اخراج 80 هزار نظامی از ارتش آمریکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

اخراج 80 هزار نظامی از ارتش آمریکا

پست توسط &mmt »

  [External Link Removed for Guests]   [BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]ارتش آمریکا از اخراج 80 هزار نظامی تا سال 2017 میلادی به عنوان بخشی از طرح‌های کاهش بودجه نظامی خبر داد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]   به گزارش مشرق به نقل از فارس، ارتش آمریکا از اخراج 80 هزار نظامی تا سال 2017 میلادی به عنوان بخشی از طرح های کاهش بودجه نظامی خبر داد.

بر اساس این خبر، حذف این تعداد نظامی از ارتش آمریکا از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون، بزرگترین کاهش محسوب می شود.

«ریموند اودیرنو» رئیس ستاد ارتش آمریکا اعلام کرده است که این کاهش بر روی تعداد نظامیان مستقر در پایگاه های نظامی داخل آمریکا و کشورهای خارجی تاثیر گذار خواهد بود اما تاثیری روی حضور نظامیان آمریکایی در منطقه آسیا و اقیانوس آرام نخواهد داشت.

اودیرنو اعلام کرده است که در نتیجه کاهش بودجه، کاهش نیروها در افغانستان و عراق و راهنمای استراتژیک دفاعی سال 2012، ارتش آمریکا در حال کاهش نظامیان فعال خود از 570 به 490 هزار نفر است.

بر اساس این خبر، این کاهش شامل حذف تقریبا 3 تا 4 هزار و 500 نظامی مربوط به تیپ های کامل در 10 تاسیسات و دو پایگاه نظامی در آلمان و لغو اجرای پروژه های ساخت و ساز به ارزش 400 میلیون دلار می شود که عملا قدرت نیروهای نظامی آمریکا را میزان قبل از حملات تروریستی 11 سپتامبر سال 2001 میلادی باز می گرداند.

رئیس ستاد ارتش آمریکا در ادامه گفته است که این کاهش تعداد نظامیان که شامل جابجایی هزاران نظامی و حذف هزاران شغل در موقعیت های غیر نظامی ارتش است، به آمادگی جنگی ارتش آسیبی وارد نمی کند و ارتباطی با کاهش بودجه خودکار با عنوان «مصادره» ندارد.

این مقام ارشد ارتش آمریکا در عین حال تاکید کرده است که اگر کنگره مجوز ادامه کاهش خودکار بودجه را صادر کند، در این صورت ارتش آمریکا با کاهش چشمگیرتر 100 هزار نظامی دیگر روبرو خواهد شد و در این صورت کاهش 80 هزار نفری نظامیان آمریکایی که به تازگی اعلام شده است، صرفا گام اول در مسیر اجرای کاهش 100 هزار نظامی آمریکایی تلقی خواهد شد.

دولت آمریکا از اول مارس سال جاری میلادی اجرای کاهش خودکار هزینه ها تحت عنوان مصادره را آغاز کرد. این کاهش ها در پی عدم توافق بدهی میان کنگره و کاخ سفید و با هدف جبران کسری بودجه تریلیون دلاری واشنگتن اجرایی شده است.  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”