مشکلات فنی، همچنان گریبانگیر زیردریایی های چین !

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۵۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

مشکلات فنی، همچنان گریبانگیر زیردریایی های چین !

پست توسط marshal1987 »

Strategy Page
April 23, 2013


لینک مطلب : [External Link Removed for Guests]



سرویس جاسوسی تایوان فاش کرد که زیردریایی Type 94 حامل موشک های بالستیک هسته ای، هنوز در مرحله تست قرار دارد و شروع بکار نکرده است.

این افشاگری در پی آن صورت می گیرد که ادعا شده بود زیردریایی های چینی فوق در دریا اقدام به آزمایش کرده اند. سرویس جاسوسی تایوان همچنین اعلام کرده که موشک JL-2 SLBM چین که زیردریایی های Type 94 برای حمل آن طراحی شده اند هنوز در مرحله آزمایش قرار دارند.

بر کسی پوشیده نیست که دولت چین به شدت مشتاق است که از زیردریایی های حامل موشک هسته ای خود برای گشت دریایی استفاده کند و دلیل آنهم روشن است ، چون تا کنون موفق به همچین کاری نشده است در حالیکه کشورهایی مانند امریکا،روسیه،بریتانیاو فرانسه بارها این کار را انجام داده اند و همچنان نیز انجام می دهند.

ایالات متحده موشکهای بالستیک مجهز به کلاهک هسته ای را همواره در زیردریایی های خود آماده شلیک دارد،کاری که بیش از نیم قرن است که در حال انجام آن می باشد.

اما در مورد کشور چین واضح است که ترکیبی از مشکلات سیاسی و تکنولوژیک دراین راه پیش روی این کشور است. بعضی از این مشکلات که خیلی محرمانه نیستند به صورت کنترل شده در اختیار رسانه ها قرار گرفته و در مورد آنها بحث و بررسی صورت می گیرد.

تاکنون چین دو کلاس از زیر دریایی های قادر به حمل موشک بالستیک هسته ای را طراحی کرده است که مورد اول در سال 1980 بودکه چین Type 92 را آزمایش کرد ولی دارای مشکلات فنی بود و برای همین وارد خدمت نشد.در واقع این کلاس تمرین و آموزشی بود برای چینی ها در راه ساختن زیردریایی دیگر.


  تصویر 


در دهه گذشته زیردریایی Type 94 رونمایی شد که غرب اعتقاد دارد اینزیردریایی در گشت های چین مورد استفاده قرار خواهد گرفت چیزی که تاکنون اتفاق نیفتاده است.

زیردریایی Type 94 نیز دچار مشکلات فنی است و چینی ها برای سالهاست که تلاش میکنند تا مشکلات آن را رفع نمایند.به نظر می رسید که این زیردریایی وارد خدمت شود چون از روی زیردریایی های ،Type 93 ساخته شده که نمونه چینی زیردریایی Victor III class روسیه است و از سال 2006 به خدمت ارتش چین درآمده است.

در واقع زیردریایی Type 94 چین شبیه همان زیر دریایی ویکتور 3 روسیه است که اجزای جدیدی برای شلیک موشک بالستیک به آن اضافه گردیده است. انتخاب یک SSN و اضافه کردن اجزایی به آن جهت نگهداری و شلیک موشک هسته ای حقه ای قدیمی است که امریکا پیشگام انجام آن استکه در سال 1950 اولین زیردریایی حامل موشک بالستیک خود را اینگونه طراحی و تولید کرد.

در این مورد نیز آشکار است که چین می خواهد همین کار را انجام دهد و با انتخاب زیردریایی Type 93 و اضافه کردن قسمتهایی به آن می خواهد به یک زیردریایی بزرگتر 9000تنی با قابلیت حمل موشک بالستیک دست یابد.

اولین فروند از این زیردریایی ها دو سال پیش تکمیل شد ولی تاکنون به سموشکهای بالستیک هسته ای مجهزنشده اند.دلیل این امر این می تواند باشد که چینی ها پس از فرستادن زیردریایی 700 تنی Type 93 به دریا اکنون پی برده اند که این زیردریایی آن کارایی لازم و همه جانبه را دارا نیست و بدین ترتیب زیردریایی Type 94 نیز که از روی آن ساخته شده نمی تواند انتظارات را به عنوان یک گشت دریایی قابل اطمینان براورده کند و فقط بدرد ثبت رکورد ساخت این نوع زیر دریایی میخورد.


 تصویر 


زیر دریایی های Type 93 بسیار پرسروصدا و دارای نواقص کوچک فراوانی بودند بنابر این انتظار می رود که بیش از 6 فروند از این کلاس ساخته نشود (هم اکنون 4 فروند ساخته شده است) و چین زیردرایی های Type 95 را جایگزین آنها کند. زیر دریایی های Type 96 نیز جایگزین زیر دریایی های فعلی حامل موشک بالستیک خواهند شد.

اولین فروند از زیر دریایی Type 95 در حال تکمیل است و انتظار نمی رود که زودتر از سال 2015 وارد خدمت گردد.زیردریایی Type 96 SSBN نیز هنوز در مرحله طرح ریزی است و چینی ها منتظر هستند ببیند که زیر درایی Type 95 چه عملکردی خواهد داشت.

زیر دریایی های Type 93 و Type 94 هر دو بیش از یک دهه از شروع فرایند ساخت و تسعه آنها می گذرد.و در همه این سالها آنچه جهان از آن مطلع بود این بود که چینی ها در راه ساختن این زیردریایی ها با مشکلات فنی روبرو هستند.

زیردریایی Type 94 یک زیردریایی پیشرفته است که چینی ها تکنولوژی آن را از روس ها خریده اند بعلاوه آنکه تجربیات خود در ساخت زیر دریایی های هسته ای را نیز در این زیر دریایی بکار برده اند.



  تصویر 
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4513
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱۲:۴۴ ب.ظ
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4697 بار
سپاس‌های دریافتی: 8725 بار

Re: مشکلات فنی، همچنان گریبانگیر زیردریایی های چین !

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

سلام . معلوم میشه نتونستند همه ی اطلاعاتی رو که لازم دارند از غرب کش برند . باید بیشتر تلاش کنند و بیشتر خرج کنند .
جدی این چینی ها چی چی رو خودشون اختراع کردند تو این یکی دو قرن اخیر ؟
صرفه‌جویی دهها میلیونیِ هزینه‌های خودرو
صرفه‌جویی دهها میلیونیِ هزینه‌های زندگی
برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهمِ تنظیمات اندروید
جسارتاً آموزشتوبه به زبان ساده
توصیه‌های بسیار مهم امنیتی
توصیه‌های بسیار مهم سلامتی
سرویس و تعمیر آبگرمکن و پکیج
سیستم آبرسانی ساختمان (پمپ،مخزن،روشهای‌نصب،عیب‌یابی،تعمیر،هشدارها،توصیه‌ها)

دوستِ عزیز،چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد
همه ما آسمونی هستیم و شمارش معکوس برای بازگشتمون از همون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده
و حسابرسیِ بسیار دقیقی هم در انتظارمون هست. 
یه آسمونیِ فعال باش که امتحانِ دنیا تکرار شدنی نیست که نیست

اگه باور نمی‌کنی، برو همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
باز هم قبول نداری ؟!
این شما و این هم دنیا

Junior Poster
Junior Poster
پست: 157
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۰, ۷:۴۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 16 بار
سپاس‌های دریافتی: 389 بار

Re: مشکلات فنی، همچنان گریبانگیر زیردریایی های چین !

پست توسط masoud-35 »

خوشابحال مردم چین که با این iqپائین مسولینشون دلسوز مردم وکشورشون هستند وتونستند رشد اقتصادی خوبی داشته باشن وسطح زندگی مردم کشورشون را بالا ببرن
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 985
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱, ۶:۰۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4905 بار
سپاس‌های دریافتی: 6798 بار

نسل جدید موشک‌های زیردریایی چینی

پست توسط mohammad area51 »

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه واشنگتن تایمز و به گفته مقامات دفاعی آمریکا، این اقدام چین تهدیدی جدید برای آمریکا محسوب می شود.

یک مقام مطلع گفت: پیش بینی ما این است که گشت زنی زیردریایی هایی که موشک های بالستیک جی ال - 2 حمل می کنند، سال آینده آغاز خواهد شد.

یگان زیردریایی موشکی استراتژیک چین در حال حاضر شامل سه زیر دریایی با قابلیت حمل موشک نوع 094 است که هرکدام 12 سامانه پرتاب موشک دارد.

اگر گشت زنی این زیردریایی ها در سال 2014 آغاز شود، این نخستین باری خواهد بود که چین عملیات زیردریایی را که در آن موشک های هسته ای کاربرد دارند، با فاصله زیاد از سواحل خود اجرا می کند.

مقامات دفاعی معتقدند موشک های بالستیک جی ال - 2 یک تهدید موشکی هسته ای بالقوه برای آمریکا محسوب می شوند و یکی از چهار گونه جدید موشک های دوربردی هستند که در زرادخانه هسته ای استراتژیک روبه گسترش چین وجود دارد.

در گزارش سالانه پنتاگون که اخیرا منتشر شده، آمده است نیروی دریایی پکن اولویت بالایی برای ارتقای یگان زیردریایی خود قائل است.

دیوید هلوی، دستیار معاون وزیر دفاع آمریکا در امور منطقه آسیای شرقی در ماه مه به خبرنگاران گفت: چین سرمایه گذاری زیادی برای پیشبرد برنامه های تسلیحات زیردریایی خود انجام داده است.

وی افزود: البته هنوز آنها آزمایش پرتاب موشک از عرشه زیردریایی انجام نداده اند. ما فعلا شاهد سرمایه گذاری قابل ملاحظه چین برای افزایش توانایی اجرای عملیات در این حوزه هستیم.


[External Link Removed for Guests]
آخرین ويرايش توسط 2 on CAPTAIN PILOT, ويرايش شده در 0.
دلیل: احتراما" تاپیک ادغام شد.
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۵۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

Re: نسل جدید موشک‌های زیردریایی چینی

پست توسط marshal1987 »

مختصری اطلاعات در مورد موشک JL-2 :

1- موشک بالستیک دو مرحله ای که جهت پرتاب از زیر دریایی ساخته شده است.

2- در اخرین نمونه اصلاح شده توان حمل کلاهک 25 تنی که میتواند شامل 10 کلاهک 250 کیلوتنی هسته ای باشد ، را دارد.

3- در اخرین ازمایش صورت گرفته منابع چینی برد 14000 کیلومتر را برای این موشک ذکر کرده اند.
در حالی که موشک M51 فرانسوی برد 6000-8000 کیلومتری و وزن کلاهکی در حدود 51 تن دارد.

4- دارای هدایت ماهواره ای و خطای حدود 40 متر است. (این مقدار خطا برای کلاهک هسته ای اهمیت چندانی ندارد)

5-منابع روسی به مشخصات اعلام شده با دیده شک نگاه کرده و اشاره میکنند که فناوری موشکهای قاره پیما در چین با فاصله بعد از امریکا،روسیه و حتی فرانسه بوده و احتمال دارد امار داده شده با توانایی های واقعی این موشک تفاوت داشته باشد.
آنها ارزیابی واقعی تر برای این موشک را برد 6000 کیلومتر و توان حمل کلاهک 25 تنی هسته ای یا 3 کلاهک 4-6 تنی هسته ای می دانند.


تصاویر:

تصویر


تصویر
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”