ادعای رویترز درباره تولید موشک در ایران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

ادعای رویترز درباره تولید موشک در ایران

پست توسط &mmt »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]یک خبرگزاری انگلیسی مدعی شده که ایران مقادیر زیادی اکسید آلومینیوم تصفیه شده از کشورهای اروپایی چون آلمان و فرانسه برای تولید قطعات موشکی و زرهی خریداری کرده است.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] خبر گزاری فارس به نقل از رویترز نوشت: این خبرگزاری در گزارشی مدعی شد: که ایران سنگ معدن اکسید آلومینیوم که تا حد بسیار زیادی تصفیه شده را از کشورهای اروپایی از جمله آلمان و فرانسه وارد می‌کند که این اکسید آلومینیوم برای ساخت قطعات زرهی و موشکی قابل استفاده است.

رویترز ادامه داد علیرغم تحریم‌های زیادی که علیه برنامه هسته‌ای ایران تحمیل شده، سنگ معدن تصفیه شده از لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا حذف شد.

بر اساس این گزارش، داده‌های صادرات از شرکت مستقل «سرویس‌های اطلاعات تجارت جهانی» نشان داد که بین ژانویه 2012 و مارس 2013، حدود 4 هزار تن متریک از آلومینیوم از جانب آلمان و فرانسه و همچنین «اسلوونی»، «ایتالیا»، «مجارستان» و «بلژیک» به ایران فروخته شده است.

«مارک گورویتز»، که پیشتر در وزارت دفاع آمریکا فعالیت می‌کرد و هم‌اکنون مشاور متخصص در امور فناوری موشکی و هسته‌ای است مدعی شده که ایران قابلیت دارد با استفاده از اکسید آلومینیوم شیمیایی، ترکیب‌های سرامیکی تسلیحاتی تولید کنند.

وی تصریح کرد: ایران کاملاً قابلیت تولید قطعات موشکی را دارد. آنها این امر را با کمی کا بر روی ترکیب‌های سرامیکی ساخته شده با اکسید آلومینیوم انجام داده‌اند و از آن برای تولید قطعات زرهی و قطعات موشکی استفاده می‌کنند.
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 266
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۸۸, ۸:۰۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 150 بار
سپاس‌های دریافتی: 861 بار

Re: ادعای رویترز درباره تولید موشک در ایران

پست توسط pckho0r »

خوبه دیگه اینطوری باشه چوب و الوار هم در برنامه هسته ای و نظامی ایران نقش داره چون باهاش چارپایه میسازن کارگرا تاسیسات اتمی و نظامی با نشستن روش خستگی درمیکنن! احتمالآ در دور بعدی تحریم ها اینم اضافه می کنند!!!
Junior Poster
Junior Poster
پست: 102
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۱, ۱:۰۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 401 بار
سپاس‌های دریافتی: 479 بار

Re: ادعای رویترز درباره تولید موشک در ایران

پست توسط aaa10 »

من به این اخبار علاقه دارم چون بخصوص کسانیکه هر چی تو مملکت ساخته میشه را به شرق و غرب می چسبونن ماهیتشان مشخص میشه.جالبه با این ترفند استفاده دوگانه بهانه هایی را ایجاد میکنن تا از فروش حتی ماده اولیه هم جلوگیری کنن بعد یکی میاد میگه فلان کشور فناوری فلان سلاح را در اختیار ایران قرار داد!!!
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”