کنار گذاشتن یورو فایتر از مناقصه جنگنده کره جنوبی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 189
تاریخ عضویت: دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۳۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1414 بار
سپاس‌های دریافتی: 687 بار

کنار گذاشتن یورو فایتر از مناقصه جنگنده کره جنوبی

پست توسط shahab313 »

مطبوعات کره جنوبی یکشنبه گزارش دادند «یوروفایتر» که کنسرسیومی مرکب از شرکت «ئی ای دی اس» و دیگر شرکای اروپایی ،آن را می سازند ،به سبب برآورده نکردن برخی از معیارها از مناقصه کره جنوبی برای قرارداد چندین میلیارد دلاری خرید هواپیماهای جنگنده، کنار گذاشته شد.
به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک منبع آگاه در دفتر برنامه های تجهیزات دفاعی کره جنوبی به خبرگزاری یونهاپ گفت:« مشکلی در پیشنهاد یکی از دو رقیب اخیر این مناقصه به وجود آمد.»

وی افزود مناسب تشخیص داده نشد این گروه که کنسرسیومی اروپایی است، در رقابت ها باقی بماند.

سخنگوی این دفتر فعلا در این خصوص پاسخگو نبود.

دیگر رقیب دور پایانی شرکت آمریکایی بوئینگ است.

یونهاپ افزود این قرارداد که هفت میلیارد و 500 میلیون دلار برآورد می شود در خصوص خرید 60 فروند هواپیمای جنگنده است.

این منبع اعلام کرد سئول می خواهد 45 هواپیمای یک صندلی و 15 هواپیمای دو صندلی خریداری کند اما این کنسرسیوم اروپایی فقط شش فروند هواپیمای دو صندلی پیشنهاد کرده بود که هواپیماهایی بسیار گران هستند.

بنابراعلام این خبرگزاری ، تولید کننده یوروفایتر ( کنسرسیومی شامل ئی ای دی اس ، شرکت انگلیسی بی ای ائی سیستمز و شرکت ایتالیایی فینمکانیکا) همچنین هزینه را براساس پوند انگلیس و نه دلار آمریکا ( که سئول خواستار آن بود) محاسبه کرده بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سئول ، منبع آگاه کره ای اعلام کرد دفتر برنامه های تجهیزات دفاعی کره جنوبی اکنون پیشنهاد شرکت برنده را به مقامات بلند پایه نظامی برای بررسی پایانی ارائه می کند.

وی افزود هواپیماهایی که از همه مراحل گزینش عبور کرده اند ، هواپیماهای« اف -15 سیلنت ایگل » شرکت بوئینگ هستند.

چند هفته پیش علاوه بر شرکت های ئی ای دی اس و بوئیک ، یک گروه دیگر آمریکایی یعنی شرکت لاکهید مارتین در رقابت ها قرار داشت اما سرانجام انصراف داد.

در قراردادهای تجهیزات نظامی کره جنوبی غالبا شرکت های آمریکایی برنده می شوند که به این ترتیب از پیوندهای مستحکم بین واشنگتن و سئول حکایت دارد.

اما سئول ظاهرا در ماه های اخیر فهرست تامین کنندگان تجهیزات نظامی خود را گسترش داده است .

به این ترتیب ، در ژانویه این کشور، شرکت انگلیسی ایتالیایی اوگستاوستلند را به شرکت آمریکایی سیکورسی برای تحویل شش فروند بالگرد دریایی به ارزش 567 میلیون دلار ترجیح داد.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”