اندیشه ظهور دوباره یک قدرت بزرگ نظامی انداخته است .چین در حال حاضر هم تعداد نیروهای نظامی بیشتری در اختیار دارد و هم اینکه بیشتر این نیروها سلاحهایی بهتردر اختیار دارند و آشکارست که روسیه برای رفع این کمبودها در نیروهای نظامی خود استطاعت مالی کافی را ندارد.

برای همین روسیه نیاز دارد که چین از راه خرید های سنگین نظامی به این کشور کمک کند هر چند کاملاً واضح است که چین تکنولوژی های روسی خریداری شده را سرقت خواهد کرد.


  تصویر 


در شرایط ناخوشایند کنونی روسها واقعاً به کمک نیاز دارند، آنها خود به خوبی می دانند که در گذشته و در زمان حکومت شوروی یک ابرقدرت به معنای واقعی نبودند. پس از فروپاشی شوروی در سال 1991 آشکار گردید که خیلی از آمارهایی که شوروی از تولید ناخالص خود ارائه می داد حقیقی نبودند وخیلی کمتر ازنچه تصور میشد بوده است یعنی حتی کمتر از یک دهم تولید ناخالص آمریکا در آن زمان.

روسیه بعد از فروپاشی شوروی دست به اصلاحات اقتصادی زد ورشد اقتصادی این کشور روز به روز بهتر شد به طوریکه در دهه قبل تولید ناخالص این کشور به 9 برابر سال 1991 رسید.در حالی که در این زمان اشتیاق فراوانی از سوی روسها برای بازسازی قدرت نظامی خود وجود دارد اما اولویتهای اقتصادی دیگر این اجازه را به آنها نمی دهد .

شوروی برای روسیه فقر را به میراث گذاشت و زیرساختهای اقتصادی که وجود نداشتند. زیرساختهایی که روسیه امروز برای رشد اقتصادی خخود به آنها نیازمند است، مانند جاده ها،بندرها،نیروگاههای برق و سیستمهای بهداشتی و .. هرچند از دید روسها سلاح برای روسیه خوب به نظر میرسد ولی زیرساختهای اقتصادی در حال حاضر ضروری ترمی باشد.

به همین خاطر در شرایط فعلی روسها به پیشنهاد فریبنده چین برای کمک دل بسته اند هرچند به خوبی می دانند رشد فزاینده و سریع چین موقعیت روسها در شرق دور را به مخاطره می اندازد.
  تصویر 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”