حملات سایبری جدید علیه تاسیسات هسته‌ای ایران امکان‌پذیر نیست

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

حملات سایبری جدید علیه تاسیسات هسته‌ای ایران امکان‌پذیر نیست

پست توسط &mmt »

ریچارد کلارک:

حملات سایبری جدید علیه تاسیسات هسته‌ای ایران امکان‌پذیر نیست
رئیس سابق بخش ضدترور کاخ سفید بر این باور است حملات سایبری برای توقف برنامه هسته‌ای ایران دیگر امکان‌پذیر نیست.


تصویر
به گزارش [External Link Removed for Guests]، ریچارد کلارک در گفت‌وگو با روزنامه «[External Link Removed for Guests]» درباره نقاط ضعف استفاده از ویروس استاکس‌نت علیه تاسیسات هسته‌ای ایران گفت: اگر فرد دیگری از حمله سایبری استفاده کند، برای آمریکا دشوار خواهد بود که از او انتقاد کند، چراکه مردم خواهند گفت، «تو نیز این کار را انجام داده‌ای».
وی افزود: نقطه ضعف دیگر این ویروس این بود که کد حمله آن در دسترس همگان قرار گرفت، در حالی که فرض بر این بود این ویروس از بین خواهد رفت و در فضای اینترنت پخش نخواهد شد. اما این ویروس از همان طریقی که وارد تاسیسات نطنز شده بود، به بیرون درز کرد و به سراسر جهان منتقل شد و کوشید به چیزهای دیگر حمله کند.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا از طریق اقدامات سایبری می‌توان مانع ایران شد، اظهار داشت: فکر می‌کنم با استفاده از استاکس‌نت پیشتر این مسیر را آزموده‌ایم. به نظرم بسیار دشوار باشد که بار دیگر چنین اقدامی انجام دهیم. ایرانی‌ها اکنون دقیق‌تر و هوشیارتر هستند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود مدعی شد: فکر می‌کنم ایرانی‌ها در طول زمان برنامه هسته‌ای خود را تکمیل کنند، مگر اینکه کسی مانع آنها شود.
ریچارد کلارک ادامه داد: آخرین باری که باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل علنی درباره این مسئله گفت‌وگو کردند، گفتند درباره اطلاعات به توافق رسیده‌اند اما اختلاف‌نظر آنها بر سر برداشتشان از سیاست است. در واقع، هر دو می‌دانند در چه صورتی ایران از خط قرمز عبور می‌کند اما اتفاق نظر ندارند که این خط قرمز را در چه مرحله‌ای ترسیم کنند. آمریکا مایل است بیشتر از اسرائیل منتظر میزان فعالیت‌های هسته‌ای ایران بماند.
وی تاکید کرد: اگر آمریکا یا اسرائیل از زور علیه برنامه هسته‌ای ایران بهره بگیرند، این اقدام پیامد بزرگی به همراه خواهد داشت. به علاوه، این خطر وجود دارد که این درگیری به جنگی منجر شود که نه تنها اسرائیل را وارد جنگ کند بلکه شامل حملات سایبری ایران علیه آمریکا و یا حمله این کشور به متحدان آمریکا در منطقه خلیج فارس باشد. این اتفاق بسیار بسیار آشفته خواهد بود و اثرات اقتصادی جهانی خواهد داشت آنهم در شرایطی که نمی‌دانیم این جنگ چگونه پایان خواهد یافت.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”