آزمایشات موفقیت آمیز مهمات هدایت شونده Vulcano !

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 603
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۶:۵۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1253 بار
سپاس‌های دریافتی: 7310 بار

آزمایشات موفقیت آمیز مهمات هدایت شونده Vulcano !

پست توسط Goebbels »

  به نام خدا

با سلام


[External Link Removed for Guests]   

اتوملارای ایتالیا و صنایع دفاعی Diehl آفریقای جنوبی به صورتی کاملا موفقیت آمیز دقت فاز نهایی (terminal accuracy) مهمات 155 میلیمتری هدایت نیمه فعال لیزری Vulcano را با انجام سری آزمایشاتی در محدوده آزمایشی Alkanptan در آفریقای جنوبی به اثبات رساندند. در آزمایشی که براساس توافق نامه آلمان و ایتالیا در برنامه مهمات هدایت شونده 155 میلیمتری صورت پذیرفت ، مهمات هدایت شونده با استفاده از هویتزر خودکششی PzH 2000 (ساخت آلمان) شلیک شده و هدفی در ابعاد 2×2 متر را در فاصله 33 کیلومتری به صورت مستقیم مورد هدف قرار داد. در جریان آزمایشات ، گلوله ها صرفا با هدایت در فاز نهایی توسط سامانه موقیعت یاب جهانی (GPS) به فاصله ای 20 متری از هدف اصابت کردند اما با استفاده از هدایت ترکیبی با سیستم موقعیت یاب جهانی و هدایت لیزری نیمه فعال (SAL) در فاز نهایی ، گلوله ها با موفقت کامل هدفی در ابعاد 2×2 را مورد اصابت قرار دادند.

به گفته مسئولین وزارت دفاع ایتالیا ، نتایج و داده های حاصل از آزمایشات ، دقت گلوله ها و موفقیت بالای آن ها در اصابت به هدف با هدایت ترکیبی توسط سیستم موقعیت یاب جهانی و هدایت لیزری نیمه فعال را نشان میدهد. سیستم هدایتی جی پی اس/نیمه فعال لیزری به همراه مسائل مربوط به برنامه ریزی مهمات و همچنین تجهیزات تست و شلیک توسط صنایع دفاعی Diehl به عنوان بخشی از قرارداد همکاری مشترک در زمینه مهمات معمول و هدایت شوند با اتوملارا که در ژوئن سال 2012 منعقد شد ، تامین میگردد.

مهمات هدایت شونده Vulcano که توسط صنایع ایتالیایی اتوملارا و با پشتیبانی وزارت دفاع این کشور ساخته شده است خانواده ای از مهمات افزایش برد یافته (extended range) غیر هدایت شونده و مهمات برد بلند هدایت شونده است که به منظور پاسخگویی به نیاز حال و آینده واحدی های توپخانه و همچنین نیروهای واکنش سریع و تامین الزام اجرای اتش با مهمات برد بلند دقیق 155 میلیمتری طراحی شده است. خانواده مهمات هدایت شونده که شامل کالیبر 127 میلیمتری و 155 میلیمتری هستند از دو نوع هدایت دو گانه از جمله جی پی اس/لیزری نیمه فعال و جی پی اس/مادون قرمز برخوردارند و قابلیت به کارگیری در سیستم های توپخانه ای دریایی سبک 127/64 اتوملارا ، هویتزرهای خودکششی 155 میلیمتری PzH2000 آلمان و ایتالیا و ایضا تمامی سیستم های توپخانه ای موجود که در کالیبر 155 میلیمتری هستند را دارند. شرکت های سازنده Vulcano درحال برنامه ریزی برای تکمیل روند توسعه آن و ورود به فاز صنعتی با هدف تولید نرخ پایین آن در سال 2014 هستند.
 

 army-technology 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”