سجادی: درباره "آنتی 2500" با روسیه مذاکره نمی‌کنیم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

سجادی: درباره "آنتی 2500" با روسیه مذاکره نمی‌کنیم

پست توسط hani1459 »

  سفیر ایران در مسکو ضمن رد خبر سفر ولادیمیر پوتین به ایران تاکید کرد که جمهوری اسلامی در خصوص دریافت سیستم "آنتی 2500" به جای سیستم "اس 300" با روسیه مذاکره نمی‌کند.  به گزارش مشرق، ایسنا به نقل از نووستی نوشت: محمودرضا سجادی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه، اظهار کرد که ایران درباره دریافت سیستم "آنتی 2500" به جای سیستم "اس 300" با روسیه مذاکره نمی‌کند.

سجادی در حاشیه نشست خبری در خبرگزاری «ریا نووستی» اظهار کرد که در رابطه با این مساله هیچ‌گونه توافقی صورت نگرفته و هیچ‌گونه مذاکراتی انجام نمی‌شود.

سیستم‌های "اس-300" که یکی از کامل‌ترین سیستم‌ها در جهان محسوب می‌شوند، ویژه دفاع از موسسات صنعتی، نهادهای دولتی، پایگاه‌های نظامی و مقرهای فرماندهی در برابر حملات هوایی و فضایی دشمن هستند. این سیستم قادر به نابودسازی اهداف بالستیک بوده و از قابلیت حمله به اهداف زمینی نیز برخوردار است و حداکثر برد آن 200 کیلومتر است.

سیستم‌های موشکی پدافند هوایی "آنتی 2500"می‌توانند اهداف واقع در فاصله تا 350 کیلومتری از جمله هواپیماها و موشک‌های بالدار و بالستیکی میان برد را نابود کنند. این سیستم‌ها نوع تغییر شکل یافته سیستم "اس 300 و"هستند.
[External Link Removed for Guests]
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”