امریــــکا به جنگ موشـــکهای ضد کشتی چـــینی میرود !!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۵۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

امریــــکا به جنگ موشـــکهای ضد کشتی چـــینی میرود !!

پست توسط marshal1987 »

Strategy Page
July 12, 2013


لینک : [External Link Removed for Guests]
نیروی دریایی امریکا از سازندگات موشک در خواست نموده که اهداف بی سرنشینی طراحی کرده و بسازند که مشابه موشکهای ضدکشتی زیر صوت چینی باشد.

پیش از این نیز نیروی دریایی امریکا تلاش زیادی برای ساختن اهداف بی سرنشین مشابه موشکهای ضد کشتی انجام داده بود. در بررسی های به عمل آمده و محاسبات ریاضیاتی که انجام گرفته آنها به این نتیجه رسیدند که اکثر موشکهایی که در اختیار دشمنان امریکا نظیر چین،کره شمالی و ایران قرار دارد شباهت های بسیاری به موشکهای زیرصوت چینی دارد.

چینی ها موشکهایی بسیاری نظیر C-801 و C-802 را به فروش می رسانند. موشک C801 موشکی است با 5.81 متر طول و 360 میلیمتر قطر که با دارا بودن وزن 636 کیلوگرم بردی در حدود 42 کیلومتر دارد.

این موشک مشابه موشک فرانسوی اگزوست است و به عقیده کارشناسان بر پایه این موشک فرانسوی ساخته شده و نمونه تکامل یافته آن موشک C-802A می باشد که 6.8 متر طول و 360 میلیمتر قطر،682 کیلوگرم وزن , 165 کیلوگرم سر جنگی را داراست. این موشک بردی در حدود 120 کیلومتر دارد و می تواند با سرعت 250 متر در ثانیه حرکت کند.

موشک فرانسوی اگزوست در مشخصات و عملکرد مشابه این موشکهای چینی است ولی دو برابر آنها قیمت دارد. نمونه جدید اگزوست یعنی MM Block 3 به دلیل موتور توربوجت خود برد بیشتری در حدود 180 کیلومتر دارد.

اگزوست موشکی 670 کیلوگرمی است که بیش از سه دهه است که استفاده می گردد و در جنگهای مختلف توانایی های خود را اثبات نموده و نشان داده که موشکی قابل اطمینان می باشد.
موشک C-802 چینی هرچند کاملاً مشابه موشک اگزوست است ولی به عنوان موشکی با توانایی کمتر از اگزوست شناخته می شود.

نیروی دریایی امریکا درخواست داده تا یک هدف بی سرنشین زیر صوت ساخته شود که قابلیت استفاده مجدد نیز داشته باشد. همچنین این هدف باید دارای سرعتی معادل 900 کیلومتر بر ساعت بوده و بتواند در یک متری سطح آب پرواز کند.

این هدف می بایست بسیار مانورپذیر بوده (در حد 8g ) و دارای بردی در حدود 700 کیلومتر باشد و نیز می بایست حداقل تا 20 بار توانایی پرواز داشته و قیمت آن نیز کمتر از 200000 دلار باشد. این هدف موشکی همچنین تجهیزات اکترونیکی را با خود حمل خواهد کرد و به اقدام متقابل در برابر جمینگ خواهد پرداخت.  تصویر 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”