آمار صادرات تسلیحاتی روسیه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

آمار صادرات تسلیحاتی روسیه

پست توسط &mmt »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]یک مقام رسمی و ارشد روسیه اعلام کرد، این کشور سال گذشته به ۶۶ کشور جهان تسلیحات نظامی صادر کرده و ۴۰ درصد این تسلیحات هواپیماهای جنگنده بوده است.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] به گزارش تسنیم، "آلکساندر فومین" رئیس سرویس فدرال فناوری نظامی روسیه تاکید کرد: روسیه به عنوان دومین صادر کننده بزرگ اسلحه در جهان پس از آمریکا طی سال گذشته به 66 کشور جهان اسلحه صادر کرده که در این بین هواپیماهای جنگنده 40 درصد کل صادرات تسلیحات این کشور را تشکیل داده است.

وی در ادامه تصریح کرد: پس از هواپیماهای جنگنده که 40 درصد صادرات تسلیحات نظامی روسیه را تشکیل داده، سهم تسلیحات برای نیروهای زمینی 28 درصد، تجهیزات هوایی 16 درصد، تجهیزات دریایی 13 درصد و سایر تجهیزات نظامی نیز 3 درصد صادرات اسلحه روسیه را در سال 2012 شامل شده است.

این در حالی است که کشورهای بزرگ صادر کننده اسلحه در اروپا نیز طی سال 2012 میلادی 15.2 میلیارد دلار تسلیحات نظامی به کشورهای دیگر صادر کرده اند. میزان صادرات تسلیحات آمریکا به اسرائیل و سایر کشورهای در حال توسعه به خصوص کشورهای عربی طی سال گذشته به بیش از 60 میلیارد دلار رسیده است.

این گزارش افزود، مهمترین مشتریان اسلحه روسیه در سال 2012 میلادی عبارتند از کشورهای هند، الجزایر،چین، ونزوئلا، مالزی و سوریه. ویتنام نیز پس از عقد قرارداد نظامی در سال 2010 با روسیه به یکی از مشتریان عمده تسلیحات روسی تبدیل شده است.

عربستان سعودی نیز در سال 2012 میلادی بزرگترین مشتری تسلیحات نظامی آمریکا بوده و در این مدت بیش از 29.4 میلیارد دلار انواع تسلیحات از آمریکا خریداری کرده است.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”