آغاز طراحی مقدماتی موتور هواپیمای 100نفره

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 733
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۴:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2456 بار
سپاس‌های دریافتی: 3097 بار

آغاز طراحی مقدماتی موتور هواپیمای 100نفره

پست توسط mm1990 »

به گزارش مشرق، توسعه فناوری‌های کلیدی هواپیمای 100 تا 150 نفره از جمله پروژه‌های کلانی است که از سوی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) تعریف شده است. در این پروژه دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان دانشگاه محوری تعیین شده است و دانشگاه‌های علم و صنعت، صنعتی اصفهان و پارک علم و فناوری فارس به عنوان دانشگاه‌های محوری انتخاب شدند.

این پروژه از سوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به بخش‌های مختلف تقسیم و بخش موتور آن به دانشگاه علم و صنعت وگذار شد.

دکتر رضا تقوی- رئیس دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت در گفتگو با مهر، با اشاره به جزئیات طرح کلان توسعه فناوری‌های کلیدی هواپیمای مسافربری 100 تا 150 نفره گفت: بخش موتور این هواپیما به دانشگاه علم و صنعت واگذار شده است.

وی با بیان اینکه برای اجرای این پروژه فازهای مختلفی تعریف شده است، اظهار داشت: بر اساس برنامه زمان بندی شده تا یک سال آینده فاز طراحی‌های مفهومی و مقدماتی موتور در دستور کار قرار دارد.

تقوی از آغاز طراحی‌های مقدماتی موتور هواپیمای 100 تا 150 نفره خبر داد و یادآور شد: تاکنون پیشرفت‌های خوبی در این زمینه کسب شده ضمن آنکه فاز اولیه توربوفن سبک نیز به اتمام رسیده و تحلیل عملکرد و بهینه‌سازی‌های مربوط به آن نیز انجام شده است.

رئیس دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت ابزار امیدواری کرد که با ایجاد زیرساخت‌های لازم و سرمایه گذاری مناسب ظرف چند سال آینده به نتایج خوبی نائل شوند.

تقوی با بیان اینکه در این پروژه با سایر دانشگاه‌ها همکاری خواهد شد، خاطرنشان کرد: در طراحی و ساخت موتور این هواپیما دانشگاه علم و صنعت به عنوان دانشگاه محوری انتخاب شده است و برای انجام آن برخی از دانشگاه ها نیز همکاری خواهند داشت.


منبع: [url]http://www.mashreghnews.ir/fa/news/220502/آغاز-طراحی‌-مقدماتی-موتور-هواپیمای-100نفره[/url]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”