خبر گردان های قسام از راهبردهای نظامی متعدد خود برای جنگ آتی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 985
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱, ۶:۰۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4905 بار
سپاس‌های دریافتی: 6798 بار

خبر گردان های قسام از راهبردهای نظامی متعدد خود برای جنگ آتی

پست توسط mohammad area51 »

 تصویر 

غزه ـ مرکز اطلاع رسانی فلسطینگردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی "حماس" ضمن تاکید بر تداوم مبارزات مسلحانه تا اخراج اشغالگران صهیونیست از خاک فلسطین، اعلام کرد که در جنگ احتمالی آتی با رژیم صهیونیستی دست به اقدامات غافلگیرکننده متعددی خواهیم زد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه "الرساله" چاپ غزه، گردان های قسام این خبر را در مجلس ترحیم أنس هنیه از فعالان این گردان ها و برادرزاده اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت منتخب فلسطین در باریکه غزه اعلام کرد.

گردان های قسام با اشاره به اینکه راهبرد نظامی جامعی برای مقابله با رژیم صهیونیستی دارد و به آماده سازی و تجهیز خود برای ورود به عرصه جنگ سرنوشت ساز با رژیم صهیونیستی برای آزادی قدس ادامه می دهد، خاطر نشان که این گردان ها در جریان عملیات "ستون ابرها" برای اولین بار از زمان آغاز منازعه با رژیم صهیونیستی، چندین فروند موشک به سمت قدس غربی و تل آویو شلیک کرد.

در این جنگ که اواسط نوامبر سال گذشته و به دنبال ترور احمد جعبری جانشین فرمانده کل گردان های قسام به وقوع پیوست و 8 روز به طول انجامید، مبارزان قسام و دیگر گروه های مقاومت فلسطین صدها فروند راکت و موشک؛ از جمله موشک های "گراد"، "فجر 3" و "فجر 5" و نیز موشک های ساخت خود گردان های قسام موسوم به "ام 75" را به سمت اهداف صهیونیستی شلیک کردند.

در مقابل، جنگنده های رژیم صهیونیستی نیز تاسیسات و مراکز امنیتی متعدد وابسته به گردان های قسام و جنبش حماس را هدف بمباران قرار داده و بیش از 170 نفر را به شهادت رساندند.

به گفته شاهدان عینی، اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت منتخب فلسطین نیز در این مراسم حضور داشت و طی سخنانی گروه های مقاومت فلسطین را به حمایت از ملت فلسطین فراخواند و گفت مقاومت در غزه معادلات جدیدی را به رژیم صهیونیستی تحمیل کرد و آنرا مجبور به تسلیم در مقابل شروط و خواسته های خود کرد.

هنیه تصریح کرد که دوران آن گذشته است که رژیم صهیونیستی معادلات خود را برا ما تحمیل کند و دستاوردهای مقاومت و به ویژه گردان های قسام در جریان عملیات "سنگ های سجیل" (که صهیونیست ها از آن به عنوان "ستون ابرها" یاد می کنند) افتخاری برای ملت فلسطین و امت عربی و اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه در جریان جنگ اخیر و با حمله مقاومت به تل آویو نشانه های ترس و وحشت در جبهه داخلی رژیم صهیونیستی به وضوح به چشم می خورد، تاکید کرد که مقاومت در این جنگ از تجارب قبلی خود استفاده کرد و با تلاش شبانه روزی و ابتکار عمل توانست به پیروزی برسد.

لازم به ذکر است که در پایان این جنگ توافقنامه آشتی با میانجیگری طرف مصری میان گروه های مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی به امضا رسید که به موجب آن طرفین باید حملات خود را متوقف می کردند، اما رژیم صهیونیستی بارها این توافقنامه را نقض کرده است که آخرین مورد از آنها، یورش دیروز سه شنبه خودروهای نظامی ارتش عبری به مناطق شرقی شهرک قراره واقع در جنوب نوار غزه بود.

بولدوزرهای ارتش صهیونیستی که به همراه نظامیان این رژیم وارد اراضی فلسطینی شده بودند، اقدام به تخریب اراضی مرزی شهرک قراره کردند.

گفتنی است که رژیم صهیونیستی منطقه امنیتی را در امتداد مرزهای شرقی و شمالی نوار غزه به طول 300 متر ایجاد کرده است و به ساکنان باریکه غزه اجازه ورود به آنجا را نمی دهد.

منبع : [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”