اینفو وارز هزینه نظامی آمریکا را تخمین زد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

اینفو وارز هزینه نظامی آمریکا را تخمین زد

پست توسط &mmt »

  [External Link Removed for Guests]   [BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]یک پایگاه تحلیلی با اشاره به هزینه‌های هنگفت نظامی در آمریکا از جمله هزینه‌های گران مربوط به عملیات هواپیماهای بدون سرنشین در این کشور، برآورد کرد که هزینه نظامی یک هفته واشنگتن می‌تواند بحران گرسنگی جهانی را از بین ببرد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] به گزارش مشرق به نقل از فارس، پایگاه تحلیلی «اینفو وارز» در مقاله‌ای به قلم «آنتونی گوتچاردی» به موضوع هزینه‌های نظامی آمریکا و هزینه مورد نیاز برای حل بحران گرسنگی جهانی پرداخت و نوشت که همزمان با انتشار ادامه دار گزارش هایی درباره حملات هوایی مخرب و گران پهپادهای آمریکایی در خارج از کشور که حقیقتا جان شهروندان آمریکایی را نیز در کنار جان تعداد زیادی از افراد بی گناه می گیرد، تقریبا هیچ کس درباره هزینه واقعی حل مشکل گرسنگی در جهان صحبت نمی کند؛ هزینه ای که سالانه برابر با 30 میلیارد دلار برآورد شده است.

بر اساس نوشته این پایگاه تحلیلی، هزینه نظامی آمریکا در سال 2012 میلادی برابر با 737 میلیارد دلار بوده که فقط 30 میلیارد دلار از این هزینه در طول تقریبا هشت روز مصرف شده است.

نویسنده این مقاله می نویسد: در حال حاضر من اولین نفری خواهم بود که اعتراف می کنم که وظیفه مردم و دولت آمریکا نیست که به هر شیوه ای به نجات جهان بپردازد و به خصوص، این وظیفه آمریکا نیست که بر اساس دروغ و ادعاهای خنده دار تسلیحات کشتار جمعی به سیاست گذاری جهانی در زمینه چیرگی نظامی بپردازد.

در این مقاله آمده است: بودجه نظامی متورم (آمریکا) در حال تامین هزینه مواردی مانند حملات پهپادها علیه افراد بی گناه است. (حملاتی که نیروی هوایی آمریکا تعداد واقعی آنها را از بین برده است). بودجه نظامی متورم آمریکا علاوه بر این صرف نگهداری از بیش از هزار پایگاه نظامی این کشور در سراسر جهان و همچنین مجموعه از جنگ های جدیدی می شود که لفاظی‌های سیاسی آنها را به راه انداخته اند.

در ادامه این مقاله به موضوع مهاجرت های بیشماری که به آمریکا و سایر کشورهای پیشرفته صورت می‌گیرد، اشاره و نوشته شده است که می توان به جای اقدامات خنده داری مانند صدور مجوز ورود صدها میلیون مهاجر امیدوار و تخریب اجتناب ناپذیر زیرساخت های کشور، می توان با 30 میلیارد دلار برخی از مشکلات کشوری را که مهاجران از آن آمده اند را از بین برد. این 30 میلیارد دلاری که صرف مبارزه با بحران گرسنگی جهانی می شود، ممکن است برای ایجاد فرصت های شغلی در کشور مهاجران و نهایتا گسترش نظام اقتصادی آنها کافی باشد.

به این ترتیب، با ایجاد دلایلی برای باقی ماندن مهاجران در کشورهایشان، به طور موثری از تعداد کسانی که به دنبال بازی کردن با نظام جهان توسعه یافته هستند و به صورت غیر قانونی به کشورهای پیشرفته می روند، کم می شود و در طول زمان، ثروت و زیر ساخت های کشورهای اصلی مهاجران نیز بهبود پیدا می کند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”