موشک خلیـــج فارس ؛ نگاهی از دید دیگر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۵۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

موشک خلیـــج فارس ؛ نگاهی از دید دیگر

پست توسط marshal1987 »

Strategy Page
July 16, 2013لینک مطلب: [External Link Removed for Guests]مقامات ایرانی اظهار داشته اند که سیستم هدفگیری و خطای این موشک را تا 10-15 متر کاهش داده اند. این موشک از هدایت اینرسایی یا GPS تا زمان نزدیک شدن به هدف و از آن پس از یک هدایت اپتیکی برای پیدا کردن هدفی به شکل ناو جنگی استفاده می کند و طوری طراحی شده است که به بزرگترین ناو حاضر در دید خود حمله می کند.

ایران می گوید که دو بار این موشک را تست نموده و هر دوبار موفقیت آمیز بوده است. هر دو تست توسط نیروهای غربی مورد نظارت قرار گرفتند ولی به صورت قطعی نمی توان گفت که این سیستم هدایتی می تواند کار کند.

ایرانی ها علاقه زیادی دارند که در مورد سلاحهای جدید اظهاراتی کنند که احساسات را بر می انگیزد ، در حالی که این سلاحها پس از آن هرگز در خدمتت دیده نمی شوند. آنها این کار را می کنند تا روحیه ایرانیان را بالا ببرند و آنچه که حقیقتاً تولید می کنند دقیقاً با گزارشی که از آن می دهند یکسان نیست.

مجموع آنچه گفته شد آن است که ایران مدعی ساخت موشک بالستیکی است که می تواند کشتی های در حال حرکت در دریا را مورد هدف قرار دهد.چین نیز همچین ادعایی را درباره موشکهای DF-21D دارد و اظهار داشته که ازمایش این موشکها موفقیت آمیز بوده است .

هدف اولیه هر دو موشک ایرانی و چینی ناوهای هواپیما بر امریکاست اما مقمات امریکایی می گویند که تصور نمی کنند که موشکهای ایرانی یا چینی در شرایط جنگی و خارج از ثبت رکورد در برابر اقدامات متقابل کارایی خود را داشته باشند.
 تصویر 
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 585
تاریخ عضویت: شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰, ۷:۴۸ ب.ظ
محل اقامت: iran
سپاس‌های ارسالی: 3296 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار
تماس:

Re: موشک خلیـــج فارس ؛ نگاهی از دید دیگر

پست توسط Cloor Master »

البته اگر با مقامات امریکا باشد !! خلیج فارس که هیچ کل روسیه هم احتمال اینکه حرفی برای گفتن داشته باشد را ندارد !! مثل نویسنده خبرگزاری مشرق و باشگاه خبرنگاران که اف ۲۲ به خاطر مشگل اکسیژن خلبان کلان ماقبل تاریخ تصورش می کنند این نویسنده هم خیلی راحت تر کلا ایران را اورد پایین !!! ایران ساخته ازمایش کرده ، موفق شده راحت میاد می نویسد نه ، خدا شکر چون غربی هم هستند نیازی به دلیل اوردن تخصصی نیست چون کلا مجله غربی یعنی معتبر ! چنین مطالبی که ایران پدافندش بدرد عمش می خورد و تمام پهبادها اتفاقی تو ایران سقوط کرده اند و زیر دریایی های کوچک ایران هم که با یک هلیکوپتر کارشون تمومه جنگ الکترونیک هم که حرفش زده نشد بهتره !!! در کنار اخباری چون صاعقه با اف ۲۲ برابری می کند و.... یک جا قرار می گیرندا شرقی و غربی هم ندارد اگر بد میگویم بگید بد می گی !
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1637
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ مرداد ۱۳۸۶, ۱۱:۵۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8092 بار
سپاس‌های دریافتی: 3732 بار

Re: موشک خلیـــج فارس ؛ نگاهی از دید دیگر

پست توسط KH.I.A.2500 »

با سلام

همان طور که می بینید همتای خارجی فارس و مشرق هم زیاد است.

اصولاً خبرهایی از این دست، به تحلیل نیاز ندارند و قابل استناد هم نیستند. منظورم خبرهایی است که تنها برای منظور خاصی بیرون داده می شوند و اگر کمی دقت کنید اغلب ضد و نقیض هم هستند.
برای مثال همین خبر را بگذارید کنار خبر زیر:
[External Link Removed for Guests]

امیدوارم خبرهای مدل مشرقی کمتر شوند.خارجی و داخلی اش فرقی نمی کند!
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”