پیشرفته‌ترین پهپادهای آمریکا در بحرین

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 985
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱, ۶:۰۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4905 بار
سپاس‌های دریافتی: 6798 بار

پیشرفته‌ترین پهپادهای آمریکا در بحرین

پست توسط mohammad area51 »

آمریکا در نظر دارد محل استقرار پیشرفته‌ترین پهپادهای جاسوسی خود را که قرار بود در منطقه آسیا و اقیانوس آرام مستقر شود، به دلیل بی ثباتی‌ها و ناآرامی‌ها در خاورمیانه تغییر داده و در ناوگان پنجم نیروی دریایی خود در بحرین مستقر کند. تصویر 

به گزارش مشرق، فارس به نقل از روزنامه اینترنتی «اینترنشنال بیزینس تایمز» نوشت: آمریکا در حال برنامه ریزی برای استقرار هواپیمای بدون سرنشین پیشرفته و جاسوسی مدل «MQ-4C Triton» خود در خاورمیانه است.

این پهپاد قرار بود بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در منطقه آسیا و اقیانوس آرام مستقر شود اما به دلیل افزایش بی ثباتی ها در خاورمیانه، مکان استقرار آن تغییر یافته است.

بر اساس این خبر، این پهپاد پیشرفته جاسوسی آمریکا احتمالا تا پایان سال 2015 میلادی عملیاتی خواهد شد.

نیروی دریایی آمریکا در اصل قرار بود تا این پهپاد را تا پایان سال 2016 میلادی در جزیره گوام به کار گیرد و از طریق آن به نظارت منطقه آسیا و اقیانوس آرام بپردازد.

در این خبر آمده است که محیط بی ثبات و ناپایدار حاکم در خاورمیانه که جنگ داخلی جاری سوریه و از طرف دیگر ناآرامی ها در مصر به آشفتگی آن دامن زده است، منجر شد تا واشنگتن مقصد نهایی استقرار پهپاد پیشرفته جاسوسی خود را تغییر دهد.

مقامات آمریکایی تاکید دارند که این پهپاد جاسوسی که بخشی از اقدامات دفاعی دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا محسوب می شود، در خاورمیانه بیشتر از آسیا کارآمد خواهد بود.

مقامات آگاه اعلام کرده اند که پهپاد مدل تریتون در ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در پایگاه نظامی این کشور در بحرین مستقر خواهد شد.

گفته می شود که هدف از عملیات این پهپاد پیشرفته که قابلیت 28 ساعت پرواز در ارتفاع 18 هزار متری را دارد، نظارت بر فعالیت های رو به رشد نیروی دریایی چین در منطقه است.

این پهپاد جاسوسی تحت برنامه جاسوسی منطقه گسترده دریایی در دولت اوباما تولید شده است.

اولین پرواز این پهپاد در ماه مه سال 2013 میلادی صورت گرفت.

[External Link Removed for Guests]
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۵۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

Re: پیشرفته‌ترین پهپادهای آمریکا در بحرین

پست توسط marshal1987 »

با تشکر از دوست گرامی جناب mohammad area51


لازم به توضیحه که MQ-4C Triton در واقع نمونه ای از پهپاد RQ-4 گلوبال هاک هست که برای نیروی دریایی امریکا طراحی و ساخته شده است(گلوبال هاک برای نیروی هوایی امریکاست)

این پهپاد برای نیروی دریایی طوری طراحی شده که بتواند با هواپیمای مراقبت دریایی P-8 کار کند و باسنسورهای گوناگون . پیشرفته ای که بر روی آن قرار میگیرد آبهایی که بر فراز آن پرواز میکند را کنترل کند.


حالا اینکه این پهپاد قراره آبهای مدیترانه (به خاطر مصر و سوریه) رو کنترل کنه یا خلیج فارس و دریای عمان سوالیه که باید بهش جواب داده بشه!!
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”