تلاش اروپا برای پایان خرید پهپاد از اسرائیل

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

تلاش اروپا برای پایان خرید پهپاد از اسرائیل

پست توسط &mmt »

  [External Link Removed for Guests]   [BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]سه شرکت دفاعی بزرگ اروپایی از دولت‌ها خواستند برنامه ای را برای ساخت پهپادها که کشورهای اروپایی در حال حاضر مجبور هستند از رژیم صهیونیستی یا آمریکا خریداری کنند، اجرا کنند.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]   به گزارش مشرق، شرکت «داسو ایوییشن» فرانسه، شرکت بزرگ هوافضای اروپا و شرکت «فینمکانیا» ایتالیا اعلام کردند چنین طرح مشترکی «از طریق یکپارچه کردن بودجه توسعه و تحقیق، از نیازهای توانمندی نیروهای مسلح اروپا حمایت می کند و وضع دشوار بودجه را بهبود خواهد بخشید».

آنها در بیانیه ای اعلام کردند آماده هستند برای ساخت یک پهپاد اروپایی مدل «میل» MALE که امکان نظارت بر مناطق گسترده را به مدت 24 ساعت فراهم می کند، با یکدیگر همکاری کنند.
این هواپیماهای بدون سرنشین که تاکنون فقط توسط اسرائیل و متحد اصل اش یعنی آمریکا تولید می شد، در جنگ‌های پیشرفته به ویژه در افغانستان و مالی مورد استفاده قرار گرفته اند.

ژان ایو لودریان وزیر دفاع فرانسه روز سه شنبه اعلام کرد این کشور قصد دارد در قراردادی به ارزش حدود 670 میلیون یورو (894 میلیون دلار)، 12 پهپاد تجسسی «ریپر» از آمریکا خریداری کند.

وی با انتقاد از اینکه این پهپادها در اروپا تولید و فروخته نمی شود، تخمین زد که کشورهای اروپایی به 40 فروند از این هواپیماهای فوق پیشرفته نیاز دارند.

ماه گذشته، آلمان از بیم عدم موافقت مقامات هواپیمایی، طرحی را برای خرید چهار پهپاد تجسسی «یورو هاوک» لغو کرد.

این در حالی است که این سه شرکت اعلام کردند مزیت یک طرح مشترک اروپایی، این خواهد بود که «شرایط مهم تایید پهپادها از ابتدا در این برنامه در نظر گرفته خواهد شد».

آنها افزودند: «استقلال و حاکمیت اروپا در زمینه مدیریت اطلاعات، تضمین خواهد شد و در همین حال، شبکه ای قوی، انعطاف پذیر در برابر حملات سایبری، ایجاد خواهد شد».

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اطلاعات بدست آمده از پهپادها در حال حاضر از طریق آمریکا یا اسرائیل انتقال می یابد زیرا هیچ راه «اروپایی» برای انتقال اطلاعات وجود ندارد.  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”