شيخ‌نشين‌هاي خلیج فارس، بهشت دلالان جنگ‌افزار

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

شيخ‌نشين‌هاي خلیج فارس، بهشت دلالان جنگ‌افزار

پست توسط &mmt »

  [External Link Removed for Guests]   [BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]نسل جدید هواپیماهای اف15، بالگردهای آپاچی و بلک‌هاوک و سامانه‌های دفاع موشکی از جمله این خریدهای سنگین بوده است که در اين ميان، آل‌سعود با صرف هزینه‌ای در حدود 34 میلیارد دلار پیشتاز این لیست بوده است.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] گروه بین‌الملل مشرق - کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس، همواره مشتریان ثابت شرکت‌های اسلحه‌سازی جهان، به‌ويژه کمپانی‌های غربی بوده‌اند اما در چند سال اخیر، روند این خریدها به شکل عجیبی گسترش پیدا کرده است. در این گزارش، شما تا حدودی با این حرکت و انگیزه‌های پیدا و پنهان آن آشنا مي‌شويد.

 ***** 
بر اساس مطالعات انجام‌شده، بین سال‌های 2010 تا 2012 میلادی کشورهای عربستان سعودی، امارات متحده عربی، عمان و قطر رقمی بیش از 40 میلیارد دلار را صرف خریدهای تسلیحاتی خود کرده‌اند. نسل جدید هواپیماهای اف15، بالگردهای آپاچی و بلک‌هاوک و سامانه‌های دفاع موشکی از جمله این خریدهای سنگین بوده است که در اين ميان، آل‌سعود با صرف هزینه‌ای در حدود 34 میلیارد دلار پیشتاز این لیست بوده است.

تصویر

جنگنده اف 15 نیروی هوایی عربستان


یکی از جالب‌ترین خریدهای نظامی که به‌تازگي در منطقه خلیج فارس انجام شده است مربوط به شیخ‌نشین امارات متحده عربی است. این کشور در طی قراردادی به ارزش سه میلیارد و 490 میلیون دلار سامانه دفاع موشکی ارتفاع بالا موسوم به "تاد" را از کمپانی آمریکایی "لاکهید مارتین" خرید. کارشناسان غربی و دولت امارات متحده عربی دلیل این خرید را مقابله با تهدیدات موشکی از جانب ایران عنوان کرده‌اند. صرف نظر از اینکه تهدید واقعی در این منطقه برای کشورهای عربی و اسلامی از کجاست یک نکته بسیار جالب است.

در صورتی که به هر دلیلی دو کشور ایران و امارات درگیر یک نبرد نظامی بشوند اصولاً این سامانه بسیار گران‌قیمت آمریکایی بدون استفاده خواهد ماند. در توضیح این مسئله باید گفت که سامانه "تاد" برای درگیری با موشک‌های بالستیک در ارتفاع بالا مثل سری موشک‌های شهاب و یا سجیل طراحی شده است و می‌توان با نگاهی بسیار ساده به فاصله کم دو کشور و وجود انواع راکت‌های برد کوتاه در نیروهای مسلح ایران به این نتیجه رسید که ایران می‌تواند به‌راحتی با یک حمله راکتی، هر يک از اهداف سياسي، نظامي و امنيتي و نيز پايگاه‌هاي خارجي موجود در خاک این شیخ‌نشین کوچک را درهم کوبد و اصولاً نیازی به استفاده از موشک‌هایی که تاد برای مقابله با آنان طراحی شده است، ندارد.

تصویر

سامانه دفاع موشکی تاد


کشور عمان نیز اقدام به خرید جنگنده‌های اف 16 آمریکایی کرده و در کنار آن پادشاهي قطر نیز سامانه‌های دفاع موشکی پاتریوت را خریداری کرده است.

آلمان از دیگر بزرگترین صادرکنندگان سلاح به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس محسوب می‌شود. نکته مهم در این میان ایت است که میزان صادرات تسلیحات آلمانی از سال 2011 تا 2012 ميلادي به کشورهای خلیج فارس تقریباً دو برابر شده است. گزارش روزنامه "Süddeutsche Zeitung" چاپ مونیخ به این نکته اشاره دارد که صادرات تسلیحات آلمانی به کشورهای سازمان همکاری خلیج فارس در سال 2012 ميلادي در حدود يک‌میلیارد و 420 میلیارد یورو بوده است. عربستان سعودی در این بخش نیز رکوردار بوده است و بیشتر از هر کشور دیگری در این منطقه از آلمان سلاح خریداری کرده است. بحث فروش 200 دستگاه تانک لئوپارد2 ساخت آلمان نیز از جمله مسائل بحث برانگیز در پارلمان آلمان بوده است.

تصویر

بر اساس قوانین آلمان هر گونه صادرات تسلیحات آلمانی باید به تأیید کمیته امنیتی این کشور به ریاست صدر اعظم و هشت عضو کلیدی کابینه برسد. احزاب سبز و چپ‌گرای آلمان به‌شدت با این فروش مخالفت و اعلام کرده‌اند که این تسلیحات آلمانی می‌تواند برای سرکوب تظاهرات مردمی در کشوری مانند "بحرین" مورد استفاده قرار بگیرد. بر اساس گزارش روزنامه "Süddeutsche Zeitung" بسیاری از سلاح‌های سبک و مهماتی که در جریان قیام‌های فراگير در زنجيره بيداري اسلامي در کشورهای عربی در چند سال اخیر توسط رژیم‌های دیکتاتور برای سرکوب مردم استفاده می‌شود ساخت آلمان است.

رژيم پادشاهي انگليس نیز در این منطقه به دنبال فروش گسترده سلاح است. عربستان سعودی اصلی‌ترین مشتری سلاح‌های ساخت کشور انگليس به شمار می‌رود. جنگنده‌های یوروفایتر و تورنادوِ انگلیسی و همچنین جت‌های آموزشی "هاوک" از جمله مهم‌ترین فروش‌های شرکت‌های انگلیسی به عربستان سعودی در سال‌های اخیر بوده است. فروش سلاح‌های تک‌تیرانداز انگلیسی به رژیم قذافی چند سال قبل از قیام مردمی در این کشور نیز از دیگر مسائلی بوده است که برای مدت‌ها نقل محافل رسانه ای غرب بوده است. ارزش قرارد فروش 72 فروندجنگنده یورو فایتر به انگلستان در حدود چهار میلیارد و 400 ملیون پوند بوده است.

تصویر

جنگنده یوروفایتر نیروی هوایی عربستان


فرانسه نیز که پس از سال‌های طولانی توانست جنگنده " رافائل " را به تولید انبوه برساند تلاش گسترده‌ای را برای فروش این جنگنده به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس داشته است که البته تاکنون به صورت رسمی قراردادی برای این جنگنده در منطقه به امضاء نرسیده است.

تصویر

تانک لئوپارد

جالب اينکه سامانه‌های دفاع موشکی مثل تاد و یا پاتریوت بخش بزرگی از این قراردادهای نظامی را تشکیل می دهد که نشانه‌ای روشن از تشديد سیاست‌های ایران‌هراسی در منطقه به شمار می‌آید.


"بهداشت" و "آموزش"؛ قربانيان اصلي شهوت سلاح شيوخ عرب

نکته مهمی که شاید تا به امروز بسیاری به آن نپرداخته‌اند این است که این سیاست‌ها تا چه حد بر روی جوامع کشورهای حاشیه خلیج فارس اثر گذاشته است. جالب است بدانید که همسایگان جنوبی عرب کشور ما از جمله کشورهای جهان با بالاترین میزان هزینه‌های نظامی در جهان به شمار می‌آیند.

تصویر


شیخ‌نشین‌های عرب همسایه ایران در چند سال اخیر، حدود 10 درصد از میزان تولید ناخالص داخلی خود را به هزینه‌های دفاعی اختصاص داده‌اند. باید گفت که این مقدار برای آمریکا در حدود 4.5 و میانگین جهانی نیز در حدود 2.5 درصد است. بخش آموزش و سلامت، نخستین قربانیان این هزینه‌های گسترده در کشورهای عربی هستند. پادشاهي قطر در این خصوص، بدترین وضعیت دارد و تنها 1.8 درصد از تولید ناخالص داخلی را به سلامت و 2.5 درصد را به آموزش اختصاص می‌دهد که به لحاظ معيارهاي بين‌المللي در رده‌هاي بسيار پايين است و در مقايسه با وضع ديگر کشورهاي منطقه مانند جمهوري اسلامي ايران، وضعيت بسيار اسفباري دارد.

البته باید گفت که قطر در سال‌های اخیر به لطف افزایش قیمت نفت و گاز و حرص و ولع براي برداشت از ميادين مشترک گازي با ايران در حوزه حليج فارس، رشد 18.8 درصدی اقتصادی را تجربه می‌کند. مؤسسه " BICC " که در آلمان قرار دارد با اعلام این ارقام اعلام می‌کند جمهوری اسلامی ایران به‌رغم تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی و تحریم‌های موجود به همراه تهدیدات مداوم کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی از تمامی همسایه‌های جنوبی خود کمتر در بخش دفاعی هزینه می‌کند و در سال 2012 ميلادي در رديف سی و چهارمين هزینه‌های دفاعی جهان قرار داشته است.

باید گفت که استانداردهای دوگانه، بحث حفظ امنیت انرژی و همچنین کسب سود گسترده باعث شده است تا کشورهای غربی که در بسیاری از اوقات داعیه مسائلی همچون رعایت حقوق بشر را دارند به‌راحتی در برابر دلارهای بادآورده نفتی کشورهای عربی نرم می‌شوند و انواع تسلیحات را در اختیار این رژیم‌های دیکتاتور قرار می‌دهند. بسیاری از کارشناسان عقیده دارند همان‌گونه که کمک‌های بی‌هدف غرب به گروه القاعده در دهه 1980 میلادی در افغانستان باعث پدید آمدن گروهای تروریستی و حملات در جهان غرب شد، امروز نیز این تسلیحات راه خود را به میان گروه‌های تروریستی باز کرده و در نهایت این شهروندان غربی هستند که بایستی قربانی سیاست‌های دوگانه دولت مردان خود شوند.
Major II
Major II
پست: 181
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۵, ۲:۱۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 343 بار
سپاس‌های دریافتی: 478 بار

Re: شيخ‌نشين‌هاي خلیج فارس، بهشت دلالان جنگ‌افزار

پست توسط f14tomcat »

ومن درجواب نویسنده مقاله درمشرق جملاتی که قبلادربخشی دیگرودرپاسخ به موردی مشابه نوشته بودم راعینامی آورم:

این مقاله به ظاهرانتقادی یادش رفته که هرکشوری برای دفاع ازخودنیازبه سلاح دارد.اگرمادستمان ازجنگ افزارهای پیشرفته کوتاه است(بواسطه تحریم-استراتژیستهای ندانم به کارو...)ومجبوریم به تولیدتحت امتیازوبعضامونتاژتجهیزات چینی بپردازیم دلیل نمی شودکه به کلیت این خریدهاونمایشگاهها خرده بگیریم.
تحلیلگران رسانه ای ماهمانهایی هستندکه بعضاموشک بالستیک شهاب را(ولوبسیاردقیق که آن راهم خدامی داندوسازندگان آن)بااف-16مساوی وحتی برترمی دانند(!)وهنوزتفاوت جنگنده تاکتیکی باموشک بالستیک استراتژیک رادریک جنگ واقعی نمی دانند.
این درست که اعراب خریدارتجهیزات غربی هستندو-به گمان بسیاری -بعضاکارباآن راهم نمی دانند(!)امادرهرحال پول خودراصرف دفاع ازکشورخودولوبه دفاع ازحکومتشان تفسیرشودمی کنندواین عین منطق است.
خواندن مقاله من رابیادآن مثل معروف می اندازدکه:
گربه دستش به گوشت نمی رسیدمیگفت:پیف,بوگندمی ده!

قصدمن تخطئه هیچ نظر یامسوول یانیرویی نیست امابجای گول زدن خودمان بهتراست واقع بین باشیم وگرنه دل همه مابرای ایران می طپددوخواهدطپید.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 985
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱, ۶:۰۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4905 بار
سپاس‌های دریافتی: 6798 بار

Re: شيخ‌نشين‌هاي خلیج فارس، بهشت دلالان جنگ‌افزار

پست توسط mohammad area51 »

f14tomcat نوشته شده:ومن درجواب نویسنده مقاله درمشرق جملاتی که قبلادربخشی دیگرودرپاسخ به موردی مشابه نوشته بودم راعینامی آورم:

این مقاله به ظاهرانتقادی یادش رفته که هرکشوری برای دفاع ازخودنیازبه سلاح دارد.اگرمادستمان ازجنگ افزارهای پیشرفته کوتاه است(بواسطه تحریم-استراتژیستهای ندانم به کارو...)ومجبوریم به تولیدتحت امتیازوبعضامونتاژتجهیزات چینی بپردازیم دلیل نمی شودکه به کلیت این خریدهاونمایشگاهها خرده بگیریم.
تحلیلگران رسانه ای ماهمانهایی هستندکه بعضاموشک بالستیک شهاب را(ولوبسیاردقیق که آن راهم خدامی داندوسازندگان آن)بااف-16مساوی وحتی برترمی دانند(!)وهنوزتفاوت جنگنده تاکتیکی باموشک بالستیک استراتژیک رادریک جنگ واقعی نمی دانند.
این درست که اعراب خریدارتجهیزات غربی هستندو-به گمان بسیاری -بعضاکارباآن راهم نمی دانند(!)امادرهرحال پول خودراصرف دفاع ازکشورخودولوبه دفاع ازحکومتشان تفسیرشودمی کنندواین عین منطق است.
خواندن مقاله من رابیادآن مثل معروف می اندازدکه:
گربه دستش به گوشت نمی رسیدمیگفت:پیف,بوگندمی ده!

قصدمن تخطئه هیچ نظر یامسوول یانیرویی نیست امابجای گول زدن خودمان بهتراست واقع بین باشیم وگرنه دل همه مابرای ایران می طپددوخواهدطپید.سلام

من انتقاداتی به نظر محترم شما دارم که می نویسم:
شما می گید این سلاحها را برای دفاع از خودشون می خرند ای کاش این سلاح ها برای دفاع از حکومت پادشاهی دیکتاتوری خودشون بود نه برای ایجاد تفرقه و جنگ و اشوب و برادرکشی در منطقه نمونه حی و حاظرش سوریه که همه می دونیم تروریستها از کشورهای عرب دیکتاتور حمایت مالی و نظامی میشن یا نمونش دیگرش گروه های تروریستی که هر چند وقت یک بار در کشور دستگیر میشن و اعتراف می کنند که حامی مالی و نظامیشون کشورهای عرب دیکتاتوری منطقه هستند و هم چنین نه برای سرکوب درخواست مشروع مردمشون برای داشتن حق انتخااب و تعیین سرنوشت .
ایا جای انتقاد نیست که این همه هزینه خرید سلاح برای چی هست؟ایا برای مقابله با اسرئیل هست؟ اگه برای مقابله با اسرائیل بود که حتی یک پیچ هم به اینها داده نمی شد؟
ایا برای مقابله با ایران هست؟ کی ایران اینهارو تهدید کرده و کی ایران تهدید برای اعراب بوده؟ ایا همین ایران نبود که از کشورهای عربی و مسلمان در مقابل اسرائیل حمایت کرد و گرنه اسرائیل که داشت شعار از نیل تا فرات می داد و اگه کمکهای ایران نبود الان کشورهای عربی چه وضعی داشتند؟ ایا همین تحریمهای شدید به خاطر حمایت ایران از فلسطین نیست؟
ایا نباید انتقاد کرد به جای این همه خرید نظامی و هواپیمای اختصاصی طلاکوب شده و غیره کمی هم به فکر مردمتون باشید(لابد شما هم مثل خیلی ها فکر می کنید در کشورهای عربی همه در رفاه هستند و هیچ فقیری وجود نداره) که اگه مشکل نداشتند پس چرا تظاهرات می کنند.
اتفاقا من هم یاد این مثل معروف افتادم که : افتابه و لگن هفت دست شام و نهار هیچی.
ایا نباید از کارهای اشتباه اونها رسانه های ما انتقاد کنند در حالی که رسانهای اونها کارهای خوب مارو بد جلوه میدن و سیاه نمایی می کنند نمونش همین چند روز پیش تلویزیون قطر با وجود انتخابات ازاد در ایران از نبود دموکراسی در ایران صحبت می کنه در حالی که امیرشون حکومت را داد به پسرش بدون هیچگونه نظرخواهی از مردم قطر.( فرق دموکراسی در ایران و قطر از نظر تلویزیون قطر)
شما در جایی از متن نوشتید " استراتژیستهای ندانم به کار". ایا استراتژیستهای ما ندانم به کار هستند که با کمترین هزینه قویترین نیروی نظامی را داریم اگه مثل استراتژیستهای عرب کلی پول خرج می کردند خوب بود!؟ ایا همین هومشندی استراتژیستهای نظامی ما نیست که کسی جرات دست اندازی به کشور مارو نداره؟ ایا اون وسایل نظامی که ما باهاش ارکیو 170 را نشوندیم هم سلاح و دستگاههای مونتاژ شده چینی بود؟ یا ابتکار و خلاقیت خودمون بود؟
شما می گید" درهرحال پول خودراصرف دفاع ازکشورخودولوبه دفاع ازحکومتشان تفسیرشودمی کنندواین عین منطق است." ایا ما هم باید بر اساس منطق دیکتاتوری و ظالمانه اونها حرف بزنیم و تحلیل کنیم ؟یا باید بر اساس منطق خودمون اونهارو به چالش بکشیم.

و در اخر روی صحبتم با حکام دیکتاتور منطقست
فان العزت لله جمیعا : همه عزت تاکید میکنم همه عزت از خداست . عزت با هواپیما و موشک به دست نمیاد که اگه بود الان صدام ها و هیتلرها و قذافی ها عزیز بودند از سرنوشت این دیکتاتورها همه باید درس عبر بگیرند عزت در زمانی به دست میاد که در راه خدا باشی نمونش امام حسین که در حالی که ظاهرا در صحرای کربلا خودش و یارانش کشته شدند و خانوادش اسیر شدند و شاید بعضی ذهنهای مادی این را شکست بدونند اما چون در راه خدا کشته شد عزیز شد در پیش خدای خودش.

یاد اما خمینی به خیر که می فرمود اگر هر مسلمان یک سطل اب بریزه اسرائیل را اب می بره اما من فکر می کنم اول باید یک سطل اب به سر این حکام عرب بریزیم که از خواب غفلت بیدار بشن البته فکر نکنم فایده داشته باشه چون اینها خودشون را به خواب زدند و بیدار نمیشن اگه اهل عبرت پذیری بودن از سرنوشتهای همین دیکتاتورهایی که چند سال اخیر سرنگون شدن درس عبرت می گرفتند.(میگن یکی به عزرائیل گفت هر وقت خواستی بیای جون منو بگیری خبر کن خلاصه این که عزرائیل بعد مدتی اومد گفت می خوام جونتو بگیرم یارو گفت قرار شد هر وقت خواستی بیای خبر کنی عزرائیل گفت فامیلت مرد خبر همسایت مرد خبر...)
و السلام

در ضمن دوست عزیز قلب همه ما برای ایران اینطوری می تپه نه با ط دسته دارتصویر (تپیدن با ت دو نقطه نوشته میشه نه با ط دسته دار)
موفق باشید تصویر
New Member
نمایه کاربر
پست: 17
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۰, ۷:۴۳ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 483 بار
سپاس‌های دریافتی: 67 بار

Re: شيخ‌نشين‌هاي خلیج فارس، بهشت دلالان جنگ‌افزار

پست توسط hagh60 »

f14tomcat نوشته شده:ومن درجواب نویسنده مقاله درمشرق جملاتی که قبلادربخشی دیگرودرپاسخ به موردی مشابه نوشته بودم راعینامی آورم:

این مقاله به ظاهرانتقادی یادش رفته که هرکشوری برای دفاع ازخودنیازبه سلاح دارد.اگرمادستمان ازجنگ افزارهای پیشرفته کوتاه است(بواسطه تحریم-استراتژیستهای ندانم به کارو...)ومجبوریم به تولیدتحت امتیازوبعضامونتاژتجهیزات چینی بپردازیم دلیل نمی شودکه به کلیت این خریدهاونمایشگاهها خرده بگیریم.
تحلیلگران رسانه ای ماهمانهایی هستندکه بعضاموشک بالستیک شهاب را(ولوبسیاردقیق که آن راهم خدامی داندوسازندگان آن)بااف-16مساوی وحتی برترمی دانند(!)وهنوزتفاوت جنگنده تاکتیکی باموشک بالستیک استراتژیک رادریک جنگ واقعی نمی دانند.
این درست که اعراب خریدارتجهیزات غربی هستندو-به گمان بسیاری -بعضاکارباآن راهم نمی دانند(!)امادرهرحال پول خودراصرف دفاع ازکشورخودولوبه دفاع ازحکومتشان تفسیرشودمی کنندواین عین منطق است.
خواندن مقاله من رابیادآن مثل معروف می اندازدکه:
گربه دستش به گوشت نمی رسیدمیگفت:پیف,بوگندمی ده!

قصدمن تخطئه هیچ نظر یامسوول یانیرویی نیست امابجای گول زدن خودمان بهتراست واقع بین باشیم وگرنه دل همه مابرای ایران می طپددوخواهدطپید.


دوست عزیز من حرف حق را گفتی .وهمه باید در مقابل سخن حق خاضع باشیم.به گفته رئیس جمهور منتخب ،خوب ،حق، بد، زشت ،ظلم، نباید واژه هایی باشن که به عنوان ابزارخوش امد خودمان استفاده بشن وهرجایی که منفعت داریم ازشون استفاده کنیم.اگه همین تجهیزاتو در اختیار ما بذارن اونوقت چی میگیم؟به نظر من که هستن ادمایی که میگن تو غزه وفلسطین واییی ظلمه ادم میکشن ولی به کشتار مسلمونای میانمار بی اعتنا.توبحرین میگن مردم انقلاب کردن ولی تو سوریه تروریست هاحمله کردن،تو ترکیه (چون حکومتش طرفدار مردم سوریس ومحل برگزاری نشستای معارضین)اعتراض به تخریب پارک وجایگزینی با محل خرید میشه انقلاب مردم.وال.. ما که تو ترکیه ایم این خبرایی که رسانه ملی ایران میگفت وبعضی جراید میذاشتنو نه دیدیم ونه شنیدیم با این که رسانه ها اینجا در اختیار حزب وگروه خاصی نیس.به هر حال از بحث اصلی خارج نشیم.آقا اگه عربا بدن چرا هرساله به عنوان مکه وعمره میلیونها دلار وریال مردم ایران میره تو جیب پر پول اونا ؟؟نفرستیم دیگه !!!!بگیم هرکی میخوادبره خودش بره والسلام...وسخن اخر اینکه تجهیزات وتکنولوژی روز دنیا هیچ گاه بد نیس وبرعکس لازمه هم باید پرسنل جوان برای اینده اموزش ببینن وهم برای سرجا نشوندن کشورهای زبون درازی مث اسرائیل وامریکا.وهرکه بامش بیش برفش بیشتر پول وامکاناتو لابیشو عربا دارن ومیگیرن روز به روزم بهتر میشن ازنظر اقتصادیم با پول نفت وپول مردم ایران (حج تمتع وعمره)اقتصاد همشونم خوبه دارن با قدرت میرن جلو.ولی ما نبایدبشینیم ودست رو دس بذاریم تصویر
چه کلمه ی مظلومی است ؛. "قسمت" ..... گاهی تمام تقصیرهای ما را به عهده میگیرد ...
New Member
پست: 5
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 20 بار

Re: شيخ‌نشين‌هاي خلیج فارس، بهشت دلالان جنگ‌افزار

پست توسط peyk_sahari »

ببخشید دوستان قصد توهین ویا کمرنگ کردن رشادتهای رزمندگان فداکار نیستم اما اگر همین سلاح های غربی در زمان جنگ تحمیلی نبود ( به فرض تامکت یا کبرا نبود ) چقدر تلفات بالا تر بود؟
یا اگر f 16 ها تا قبل از جنگ تحویل شده بود چقدر معادلات تغییر می کرد؟
پس جسارتا به نظرم وقتی توان ساخت داخلی به گونه ای نیست که پاسخگوی دشمنان نیست خرید سلاح به روز و کارآمد نه تنها احمقانه نیست بلکه بسیار عاقلانه است
عاقلانه این است که اگر ضعفی وجود دارد با خرید معقول نیاز فعلی را مرتفع کرد و در سایه ی امنیت به وجود آمده به تحقیقات و ساخت ، پرداخت
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

Re: شيخ‌نشين‌هاي خلیج فارس، بهشت دلالان جنگ‌افزار

پست توسط &mmt »

یه نکته برای دوستانی که یا خودشون را زدن به اون راه یا اساسا تو باغ نیستند
اولا کسی منکر تقویت توان نظامی نیست بله اگه ما هم تحریم نبودیم بدمون نمی اومد مثلا از روسیه سوخو-35 بخریم کما اینکه قرار دادهای بعضا بزرگی هم داشتیم که یک طرفه لغو کردند ( البته حماقت روس ها در سیاست راه بردی یک بحث مفصل است )
همان طور که در متن امده نکته این است که :
" شیخ‌نشین‌های عرب همسایه ایران در چند سال اخیر، حدود 10 درصد از میزان تولید ناخالص داخلی خود را به هزینه‌های دفاعی اختصاص داده‌اند. باید گفت که این مقدار برای آمریکا در حدود 4.5 و میانگین جهانی نیز در حدود 2.5 درصد است. بخش آموزش و سلامت، نخستین قربانیان این هزینه‌های گسترده در کشورهای عربی هستند. پادشاهي قطر در این خصوص، بدترین وضعیت دارد و تنها 1.8 درصد از تولید ناخالص داخلی را به سلامت و 2.5 درصد را به آموزش اختصاص می‌دهد که به لحاظ معيارهاي بين‌المللي در رده‌هاي بسيار پايين است و در مقايسه با وضع ديگر کشورهاي منطقه مانند جمهوري اسلامي ايران، وضعيت بسيار اسفباري دارد. "
در مورد ایران هم قبل از انقلاب ان هزینه های سرسام اور نظامی با کجای اقتصاد ایران و وضع معیشت مردم سازگازی داشت ایا غیر از این بود که امریکا دلار هایی را که بابت نفت پرداخته یود در قالب قرار داد های پر از فساد مالی دوباره از ما پس میگرفت تا ژاندارم امریکا در منطقه باشیم ( نقش فعلی ال سقوط ) و از جیب خودمان برای امریکا بجنگیم نیروی هوایی ما شورشی ها را در عمان سرکوب کند یا در درگیری احتمالی امریکا و شوروی نیرو های ما دست کم 72 ساعت مقابل هجوم قوای روس به خاور میانه مقاومت کنند ان هم با ان سطح از وابستگی که مثلا " پیچ خروسکی " اف-5 را که از جمله ی قطعات پر مصرف بود بشکه ای وارد میکردیم
در مورد جنگ هم دوستان به خودشون و بقیه لطف کنند 4 تا برگه کتاب و مقاله ورق بزنند ببینند که اصلا ما چرا با عراق در گیر جنگ شدیم صدام با چراغ سبز چه کسانی به ایران حمله کرد (خدا رو شکر حتی کبک هایی هم که سرشون زیر برفه از جلسه ی رامسفلد و صدام خبر دارند . به عنوان عقط یه نمونه محض اطلاع ) چه کسانی پس از ناکامی دسیسه هایشان صدام را تا بن دندان مصلح
کردند تا جرعت کند قرار داد الجزایر را پاره کند و به جان مردم ایران بیفتد و اساسا اختلاف ما با امریکا بر سر چه بود چرا انقلاب کردیم این پلیدانی که تا دیروز با امثال بن علی و مبارک و قضافی سر یه میز زهرماری کوفت می کردند چطور حالا شدند مدافع حقوق مردم منطقه ان هم در برابر ایران ...
حتی همین الان هم فقط کافیست 2 خط روی کاغذ بنویسیم اسراییل را به رسمیت بشناسیم تا همه ی تحریم ها لغو شود پرونده ی هسته ای بسته شود حتی غربی ها خودشان پیشنهاد سرمایه گزاری برای ساخت نیروگاه بدهند و از نظر نظامی هم 100 برابر انچه به عرب ها داده اند در اختیار ما بگذارند کما اینکه در دوران طاغوت پهلوی چنین بود مساله سر اینه که مردم ایران که در طول تاریخ موحد و پارسا بوده اند هیچ گاه اهل این نبوده اند که نانشان را در خون بی گناهان فرو کنند و بخورند مساله سر این است که شرف ایرانی قیمت ندارد
New Member
پست: 5
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 20 بار

Re: شيخ‌نشين‌هاي خلیج فارس، بهشت دلالان جنگ‌افزار

پست توسط peyk_sahari »

&mmt عزیز همونطور که بالا هم گفتم نیتم نفی ارزشهای انقلاب یا جنگ تحمیلی نیست چه بسا خود من هم ممکنه متحمل سختیهایی در جنگ شده باشم که بهش میبالم
میخواستم بگم اگه کسی در موردی ضعیف باشه ایرادی نداره تا وقتی بتونه روی پای خودش بایسته سعی کنه بهترین وسایل ایجاد امنیت رو بخره
البته این رو هم بگم که اصولا اگه صدام اعتقادی به چراغ راهنمایی داشت به کویت حمله نمیکرد ، بلکه چون منفعت غرب تضعیف هر چه بیشتر ایران اسلامی بود از هر نظر بهش کمک میشد
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 114
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۱, ۴:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: مشهد کنار فرودگاه
سپاس‌های ارسالی: 1244 بار
سپاس‌های دریافتی: 158 بار

Re: شيخ‌نشين‌هاي خلیج فارس، بهشت دلالان جنگ‌افزار

پست توسط coops »

دارندگی و برازندگی : :x عزیز من ما خودمون میلیونها و یا شاید هم میلیاردها دلار از روسیه چین کره شمالی و.... تسلیحات و یا فن اوری ساخت وارد کردیم اون وقت چرا بعضی از دوستان و مشرق مقالعه های انتقادی نمیزنن ؟ویا شاید هم بعضی ها از این خریدهای هنگفت ترسیدن که این جوری اون هم به صورت پیاپی مقالعه های انتقادی میزنن که بگن بابا اونا عرضه استفاده از این تسلیحات ندارن و فقط دارن پولاشونو میریزن تو چاه ولی ما با چهار تا راکت و موشک بالستیک همون روز اول دخلشونو میاریم 8-> اونا هم طبق توانشون که عرضه ساخت ندارن میرن میخرن پوله خودشونه دوست دارن بریزن تو چاه دارندگی و برازندگی
Major II
Major II
پست: 181
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۵, ۲:۱۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 343 بار
سپاس‌های دریافتی: 478 بار

Re: شيخ‌نشين‌هاي خلیج فارس، بهشت دلالان جنگ‌افزار

پست توسط f14tomcat »

mohammad area51 نوشته شده:
f14tomcat نوشته شده:ومن درجواب نویسنده مقاله درمشرق جملاتی که قبلادربخشی دیگرودرپاسخ به موردی مشابه نوشته بودم راعینامی آورم:

این مقاله به ظاهرانتقادی یادش رفته که هرکشوری برای دفاع ازخودنیازبه سلاح دارد.اگرمادستمان ازجنگ افزارهای پیشرفته کوتاه است(بواسطه تحریم-استراتژیستهای ندانم به کارو...)ومجبوریم به تولیدتحت امتیازوبعضامونتاژتجهیزات چینی بپردازیم دلیل نمی شودکه به کلیت این خریدهاونمایشگاهها خرده بگیریم.
تحلیلگران رسانه ای ماهمانهایی هستندکه بعضاموشک بالستیک شهاب را(ولوبسیاردقیق که آن راهم خدامی داندوسازندگان آن)بااف-16مساوی وحتی برترمی دانند(!)وهنوزتفاوت جنگنده تاکتیکی باموشک بالستیک استراتژیک رادریک جنگ واقعی نمی دانند.
این درست که اعراب خریدارتجهیزات غربی هستندو-به گمان بسیاری -بعضاکارباآن راهم نمی دانند(!)امادرهرحال پول خودراصرف دفاع ازکشورخودولوبه دفاع ازحکومتشان تفسیرشودمی کنندواین عین منطق است.
خواندن مقاله من رابیادآن مثل معروف می اندازدکه:
گربه دستش به گوشت نمی رسیدمیگفت:پیف,بوگندمی ده!

قصدمن تخطئه هیچ نظر یامسوول یانیرویی نیست امابجای گول زدن خودمان بهتراست واقع بین باشیم وگرنه دل همه مابرای ایران می طپددوخواهدطپید.سلام

من انتقاداتی به نظر محترم شما دارم که می نویسم:
شما می گید این سلاحها را برای دفاع از خودشون می خرند ای کاش این سلاح ها برای دفاع از حکومت پادشاهی دیکتاتوری خودشون بود نه برای ایجاد تفرقه و جنگ و اشوب و برادرکشی در منطقه نمونه حی و حاظرش سوریه که همه می دونیم تروریستها از کشورهای عرب دیکتاتور حمایت مالی و نظامی میشن یا نمونش دیگرش گروه های تروریستی که هر چند وقت یک بار در کشور دستگیر میشن و اعتراف می کنند که حامی مالی و نظامیشون کشورهای عرب دیکتاتوری منطقه هستند و هم چنین نه برای سرکوب درخواست مشروع مردمشون برای داشتن حق انتخااب و تعیین سرنوشت .
ایا جای انتقاد نیست که این همه هزینه خرید سلاح برای چی هست؟ایا برای مقابله با اسرئیل هست؟ اگه برای مقابله با اسرائیل بود که حتی یک پیچ هم به اینها داده نمی شد؟
ایا برای مقابله با ایران هست؟ کی ایران اینهارو تهدید کرده و کی ایران تهدید برای اعراب بوده؟ ایا همین ایران نبود که از کشورهای عربی و مسلمان در مقابل اسرائیل حمایت کرد و گرنه اسرائیل که داشت شعار از نیل تا فرات می داد و اگه کمکهای ایران نبود الان کشورهای عربی چه وضعی داشتند؟ ایا همین تحریمهای شدید به خاطر حمایت ایران از فلسطین نیست؟
ایا نباید انتقاد کرد به جای این همه خرید نظامی و هواپیمای اختصاصی طلاکوب شده و غیره کمی هم به فکر مردمتون باشید(لابد شما هم مثل خیلی ها فکر می کنید در کشورهای عربی همه در رفاه هستند و هیچ فقیری وجود نداره) که اگه مشکل نداشتند پس چرا تظاهرات می کنند.
اتفاقا من هم یاد این مثل معروف افتادم که : افتابه و لگن هفت دست شام و نهار هیچی.
ایا نباید از کارهای اشتباه اونها رسانه های ما انتقاد کنند در حالی که رسانهای اونها کارهای خوب مارو بد جلوه میدن و سیاه نمایی می کنند نمونش همین چند روز پیش تلویزیون قطر با وجود انتخابات ازاد در ایران از نبود دموکراسی در ایران صحبت می کنه در حالی که امیرشون حکومت را داد به پسرش بدون هیچگونه نظرخواهی از مردم قطر.( فرق دموکراسی در ایران و قطر از نظر تلویزیون قطر)
شما در جایی از متن نوشتید " استراتژیستهای ندانم به کار". ایا استراتژیستهای ما ندانم به کار هستند که با کمترین هزینه قویترین نیروی نظامی را داریم اگه مثل استراتژیستهای عرب کلی پول خرج می کردند خوب بود!؟ ایا همین هومشندی استراتژیستهای نظامی ما نیست که کسی جرات دست اندازی به کشور مارو نداره؟ ایا اون وسایل نظامی که ما باهاش ارکیو 170 را نشوندیم هم سلاح و دستگاههای مونتاژ شده چینی بود؟ یا ابتکار و خلاقیت خودمون بود؟
شما می گید" درهرحال پول خودراصرف دفاع ازکشورخودولوبه دفاع ازحکومتشان تفسیرشودمی کنندواین عین منطق است." ایا ما هم باید بر اساس منطق دیکتاتوری و ظالمانه اونها حرف بزنیم و تحلیل کنیم ؟یا باید بر اساس منطق خودمون اونهارو به چالش بکشیم.

و در اخر روی صحبتم با حکام دیکتاتور منطقست
فان العزت لله جمیعا : همه عزت تاکید میکنم همه عزت از خداست . عزت با هواپیما و موشک به دست نمیاد که اگه بود الان صدام ها و هیتلرها و قذافی ها عزیز بودند از سرنوشت این دیکتاتورها همه باید درس عبر بگیرند عزت در زمانی به دست میاد که در راه خدا باشی نمونش امام حسین که در حالی که ظاهرا در صحرای کربلا خودش و یارانش کشته شدند و خانوادش اسیر شدند و شاید بعضی ذهنهای مادی این را شکست بدونند اما چون در راه خدا کشته شد عزیز شد در پیش خدای خودش.

یاد اما خمینی به خیر که می فرمود اگر هر مسلمان یک سطل اب بریزه اسرائیل را اب می بره اما من فکر می کنم اول باید یک سطل اب به سر این حکام عرب بریزیم که از خواب غفلت بیدار بشن البته فکر نکنم فایده داشته باشه چون اینها خودشون را به خواب زدند و بیدار نمیشن اگه اهل عبرت پذیری بودن از سرنوشتهای همین دیکتاتورهایی که چند سال اخیر سرنگون شدن درس عبرت می گرفتند.(میگن یکی به عزرائیل گفت هر وقت خواستی بیای جون منو بگیری خبر کن خلاصه این که عزرائیل بعد مدتی اومد گفت می خوام جونتو بگیرم یارو گفت قرار شد هر وقت خواستی بیای خبر کنی عزرائیل گفت فامیلت مرد خبر همسایت مرد خبر...)
و السلام

در ضمن دوست عزیز قلب همه ما برای ایران اینطوری می تپه نه با ط دسته دارتصویر (تپیدن با ت دو نقطه نوشته میشه نه با ط دسته دار)
موفق باشید تصویر
دوست عزیز!

1.من هرگزادعانکرده ونخواهم کردکه همه مردم عرب دررفاهند.
2.خودگویی وخودخندی-خودمردهنرمندی!ازکجاگفته شده ماقویترین نیروی منطقه ایم؟باشهابهایی که زمان لودینگ سوختشان خداساعت است یاسجیل هایی که همان نام"بالستیک"نشان ازدقتشان دارد؟!باکلاشنیکف(کلاشینکف خودمان) های ولونواماباتکنولوژی عهدجان وبن جان؟بافانتوم های پابه سن گذاشته یاناوبایندر50ساله یاتانک تی-72باتکنولوژی سال 72میلادی؟می ماندپرسنل جان برکفمان که من آن راقبول دارم امافقط ایمان کافی نیست!حتماجنگ ایران وعراق یادتان هست واگرنیست بپرسیدچه اتفاقاتی افتادوجوانانمان -به دست بهترین تکنولوژی های روز چگونه پرپرشدند؟!
3.شتررهاکردیدومهارگرفته اید؟غلط املایی رامی بینیدامافریب اذهان عمومی توسط بعضاکسانی که ازعلوم نظامی فقط بلوف راخوب بلدندرانمی خواهیدببینید؟
4.امیدوارم نشویم ونشویدآن روز که بنشینیم وبگوییم:
وقتی توانستم ندانستم چه سود؟ آنگه که دانستم توانستم نبود!
5.ممنون ازانتقادتان اماکاش چاشنی احساس رابا منطق تعویض می کردید.
6.هربشری جایزالخطاست ومن هم همینطوراماامیدوارم که من خطا دیده باشم واینگونه نباشد.
7.سلاح سلاح است چه برای تشنج چه برای تهدیدوچه برای سرکوب.اگردولتی تلقی خودراازآن دارددلیل بررداصل موضوع یعنی:


واعدولهم ..... نخواهدشد.
8.بازهم ازنظرتان ممنون!
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 985
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱, ۶:۰۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4905 بار
سپاس‌های دریافتی: 6798 بار

Re: شيخ‌نشين‌هاي خلیج فارس، بهشت دلالان جنگ‌افزار

پست توسط mohammad area51 »

  ,

سلام مجدد

من بر اساس شماره نوشتتون جواب میدم
1-خدارو شکر که شما بر خلاف دیدگاه غلط عمومی معتقدید که در کشورهای عربی هم فقیر هست(بعضی ها فکر می کنند این پادشاهان برای این می تونند اینجور هزینه نظامی سرسام اور داشه باشند چون همه مردمشون در رفاه هستند.

2-درباره توانمندی نظامی کشور عزیزمون خدارو شکر در چند سال اخیر وقایعی پیش اومده که ثابت مرده این سلاح ها کار امد هستند.
مثلا در جنگهای 33 روزه 22 روزه و نمونه اخرش جنگ 8 روزه غزه که همه دیدند که موشکهای فجر(موشکهای ده سال پیش ایران) بعد از سالها تل اویو را هدف قرار داد و این یعنی گنبد اهنین کشک و همچنین نتانیاهو که روز اول جنگ جلوی دوربین اومد و مغرورانه گفت که کار حماس را یکسره می کنیم بعد از جند روز از جنگ مجبور کرد که به کشورهای مختلف برای اتش بس متوسل بشه. یا پرواز پهپاد ایوب(دانش این پهپاد ماله ده سال پیش ایران هست) بر فراز اسرئیل با وجود گنبد اهنین به قول خودشون نفوذناپذیر این پهپاد چیزی در حدود 200 کیلومتر بر فراز اسرائیل پرواز کرد و هم چنین کلی عکس برداری کرد و نمونه دیگه کشف و سالم به زمین نشوندن ارکیو 170 در حالی که این موفقیت بزرگ را به دست اورده بودیم یک عده در داخل می گفتن چه فایده اطلاعات این هواپیمارو نمی تونیم رمز گشایی کنیم دیدید که رمز گشایی هم کردیمو همچنین اوباما که با حقارت در کنفرانس خبری گفت که ما از ایران می خوایم هواپیما مارو برگدونه این در عرف دیپلماتیک برای یک کشور فاجعه است که رئیس جمهورش به بک کشور دیگه التماس کنه.
ما همین الان کلی موشک اماده شلیک داریم اگه جنگ شد تا چندروز طول می کشه همینهارو شلیک کنیم بعد نوبت اماده کردن موشکهای دیگه میرسه در ضمن ما موشکهای سوخت جامد هم داریم که در زمان کمی برای شلیک اماده می شن .
در مورد این که گفتید در جنگ جوانان ما با سلاح های پیشرفته پرپر شدند که تقصیر فرمادنهان نظامی ما نیست که یکسری کشورهای زورگو به صدام سلاح دادن و به ما ندادن . شهدا ما به وظیفشون عمل کردن و خونشون هم هدر نرفته و پیش خدای خودشون در حال زندگی هستند.(شهدا در قهقه مستانه شان عند ربهم یرزقونه اند)

3-در مورد غلط املایی تذکر همراه با شوخی دادم منظور خاصی نداشتم وگرنه همه ما اشتباه می کنیم .
در مورد بلوف و اینجور حرفها تو شماره2 توضیح دادم و نمونه اوردم که کی بلوف می زنه اون که هواپیما و موشکش از گنبد اهنین رد میشه بدون ادعا تا اون که فکر می کنه از گنبد اهنینش حتی پشه هم رد نمیشه تا اون که یک پهپاد ساخته می گه هیچ راداری نمی تونه این پهپادو کشف کنه.

4-باز این مرد را در شماره2 توضیح دادم و معتقدم نظامیان و فرماندهان ما هم می دونند و هم می تونند.

5-باز این اه و حسرت همیشگی !! که ما فکر می کنیم نظرات ما بر اساس منطق هست و نظرات دیگران بر اساس احساسات البته نظر من این که هم شما داری براساس منطق نظر میدی البته منطق خودت و هم من دارم نظر میدم بر اساس منطق خودم.

6-امیدوارمتصویر

7-در مورد این شماره هم قبلا گفتم که ما قرار نیست بر اساس منطق اونها حرف بزنیم یا عمل کنیم ما منطق و تفکرات خودمون را داریم.

8-من هم ممنونمتصویر
Major II
Major II
پست: 181
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۵, ۲:۱۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 343 بار
سپاس‌های دریافتی: 478 بار

Re: شيخ‌نشين‌هاي خلیج فارس، بهشت دلالان جنگ‌افزار

پست توسط f14tomcat »

عزیزگرامی!
1.به نظرمن له شدن تمام ساختارهای اقتصادی وصنعتی لبنان درمقایسه بااسیب بخش کوچکی ازتوان اقتصادی اسراییل پیروزی نیست البته بازهم میگویم به نظرمن حقیر!
2.امیدوارم این هزاران موشک به جای فرودامدن درخانه مردم وموردلعن ونفرین قرارگرفتن(ولوباشانتاژومظلوم نمایی)رسانه های دنیادرپایگاههای هوایی دشمنان فرودآیندتاماخوشحال شویم واگرچنین نشد....؟! بی خیال....به هرحال شب دراز است وقلندربیدار!
3.من گفتم عوامفریبی وخودفریبی بدترین خیانت به کشوراست واگرنیست خوب حتمامن اشتباه می کنم!
4.به هرحال :     که بداند و بداند که    
    خرد از گنبد گردون    

    که بداند و نداند که    
    نمایید که بس خفته    

    كه نداند و بداند که    
    خرک خویش به منزل    

    که نداند ونداند که    
    جهل مرکب ابد الدهر بماند
5.کارشناسی چینی می گوید:
اگردرجنگ خودودشمن هردورابشناسی هماناپیروزجنگی
اگرفقط خودرابشناسی وازدشمن ندانی بایدسرنوشت جنگ رابه قضاوقدرواگذارکنی
واگرهیچ کدام رانشناختی به جنگ مروچون ننگ شکست رابرپیشانیت مهرخواهی نمود!

امیدوارم فریب اذهان عمومی مارابه نمونه های دووسه نرساند.
6.روزی که ان فرمانده محترم که خودراپدرموشکی ایران میخوانندفرمودند:تولیدموشکهایمان به مرزانبوه رسیده وازفردای همان روزدراخبارحملات20تا30موشکی عراق بدون حتی یک جواب ازایران انهم توسط صداوسیمای پیروهمان سیاست بلوف زدن واحمق شمردن دشمن پخش می شد6سال بیشترنداشتم اماواژه"بلوف"واصطلاح"اشتباه مرگبار"راخوب فهمیدم.امیدوارم هرگزدوستان جوانترازمن نخواهنددوباره انراتجربه کنند.
7.ودراخر:چوایران نباشدتن من مباد!

ومن ال.. توفیق!
  
 
Major II
Major II
پست: 181
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۵, ۲:۱۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 343 بار
سپاس‌های دریافتی: 478 بار

Re: شيخ‌نشين‌هاي خلیج فارس، بهشت دلالان جنگ‌افزار

پست توسط f14tomcat »

عذرمی خوام.آخرنوشته گویاخوانانبوددوباره نوشتم:
.کارشناسی چینی می گوید:
اگردرجنگ خودودشمن هردورابشناسی هماناپیروزجنگی
اگرفقط خودرابشناسی وازدشمن ندانی بایدسرنوشت جنگ رابه قضاوقدرواگذارکنی
واگرهیچ کدام رانشناختی به جنگ مروچون ننگ شکست رابرپیشانیت مهرخواهی نمود!

امیدوارم فریب اذهان عمومی مارابه نمونه های دووسه نرساند.
6.روزی که ان فرمانده محترم که خودراپدرموشکی ایران میخوانندفرمودند:تولیدموشکهایمان به مرزانبوه رسیده وازفردای همان روزدراخبارحملات20تا30موشکی عراق بدون حتی یک جواب ازایران انهم توسط صداوسیمای پیروهمان سیاست بلوف زدن واحمق شمردن دشمن پخش می شد6سال بیشترنداشتم اماواژه"بلوف"واصطلاح"اشتباه مرگبار"راخوب فهمیدم.امیدوارم هرگزدوستان جوانترازمن نخواهنددوباره انراتجربه کنند.
7.ودراخر:چوایران نباشدتن من مباد!

ومن ال.. توفیق!
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”