سناریوی حمله به ایران منتشر شد!!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 985
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱, ۶:۰۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4905 بار
سپاس‌های دریافتی: 6798 بار

سناریوی حمله به ایران منتشر شد!!

پست توسط mohammad area51 »

به گزارش مشرق، دو مقام سابق عالی رتبه از آمریکا و اسرائیل، روز چهارشنبه سناریوی اقدام نظامی علیه تاسیاست هسته ای ایران تا پایان سال جاری را به صورت تئوریک منتشر کردند. این مقام های سابق می گویند، جامعه بین المللی باید نخست تلاش های غیر نظامی را برای فشار بر ایران دنبال کند اما در صورتی که این اقدامات به نتیجه نرسید، بهتر است مداخله نظامی از طریق آمریکا و نه اسرائیل انجام شود.

جیمز کارترایت،که تا چندی پیش معاون ستاد مشترک آمریکا بوده و آموس یادلین، رئیس سابق بخش اطلاعات نظامی نیروی دفاعی اسرائیل، در این گزارش می نویسند: باتوجه به دامنه گزینه های در دسترس، نیروی نظامی باید به عنوان آخرین گزینه مطرح باشد. اما همچنان گزینه نظامی به عنوان گزینه ای معتبر به شمار می رود برای استفاده از آن در صورت لزوم؛ آمادگی وجود دارد. به گفته این مقامات سابق، این گزارش قصد دارد گزینه های مختلف در اقدام نظامی را توضیح دهد.

این گزارش به طور همزمان روز چهارشنبه روی وب سایت های موسسه مطالعات امنیت ملی در دانشگاه تل آویو و موسسه واشینگتن برای سیاست خاور نزدیک، قرار گرفت.

در این گزارش سناریویی فرضی مطرح شده است: نخست وزیر اسرائیل ناگهان پیامی تلفنی از کاخ سفید دریافت می کند که در آن یافته های برآوردهای جاسوسی جدید آمریکا، تشریح می شود: تحریم های بین المللی و مذاکرات با ایران هنوز در متوقف کردن برنامه های هسته ای ایران موثر نبوده است. همچنین تهران پیشنهاد های آمریکا را نپذیرفته و پیشرفته های هسته ای جمهوری اسلامی ادامه دارد. نخست وزیر اسرائیل و رئیس جمهور آمریکا پس از توافق برای نشستی در هفته آینده در واشینگتن برای بررسی موضوع، با مشاوران امنیت ملی خود قرار ملاقات می گذارند.

به گزارش هاآرتص، تیم مشاوران رئیس جمهور آمریکا خاطرنشان می کنند که ایالات متحده از جنگ پرهیز دارد، با بدهی های زیادی مواجه است و به لحاظ سیاسی در شرایط حساسی به سر می برد. از سوی دیگر نیروهای آمریکایی به تازگی از عراق خارج شده اند و تا اواخر 2014 نیز از افغانستان خارج خواهند شد. شماری از تحلیلگران امیدوارند که این روند به بهبود شرایط اقتصادی آمریکا بینجامد.

با این حال رئیس جمهور آمریکا، نخست وزیر اسرائیل و گروهی از مشاوران آنها بر اینکه ایران هسته ای تهدیدی برای امنیت ملی اسرائیل و آمریکا به شمار می رود تاکید دارند. از سوی دیگر باراک اوباما نیز در سال 2012، بارها بر تعهد خود برای جلوگیری از ورود ایران به باشگاه هسته ای، پافشاری کرده است.

سپس اوباما و نتانیاهو خطوط قرمزی را که ایران از سال 2004 تا کنون از آن عبور کرده، بررسی می کنند. مهمترین آنها انجام عملیات غنی سازی اورانیوم باوجود قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل است. آنها همچنین به یاد می آورند که پنج دور مذاکرات هسته ای دیپلماتیک در ژنو، استانبول، بغداد، مسکو و قزاقستان شکست خورده است.

باتوجه به این نگرانی ها، اوباما و نتانیاهو به این نتیجه می رسند که زمان برای اقدام نظامی علیه تاسیسات هسته ای ایران فرا رسیده است. اما آنها این پرسش را مطرح می کنند که کدام یک باید برای اقدام نظامی آماده شوند؟ اسرائیل یا آمریکا؟

کارترایت و یادلین می گویند ارتش آمریکا توانایی های خارق العاده ای ماننده بمب افکن های بی – 2 دارد. از سوی دیگر نیروی هوایی آمریکا به جت های سوخت رسان، پهپاد های جاسوسی و بمب های فوق سنگین مجهز است که می تواند به اهداف هسته ای در ایران خسارت وارد کند. البته ایالات متحده هیچگاه تجربه چنین عملیاتی را علیه تاسیسات هسته ای نداشته است. اما بر خلاف آمریکا، اسرائیل این تجربه را داشته و در سال 1981، از طریق حمله هوایی نیروگاه اوسیراک عراق را منهدم کرده است. در سال 2007 نیز اسرائیل اقدام مشابهی را در مورد سوریه انجام داد.

آنها اضافه می کنند که هرگونه اقدام اسرائیل مستلزم عبور جنگنده های اسرائیلی از حریم هوایی دست کم یک کشور (اردن، عربستان سعودی، عراق یا سوریه) است. در مقابل حمله آمریکا می تواند مستقیما از طریق پایگاه های نظامی آمریکا در خلیج فارس یا دیگر مناطق اطراف ایران انجام شود.

این مقامات سابق در ادامه ادعا می کنند که آمریکا باید یک حمله که بیشتر به عمل جراحی شباهت دارد را علیه تاسیسات هسته ای ایران انجام دهد و از حمله هوایی تمام عیار علیه ایران خودداری کند.

به این ترتیب یک حمله محدود، احتمالا واکنش محدودی را به همراه خواهد داشت و کل منطقه را به آتش نمی کشد.

از سوی دیگر حمله گسترده تر اسرائیل علیه ایران در مقایسه با حمله آمریکا، انتقاد بیشتری را از سوی جهان عرب به همراه خواهد داشت. البته نباید در واکنش اعراب به این اقدام، مبالغه کرد.

در نهایت نویسندگان این گزارش، دلایل انگشت شماری را به نفع حمله اسرائیل شرح داده اند. البته در مقابل دلایل اسرائیل برای بمباران تاسیسات هسته ای ایران به عنوان کشوری که به طور مستقیم از سوی جمهوری اسلامی تهدید می شود، قوی تر از دلایل آمریکاست. از سوی دیگر دخالت در جنگ دیگری نیز به نفع ایالات متحده نخواهد بود.
Junior Poster
Junior Poster
پست: 144
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۸۵, ۱۲:۲۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 180 بار
سپاس‌های دریافتی: 411 بار

Re: سناریوی حمله به ایران منتشر شد!!

پست توسط omidr »

حداکثر میتونند یک فیلم از روش بسازن بعد هم بهش اسکار بدن و دوباره برای سال بعد باز مقامات امنیتی از نو یک سناریوی دیگه برای حمله به ایران افشا کنند و همینجوری خلاصه...
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 40
تاریخ عضویت: شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۸۶, ۱:۰۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 53 بار
سپاس‌های دریافتی: 80 بار
تماس:

Re: سناریوی حمله به ایران منتشر شد!!

پست توسط mahdavi.3d »

با این حال رئیس جمهور آمریکا، نخست وزیر اسرائیل و گروهی از مشاوران آنها بر اینکه ایران هسته ای تهدیدی برای امنیت ملی اسرائیل و آمریکا به شمار می رود تاکید دارند. از سوی دیگر باراک اوباما نیز در سال 2012، بارها بر تعهد خود برای جلوگیری از ورود ایران به باشگاه هسته ای، پافشاری کرده است.
ما آخرش نفهمیدیم این باشگاه هسته ای چیه که قراره نگذارند ما واردش بشیم!!!؟ تصویر اگر منظور، غنی سازیه که سال هاست در داخل کشور در حال انجام هست. تصویر
اگر منظور سلاح هسته ای است که شواهد و قراین حاکیست کشور ما نه برنامه ای برای حرکت به سویش داشته و نه دارد و نه خواهد داشت.
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 320
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۸۹, ۳:۴۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 694 بار
سپاس‌های دریافتی: 1535 بار

Re: سناریوی حمله به ایران منتشر شد!!

پست توسط SHAHABESAGEB »

ما منتظریم :-?
تصویر
حضرت امام صادق (ع) فرمودند :هركس مي‌خواهد از اصحاب قائم (علیه السلام) باشد، می بایست که منتظر باشد وبر اساس ورع و محاسن اخلاق عمل نماید در حالی که منتظر است.
« من سره ان يكون من اصحاب القائم فلينتظرو ليعمل بالورع و محاسن الاخلاق و هو منتظر » (مجلسي ج 52 / ص 140)
  صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و فرجنا  
Novice Poster
Novice Poster
پست: 96
تاریخ عضویت: شنبه ۳۰ آبان ۱۳۸۸, ۱:۱۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11 بار
سپاس‌های دریافتی: 242 بار

Re: سناریوی حمله به ایران منتشر شد!!

پست توسط talashcg125 »

ای بابا همین دیروز 35 تا سکوی موشک بالستیک رونمایی شدا!

آقا شما قوی هستید قبول بر منکرش لعنت...

ولی ما رو هم اسکل فرض نکنید معمر قذافی که نیستیم!
Junior Poster
Junior Poster
پست: 134
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۸۷, ۲:۲۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 31 بار
سپاس‌های دریافتی: 465 بار

Re: سناریوی حمله به ایران منتشر شد!!

پست توسط sabalan1400 »

این باشگاه هسته ای که می گن نمی ذارن ما واردش بشیم یه چیزی شبیه استادیومه.... اما ما چون مجوز رفتن توش رو نداریم ما هم عوضش تو همین زیر زمین خونه مون یه سالن بدنسازی زدیم و باغچه پشت خونمون هم یه زمین فوتبال و والیبال... تو کوچه هم گل کوچیک می زنیم.....
عصرها هم قلیون می کشیم تا دودش بره تو چش همشون .. تا کور شود هر آن که نتواند دید..... :???: :???: :???: :???: :???: :???: :???:
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 36
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۳:۲۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 120 بار
سپاس‌های دریافتی: 72 بار

Re: سناریوی حمله به ایران منتشر شد!!

پست توسط shekarchimehraboon »

omidr نوشته شده:حداکثر میتونند یک فیلم از روش بسازن بعد هم بهش اسکار بدن و دوباره برای سال بعد باز مقامات امنیتی از نو یک سناریوی دیگه برای حمله به ایران افشا کنند و همینجوری خلاصه...

چه سناریویی
ما یه شاعر داریم این موقه ها میگه اوهوم
تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر
راستی تو سناریوشون راکی نبودا هواستون بود
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 30
تاریخ عضویت: جمعه ۱ تیر ۱۳۸۶, ۴:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 44 بار

Re: سناریوی حمله به ایران منتشر شد!!

پست توسط falcon »

بنظر من در شرایط انتخاباتی بلوف بحساب میاد...
بخصوص مشرق نیوز هم که سرآمد دری وری گوهاست داره انتشارش میده...
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 426
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۱, ۲:۱۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1374 بار
سپاس‌های دریافتی: 2546 بار

Re: سناریوی حمله به ایران منتشر شد!!

پست توسط jhan2010 »

محتوای متن انقدر ابکی و بی ارزش هست که باید رد پای سیاسی را در آن جستجو کرد و تحریک احساسات مردم ، تهدیدی که همیشه هنگام انتخابات از رسانه های خودی می شنویم
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”