افزایش تعداد سقوط پهپادهای آلمان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

افزایش تعداد سقوط پهپادهای آلمان

پست توسط &mmt »

افزایش تعداد سقوط پهپادهای آلمان
[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]مخالفان در آلمان وزیر دفاع این کشور را متهم کرده‌اند که پارلمان را از شمار واقعی سوانحی که برای پهپادهای این کشور رخ داده، مطلع نکرده است. بدین ترتیب به نظر می رسد فشار بر وزیر دفاع آلمان افزایش یابد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]   به گزارش مشرق به نقل از ایسنا، ماجرای هواپیماهای بدون سرنشین در آلمان پایانی ندارد. اتهامات تازه‌ای متوجه توماس دمزیر، وزیر دفاع این کشور شده است. حزب چپ‌ آلمان، وزارت دفاع این کشور را متهم می‌کند که سال‌ها اطلاعات نادرستی درباره ابعاد سوانحی که برای پهپادهای ارتش آلمان پیش آمده، به پارلمان این کشور داده است.

اپوزیسیون در این زمینه به پاسخ دولت آلمان به استعلام فراکسیون حزب چپ در این رابطه استناد می‌کند. طبق این پاسخ کتبی که "آندری هونکو"، نماینده حزب چپ در صفحه اینترنتی خود منتشر کرده، ارتش آلمان از ۸۷۱ فروند پهپادی که در اختیار دارد، ۱۲۴ فروند را بر اثر سوانح از دست داده است.

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه دویچه‌وله، سخنگوی وزارت دفاع آلمان اتهام لاپوشانی این موضوع را رد کرد و در یک موضع‌گیری اعلام کرد، پاسخی که از طرف این وزارتخانه در پی استعلام فراکسیون حزب چپ در پارلمان داده شده، توسط روزنامه‌"فرانکفورتر آلگماینه" به صورت خلاصه منتشر شده است.

بر این پایه، در میان ۱۲۴ پهپادی که از دست رفته‌اند، شماری نیز وجود داشته‌اند که در جریان "فرود منطبق با سیستم" چنان آسیب دیده‌اند که تعمیر آنها از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نبوده است. در توضیح این امر گفته شده در چنین مواردی چتری بطور خودکار گشوده می‌شود و پهپاد را کنترل‌شده بر زمین می‌نشاند.

سخنگوی وزارت دفاع آلمان افزود، بیشتر مواردی که در پاسخ استعلام پارلمانی ذکر شده شامل سیستم‌های کوچک برای نمونه پهپادی به نام "لونا" می‌شود. وی گفت: من این اتهام را که وزارت دفاع آلمان، پارلمان را در وضعیت ناروشن نگاه داشته یا به نمایندگان پارلمان اطلاعات غلط داده آشکارا رد می‌کنم.

روزنامه یاد شده گزارش داده بود که وزارت دفاع آلمان در مارس ۲۰۱۱ صرفا از سقوط ۱۲ پهپاد خبر داده بود. در فوریه ۲۰۱۲ روی هم از ۱۷ سقوط سخن رفته بود. در حالی که در همین زمان، ارتش آلمان از ۱۱۶ سانحه خبر داده بود.

"راینر آرنولد" از حزب سوسیال دموکرات آلمان این ظن را مطرح کرد که وزیر دفاع جلوی همه اطلاعاتی را گرفته که می‌توانسته نیت او را برای خریدن شتاب‌زده پهپادهای جنگی نقش بر آب کند.

توماس دمزیر از هفته‌ها پیش زیر فشار است، زیرا دشواری‌هایی را که در رابطه با پهپادهای جنگی "یورو هاوک" وجود داشته لاپوشانی کرده است.

احزاب اپوزیسیون متشکل از سوسیال دموکرات‌ها، چپ‌ها و سبزها وی را متهم می‌کنند که با دیرکرد زیاد این پروژه را متوقف کرده و بدین ترتیب صدها میلیون یورو پول مالیات‌دهندگان را از بین برده است.  
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

Re: افزایش تعداد سقوط پهپادهای آلمان

پست توسط &mmt »

وزارت دفاع آلمان از فقدان 137 هواپیمای بدون سرنشین ارتش این کشور خبر داد.
به گزارش مهر، بر این اساس شماری از این پهپادها در حین ماموریت سقوط کرده اند و سرنوشت تعدادی از آنها نیز نامشخص است. بر اساس گزارشی که وزارت دفاع آلمان در این رابطه منتشر کرده است 52 پهپاد ارتش این کشور ساقط شده، دچار نقص فنی شده و 35 پهپاد دیگر مفقود شده اند.

این گزارش در پی انتقاد گروههای اپوزیسیون آلمان به پروژه موسوم به "یورو هاوک" منتشر می شود. مخالفان این پروژه پر هزینه بیش از همه "توماس دمیتزره" وزیر دفاع را به باد انتقاد گرفته اند. منتقدان می گویند وزیر دفاع آلمان با وجود هشدارهای داده شده این پروژه 500 میلیون یورویی را دیرهنگام و در ماه می متوقف کرده است.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”