جزئیات‌رزمایش بزرگ مدافعان آسمان‌ولایت۵

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

جزئیات‌رزمایش بزرگ مدافعان آسمان‌ولایت۵

پست توسط hani1459 »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء از برگزاری رزمایش مدافعان آسمان ولایت ۵ در نیمه دوم سال خبر داد، گفت: در این رزمایش پهپاد حازم ۳ را به کار می‌گیریم.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] به گزارش مشرق به نقل از تسنیم، امیر فرزاد اسماعیلی در حاشیه بزرگداشت شهدای حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی در مورد تحریم‌ها، اظهار داشت: اگر تحریم‌ها را بررسی کنید، می‌بینید که همه آنها غیر اصولی و غیر منطقی هستند.

وی با اشاره به تحریم های اقتصادی صورت گرفته علیه مردم کشورمان، گفت: در بحث اقتصادی، زندگی و معیشت مردم حق مسلم آنهاست اما وقتی تحریم می‌شویم یعنی می‌خواهند زندگی مردم را تحت فشار قرار دهند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء با اشاره به تحریم‌ها علیه قطعات هواپیما نیز اظهار داشت: وقتی در حوزه هوایی تحریم می‌شویم، یعنی جان مردم به خطر می‌افتد و این مردم فقط مردم کشور ما نیستند چرا که در همین هواپیمای 655، می‌بینید که از ملیت‌های گوناگون اعم از اماراتی، یوگسلاوی، ایتالیایی، هندی و پاکستانی نیز حضور داشتند.

امیر اسماعیلی با اشاره به تحریم‌های نظامی علیه کشورمان تأکید کرد: دیدگاه جمهوری اسلامی در مسائل نظامی، دفاعی است و هیچ کشوری با دفاع، قصد حمله به کشور دیگری را ندارد اما می‌بینیم که در این بخش نیز ما را تحریم می‌کنند و می‌بینیم که تحریم‌ها حتی از جنس واقعی و منطقی حتی در جنگ نیست و تمامی این تحریم‌ها غیر منطقی، غیر انسانی و غیر اصولی است.

وی خاطر نشان کرد: پیام ایران در حوزه نظامی به هر کشوری که پیام صلح و دوستی داشته باشد، "صلح و دوستی" است و دست آن کشور را به مودت و برادری می‌فشاریم اما به هر کشوری که چشم طمع به جمهوری اسلامی ایران داشته باشد، پاسخی دندان‌شکن خواهیم داد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا برنامه‌ای برای برگزاری رزمایش جدید در سال 92 دارید یا خیر، تصریح کرد: انشاءالله در نیمه دوم امسال رزمایش باشکوهی برگزاری خواهیم کرد که از رزمایش سال گذشته مدافعان آسمان ولایت 4 که در منطقه شرق کشور برگزار شد، به مراتب وسیع‌تر و پرحجم‌تر خواهد بود.

امیر اسماعیلی در پاسخ به این سوال که این رزمایش در کدام منطقه برگزار می‌شود، اظهار داشت: اجازه دهید نقطه و منطقه آن را فعلا اعلام نکنیم ولی طبیعتا در یکی از مناطقی است که تا به حال در آنجا رزمایشی انجام نداده‌ایم.

وی در خصوص اینکه آیا این رزمایش به تصویب ستاد کل نیروهای مسلح رسیده است، افزود: بله، برگزاری این رزمایش به تصویب رسیده و انشاءالله برگزار خواهد شد. البته در حال حاضر نیز بسیاری از تمرین‌های ما در قالب رزمایش انجام می‌شود چرا که پدافند اصلا استراحت و خاموشی ندارد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه پهپاد حازم 3 چه زمانی رونمایی می‌شود، گفت: ما پهپادهای اینچنینی را در رژه 29 فروردین رونمایی کردیم و حازم‌ها نیز سلسله مراتب خودشان را دارند و انشاءالله حازم 3 را در رزمایش مدافعان آسمان ولایت 5 در نیمه دوم امسال مشاهده خواهید کرد.

امیر اسماعیلی در خصوص نوع سوم این پهپاد تصریح کرد: پهپاد حازم 3 ویژگی‌های برتری نسبت به حازم‌های یک و 2 از جمله شناسایی و درگیری هوایی خواهد داشت.

وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد سخنان یکی از معاونان وزارت خارجه مبنی بر جایگزینی یک سامانه دیگر به جای سامانه اس 300 توسط روسیه، تأکید کرد: معاون وزارت خارجه سخنان غیر اصولی بیان کرده و در رده‌ای نیست که بخواهد درباره این مسائل صحبت کند و ما این قضیه را تکذیب می‌کنیم.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء در پایان اظهار داشت: ما اگر نیاز به سامانه دفاعی داشته باشیم سعی و تلاشمان بر تولید سامانه است اما اگر نیازی باشد که با دیگر کشورهای دوست و برادر همکاری تکنولوژی داشته باشیم، در این خصوص فرمانده معظم کل قوا و ستاد کل نیروهای مسلح باید تصمیم‌گیری کنند.

مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 280
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۱, ۶:۱۷ ب.ظ
محل اقامت: I.R.I
سپاس‌های ارسالی: 2098 بار
سپاس‌های دریافتی: 1458 بار

Re: جزئیات‌رزمایش بزرگ مدافعان آسمان‌ولایت۵

پست توسط zzvf »

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) گفت:نیمه دوم امسال رزمایش باشکوه مدافعان آسمان ولایت 5 با رونمایی از پهپاد حاضم 3 برگزار خواهد شد.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیرسرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء که صبح امروز در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه تروریستی هواپیمای مسافربری ایرباس جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، افزود: نیمه دوم امسال رزمایش مدافعان آسمان ولایت 5 برگزار خواهد شد. این رزمایش از رزمایش مدافعان آسمان ولایت 4 که در شرق کشور برگزار شد وسیع‌تر و حجیم‌تر خواهد بود و در منطقه‌ای برگزار می‌شود که تاکنون رزمایشی در آن برگزار نشده است.وی ادامه داد:در این رزمایش پهپاد حاضم 3 رونمایی خواهد شد. برتری توان شناسایی و درگیری هوایی از ویژگی‌های این پهپاد هستند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا در خصوص اظهار نظر معاون وزارت امور خارجه در خصوص سامانه اس 300 نیز تصریح کرد: معاون وزارت امور خارجه در این رابطه بیان غیراصولی را ایراد کرده است؛چرا که ایشان در رده نیستند که بخواهند در رابطه با این مسائل صحبتی داشته باشند. ما این قضیه را تکذیب می‌کنیم.اگر نیاز باشد سامانه دفاعی داشته باشیم، سعی و تلاش ما در تولید سامانه دفاعی است. اگر هم نیاز است از کشورهای دوست و برادر همکاری تکنولوژی داشته باشیم، نیروهای مسلح با تدبیر فرمانده معظم کل قوا تصمیم‌گیری خواهند کرد.

اسماعیلی درباره تحریم‌های علیه ایران نیز گفت: متاسفانه دشمن در همه عرصه‌ها مانند فرهنگی، سیاسی به خصوص در عرصه نظامی ما را تحریم کرده‌اند. باید بگویم در رابطه با تحریم‌ها در عرصه نظامی دیدگاه جمهوری اسلامی ایران؛ دیدگاه دفاعی است و هیچ کشوری با دفاع قصد حمله به کشور دیگری را ندارد. وقتی هواپیمای‌های ما تحریم‌ می‌شوند در حقیقت جان انسان‌ها به خطر می‌افتد. این تحریم‌ها، تحریم‌های واقعی،منطقی و حقیقی نیستند و غیراصولی به شمار می‌آیند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء در پایان سخنانش تاکید کرد: ما در عرصه نظامی با همه کشورها پیام صلح دوستی می‌دهیم و دست آنها را به نشانه برادری می‌فشاریم، اما اگر آنها قصد تعرض و حمله به کشورمان داشته باشند، جوابی دندان‌شکن به آنها خواهیم داد.
 
 
 [External Link Removed for Guests]
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”