افســــانه موشــــک اندازهای کره شــــمالی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۵۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

افســــانه موشــــک اندازهای کره شــــمالی

پست توسط marshal1987 »

Strategypage
May 20, 2013لینک مطلب : [External Link Removed for Guests]در چند ماه گذشته کره شمالی تعداد زیادی از لانچرهای پرتاب موشک خود را به حرکت دراورده و آنها را در سطح کشور جابجا کرده است.
این اقدام کره شمالی فرصتی را پدید آورد تا ناوگان موشک اندازهای این کشور بهتر مورد رصد قرار بگیرد و چیزی که تا این لحظه واضح است این است که تعداد ناوگان موشک اندازهای کره شمالی حدود 2 برابر آن چیزی است که تا پیش از آن تصور می شد.

حالا سرویسهای جاسوسی امریکا و کره جنوبی با هم موافق هستند که کره شمالی هم اکنون حدود 200 لانچر پرتاب موشک در اختیار دارد ، در حالی که قبل از این آنها این تعداد را 94 لانچر براورد می کردند.

حدود نیمی از این 200 لانچر حامل موشکهای اسکاد با برد 500 کیلومتر هستند و یک چهارم آنها نیز موشکهایی بزرگتر مانند نودانگ با برد 1200 کیلومتر را حمل و باقی لانچر ها نیز موشک های بزرگتری مانند موسودان با برد بیش از 2000 کیلومتر یا KN-08 با برد بیش از 4000 کیلومتر را حمل میکنند.

در مورد موشکهای KN-08 تنها در سال گذشته بود که این موشک انداز های بزرگ همراه با موشکهایشان در رژه دیده شدند. آنچه که جهان دید لانچرهایی 16 چرخ بود که موشکهایی بزرگ که سه مرحله ای به نظر می رسید را حمل میکردند. تا قبل از این نه موشک و نه موشک انداز KN-08 دیده نشده بودند.

چیزی که در مورد این موشک عجیب است آنست که این موشک تنها یک بار در سال 2006 آزمایش شده که آن آزمایش نیز با شکست همراه بوده است. کره شمالی هیچ موشک برد بلند شناخته شده ای را که با موفقیت آزمایش شده باشد را مستقر نکرده است.

آنچه که در یک سری از لانچر های حامل موشک کره شمالی قابل توجه است این است که این لانچرها بسیار شبیه به خودروهای باربر سنگین چینی هستند .

در واقع لانچرهای موشک انداز برای حمل و عمود کردن و پرتاب موشک ساخته می شوند که در این مورد به نظر می رسد کره شمالی با خریدن تعدادی از خودروهای بابربری سنگین اقدام به اصلاح آنها و تبدیل آنها به لانچر موشک کرده است.

در حال حاضر کارخانجات زیادی خودروهای باربر سنگین می سازند ، خودروهای بزرگ و عظیمی که 12-16 چرخ دارند و تجهیزات نظامی سنگینی مثل تانکهای 60 تنی را حمل میکنند. قطعاً حمل یک موشک بالستیک برای این خودروها کار مشکلی نیست اما قسمت سخت قضیه درنصب تجهیزات هیدرولیک برای قرار دادن موشک در وضعیت پرتاب است و همینطور توجه به شرایط پرتاب و اتش خروجی موشک که میتواند به خودرو آسیب بزند.


 تصویر 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”