جزئیات برگزاری رزمایش قمربنی‌هاشم نزاجا با حضور وسیع هوانیرو

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

جزئیات برگزاری رزمایش قمربنی‌هاشم نزاجا با حضور وسیع هوانیرو

پست توسط hani1459 »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]فرمانده نیروی زمینی ارتش از برگزاری رزمایش گسترده این نیرو در آبان‌ماه سال جاری و با پشتیبانی و حضور وسیع هوانیروز و تمامی یگان‌های این نیرو خبر داد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]   به گزارش مشرق به نقل از تسنیم، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش، در حاشیه مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره سراسری حدیث ارتش در جمع خبرنگاران از برگزاری رزمایش نیروی زمینی ارتش با عنوان "قمر بنی‌هاشم" در منطقه جنوب کشور در آبان‌ماه سال جاری خبر داد.

وی هدف این رزمایش را نمایش حد کمال قابلیت‌های رسته زرهی عنوان کرد و گفت: غرض ما این است که نشان دهیم رسته زرهی چگونه در فضای ناهمطراز می‌تواند وارد شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: احساس ما زمانی‌که فضای ناهمطراز مطرح شد این بود که نیروی زمینی نمی‌تواند قابلیت‌های لازم را در این فضا داشته باشد اما دکترین رسته زرهی تعریف شد و کتاب کاربرد نیروی زرهی را در رزم ناهمطراز نوشتیم و در این رزمایش قصد داریم آن را در صحنه عمل و در منطقه جنوب شرق کشور انجام دهیم.

پوردستان خاطر نشان کرد: رزمایش قمر بنی‌هاشم در یک منطقه بسیار وسیع و گسترده در 3 محور عملیاتی انجام می‌شود ضمن اینکه در این رزمایش از ظرفیت هوانیروز بهره‌برداری عمیقی هم در بخش خودی و هم در بخش دشمن‌نما خواهد شد.

وی این رزمایش را یک رزمایش دوطرفه معرفی کرد و گفت: در این رزمایش یک سری از یگان‌ها به صورت دشمن‌نما و یگان‌های دیگر به عنوان نیروی خودی انجام وظیفه خواهند کرد و تلاش داریم صحنه نبرد ناهمطراز را به صورت واقعی پیش چشم تمام کارشناسان نظامی به نمایش بگذاریم و کارشناسان ستاد کل نیروهای مسلح نیز در این رزمایش شرکت خواهند کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ابراز امیدواری کرد که این رزمایش تبدیل به الگویی برای رزمایش‌های گسترده بعدی شود و اظهار داشت: انشاءالله رزمایش قمر بنی‌هاشم به الگوی دیگر رزمایش‌هایی که قصد داریم در فضای ناهمطراز برگزار کنیم تبدیل شود.

پوردستان در خصوص یگان‌های شرکت کننده در این رزمایش، گفت: تمامی یگان‌های نیروی زمینی اعم از یگان های تیپ 65 نیروی مخصوص، یگان‌های هوابرد و یگان‌های پیاده در این رزمایش شرکت خواهند کرد اما ثقل حرکت، نیروهای زرهی با پشتیبانی عمیق و وسیع هوانیروز خواهد بود.
مشرق
 
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Major I
Major I
پست: 733
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۴:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2456 بار
سپاس‌های دریافتی: 3097 بار

Re: جزئیات برگزاری رزمایش قمربنی‌هاشم نزاجا با حضور وسیع هوا

پست توسط mm1990 »

امیرپوردستان در جمع خبرنگاران:
رزمایش قمر بنی‌هاشم ابتدای آذر ماه برگزار می‌شود
فرمانده نیروی زمینی ارتش از برگزاری رزمایش قمربنی‌هاشم از ابتدای آذر ماه خبر داد.
به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی باشگاه خبرنگاران، امیراحمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه مراسم سالگرد شهید حسن تهرانی‌مقدم در جمع خبرنگاران گفت: رزمایش قمربنی‌هاشم نیروی زمینی ارتش ابتدای آذر ماه آغاز می‌شود.

وی افزود:‌ در این زمایش بخشی از قدرت زرهی و هوا نیروز ارتش را نمایش می‌دهیم.

وی با تاکید بر اینکه در این رزماتیش تمرینات نبرد ناهمطراز اجرا می‌شود،‌گفت: تمامی یگان‌های نیروی زمینی ارتش در این رزمایش شرکت می‌کنند.

منبع: [External Link Removed for Guests]
Major I
Major I
پست: 733
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۴:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2456 بار
سپاس‌های دریافتی: 3097 بار

Re: جزئیات برگزاری رزمایش قمربنی‌هاشم نزاجا با حضور وسیع هوا

پست توسط mm1990 »

بعد از رونمایی از پهپاد شاهد-129 و پدافند موشکی صیاد-2(تلاش) امیدوارم بالگرد تهاجمی جدیدی که وعده پرواز آن را در رزمایش قمربنی هاشم(ع) داده اند ( http://www.centralclubs.com/topic-t109484.html ) بالگرد مدرن و کارآمدی باشه که درصد بومی سازی بالایی داشته باشه؛ انشاءالله همان بالگردی باشه که قبلا گفته بودن که برخی ویژگیهای آن از آپاچی برتر است ( [External Link Removed for Guests] )
Major I
Major I
پست: 733
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۴:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2456 بار
سپاس‌های دریافتی: 3097 بار

Re: جزئیات برگزاری رزمایش قمربنی‌هاشم نزاجا با حضور وسیع هوا

پست توسط mm1990 »

رزمایش قمر بنی هاشم در آبان ماه برگزار شد!!!

به گزارش مشرق به نقل از تسنیم، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش پیش از ظهر امروز در حاشیه مراسم تجلیل از دست‌اندرکاران کاروان ولایت و قهرمانان و مدال‌آوران ورزشی نزاجا در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا نیروی زمینی تا پایان رزمایش جدیدی برگزار خواهد کرد یا خیر؟ گفت: 2 رزمایش تا پایان سال در دستور کار نزاجا هست که با تصویب ستاد کل نیروهای مسلح برگزار خواهد شد.
وی افزود: تاکنون 6 رزمایش برگزار شده است که بزرگترین آن رزمایش قمر بنی‌هاشم(ع) است که این رزمایش در آبان‌ ماه سال جاری در منطقه جنوب غرب کشور به مساحت 250 هزار کیلومتر برگزار شد و هدف از برگزاری این رزمایش نشان دادن توان حراست از مرزهای ایران بود.

....................................................................................................................................................................................................................................................
یه جای کار می لنگه:
ابتدا گفته شد که این رزمایش آبان ماه برگزار میشه،
سپس گفته شد آذرماه برگزار میشه،
الان هم گفته شد که رزمایش در آبان برگزار شده!!!
از طرف دیگر گفته شده بود بالگرد تهاجمی رونمایی میشه!
حتما شیوه جدید رونمایی هست که در ارتش ابداع شده، رونمایی برای خودشون!
البته این کار مسبوق به سابقه هست و در رزمایش پدافند در مهرماه امسال هم این کار انجام شد.
اگر میخوان رزمایش مخفیانه انجام بشه چرا از قبل اعلام میکنن!
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”