زیردریایی های قدیمی همچنان باقی می مانند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۵۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

زیردریایی های قدیمی همچنان باقی می مانند

پست توسط marshal1987 »

Strategy Page
April 9, 2013لینک مطلب : [External Link Removed for Guests]نیروی دریایی روسیه اخیراً اعلام داشته است که در حال ارتقای 9 زیردریایی کلاس اکولای خود است.اولین فروند از این زیردریایی ها در سال 1984 تولید و در مجموع 15 فروند از آنها ساخته شد.

پس از فروپاشی شوروی ساخت تعدادی از آنها که در برنامه قرار داشت متوقف شد و هم اکنون نیز تعدادی بازنشسته شده اند. آخرین فروند از زیردریایی های اکولا 2 سال پیش به خدمت وارد شد و سپس به کشور هندوستان اجاره داده شد.

این زیردریایی 8100 تنی می بایست با زیردریایی های جدید Graney تعویض شوند که تاکنون به دلیل برخی مشکلات فنی این امر محقق نشده است، علاوه بر این نیروی دریایی روسیه پول کافی برای جایگزینی سریع زیردریایی های هسته ایش در اختیار ندارد. بنابر این آنها تصمصم گرفتن مبلغی در حدود 100 میلیون دلار را جهت ارتقا و تعمیرات اساسی زیردریای های آکولا اختصاص دهند و به این ترتیب این زیردریایی ها را برای یک یا دو دهه دیگر در خدمت نگه دارند.

ضمناً زیردریایی های کلاس Graney در سال گذشته دوباره دچار تاخیر و توقف شدند.آزمایشات دریایی نشان دادند که راکتور زیردریایی نیروی کافی را برای اینکه زیردریایی بتواند به طور کامل در زمان مورد نظر زیر آب باقی بماند، تولید نمی نماید.یک زیردریایی با توان پایین و پر از نویز از نظر نیروی دریایی روسیه قابل قبول نبود به همین خاطر آنها از سازندگان این زیردریایی خواستند تا قبل از سال 2014 این مشکلات را رفع نمایند .

این مسئله برای این شرکتها امکان پذیر به نظر نمی رسد زیرا از سال 1991 که شوروی دچار فروپاشی شد این شرکتها روند ساخت زیر دریایی را تعطیل کرده و سالهاست که فعالیت آنچنانی نداشته اند و اطرفی پول کافی نیز ندارند و همین موارد باعث شده تا بسیاری از افراد متخصص این شرکتها در این سالها خطوط تولید زیردریایی های هسته ای و اجزای آن را ترک کنند.پس از ترک این افراد بود که تعداد شکستها در روند تولیدات برای شرکتها افزایش پیدا کرد.

در سال 2011 حدود پنجاه نفر از خدمه زیردریایی Graney آن را برای اولین بار در دریا بکار گرفتند و این مرحله ای بود که به آنها اطمینان می داد همه چیز در زیر دریایی کار می کند اما آزمایشات دریایی سه ماه پس از آن آغاز شد.

این به آب اندازی و ازمایشات دریایی پس از آن نشان از روند پیشرفت ساخت زیردریایی می داد ولی بعد از ان بود که سراشیبی تاخیرهای پیاپی و رخ دادن مشکلی پس از مشل دیگر ، فرارسید. تصویر 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”