شکست آزمایش موشکی در آمریکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 985
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱, ۶:۰۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4905 بار
سپاس‌های دریافتی: 6798 بار

شکست آزمایش موشکی در آمریکا

پست توسط mohammad area51 »

پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) از شکست آزمایش مهمترین موشک رهگیر خود خبر داد.
به گزارش مشرق به نقل از مهر، این موشک تنها موشک رهگیر آمریکا بود که برای هدف قرار دادن موشک های دوربرد ساخته شده بود. این سومین شکستی است که در موشک های ساخته شده توسط شرکت بوئینگ رخ می دهد.

پنتاگون در همین رابطه اعلام کرد : مقامات مرتبط با برنامه این آزمایش یک بازبینی گسترده را برای یافتن علت شکست آن آغاز می کنند .

بر اساس این گزارش، ارتش آمریکا سیستم موشکی خود را 16 بار آزمایش کرده که فقط هشت مورد از آن موفقیت آمیز بوده است . آخرین باری که ارتش آمریکا یک موشک رهگیر را به درستی و بدون شکست آزمایش کرد مربوط به سال 2008 میلادی است.

[External Link Removed for Guests]
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۵۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

Re: شکست آزمایش موشکی در آمریکا

پست توسط marshal1987 »

 آزمایش نا موفق موشک رهگیر ضد هسته ای امریکا 

Fox News
July 5, 2013لینک خبر: [External Link Removed for Guests]


  تصویر 

پنتاگون اعلام کرد که آزمایش موشک رهگیر امریکایی که برای هدف قراردادن تهدیدات هسته ای در خارج از اسمان ایلات متحده طراحی شده بود با شکست مواجه شد. در طول این ازمایش که هزینه ای بالغ بر 214 میلیون دلار داشته ،موشک رهگیر که در سواحل جنوبی کالیفرنیا مورد ازمایش قرار گرفت موفق به اصابت به هدف نشد.

این موشک رهگیر سه مرحله ای زمین پایه در ساعت 11:30 از سیلویی در پایگاه هوایی گراندبرگ شلیک شد و قرار بود که هدف مورد نظر را در فاصله 4000 مایل دورتر مورد اصابت قرار دهد اما این اتفاق رخ نداد. مقامات رسمی در حال تحقیق بر روی این ازمایش موشکی هستند تا دلایلی که مانع موفقیت ازمایش شده است را متوجه شوند.

این دومین شکست تستهای پرواز این موشک رهگیر بعد از ازمایش سال 2010 قلمداد می شود . لازم به ذکر است که چند ماه پیش نیز ازمایش دیگری نیز برای این موشک بدون هدف در همین پایگاه انجام شده بود که تنها قصد ان برنامه ریزی و بررسی مانورپذیری موشک بود که ان نیز ناموفق ارزیابی شد

ایالات متحده تا کنون 30 فروند از این موشکهای رهگیر را در الاسکا که همواره مورد تهدید هسته ای می باشد مستقر نموده است و علی رغم اینکه این موشک در ازمایشات اخیر خوب عمل نکرده اما پنتاگون قصد دارد در راستای یک برنامه 40 میلیارد دلاری 14 فروند دیگر نیز به این موشکهای مستقر بیافزاید.


  تصویر 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”