رونمایی دستاورد نوین پدافند ایران ؛ تا دو روز آینده

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 733
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۴:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2456 بار
سپاس‌های دریافتی: 3097 بار

رونمایی دستاورد نوین پدافند ایران ؛ تا دو روز آینده

پست توسط mm1990 »

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء با بیان اینکه دستاورد نوین پدافند جمهوری اسلامی ایران تا دو روز آینده رونمایی خواهد شد گفت: این دستاورد یکی از مهم ترین تجهیزات پدافندی جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش پایگاه اراده ملی ،‌ امیرسرتیپ فرزاد اسماعیلی در جمع خبرنگاران سامانه تلفیقی بین سایت های اطلاعات و شناسایی الکترونیکی و رادارها را دستاورد مهم پدافند جمهوری اسلامی ایران خواند و افزود:‌ با داشتن این سامانه اطلاعات در کمتر از چند ثانیه میان دو سایت با تشعشع و بدون تشعشع مبادله می شود و این توانمندی در تصمیم سازی به موقع شبکه یکپارچه پدافند کشور بسیار مهم است.

وی گفت: شبکه یکپارچه پدافند کشور از این پس یک نوع اطلاعات رزمی را میان این دو سایت مبادله خواهد کرد.

امیر اسماعیلی از رونمایی طرح های دیگر قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا در هفته دفاع مقدس خبر داد.


عملیاتی شدن سامانه سنگین اس 200 در آینده نزدیک


فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء از عملیاتی شدن سامانه سنگین اس 200 در آینده نزدیک خبر داد.
امیرسرتیپ اسماعیلی در مصاحبه با خبرنگاران اولین قسمت متحرک وعملیاتی کردن اس 200 را استفاده از موشک های ارتفاع متوسط با نام پروژه تلاش خواند و گفت: پس از تلاش از سلاح سیار 2 استفاده کردیم. وی تصریح کرد:‌امروز با افتخار می توانیم اعلام کنیم که سامانه اس 200 برای اهداف بالا و استراتژیک و اهداف تاکتیکی در اهداف متوسط کاملا عملیاتی است.


ایران با داشتن هواپیماهای شناسایی ویژه نیازی به آواکس ندارد

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء با بیان اینکه ما استفاده از آواکس را در ایران نه فقط به خاطر تحریم و یا محدودیت ها نداریم تاکید کرد: از آنجا که تهدیدها را نسبت به ایران به گونه ای دیگر تعریف کرده ایم از هواپیماهای پرنده شناسایی برخوردار هستیم که هم کار آواکس و هم کار اطلاعات و شناسایی را انجام می دهد.
به گزارش خبرنگار مرکزی خبر، امیرسرتیپ فرزاد اسماعیلی در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه در نظر نداریم آنچه را که تاکتیک های کشورهای دیگر است در ایران نهادینه کنیم گفت: تهدیدات علیه جمهوری اسلامی ایران بسیار متفاوت تر از تهدیدات علیه کشورهای دیگر است.
وی با بیان اینکه تاکنون خبری از هواپیماهای شناسایی جمهوری اسلامی ایران منتشر نشده بود افزود: این هواپیماها ویژه چرخه اطلاعات و شناسایی است که اسامی آنها صبا وصدف است و قطعا نام آنها را عوض خواهیم کرد.
امیر اسماعیلی گفت: پرنده صدف برای ماموریت هایی است که برای آن تعریف شده و نوعی هواپیمای متفاوت است و درپایگاه های متعدد عملیات برنامه خود را انجام می دهد.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا هواپیمای شناسایی صبا را نیز حامل ماموریت متفاوتی خواند و افزود: این هواپیما ماموریت خاص و محدود را دنبال می کند.
وی اشراف اطلاعات و عملیات اطلاعات شناسایی در قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا را گسترده خواند و گفت:‌ ما هم اکنون علاوه بر ایستگاهها و سایت های زمینی الکترونیکی از سایت های پرنده و مکمل نیز استفاده می کنیم و دقیقا می دانیم که اهداف چه ویژگی ها، چه مدل ها و در چه زوایه ای پرواز می کنند وحتی اشراف اطلاعاتی داریم که اهداف مختلف چه سامانه هایی را با خود حمل می کند.
امیر اسماعیلی همچنین از رزمایش بزرگ پدافند هوایی در اواخر مهرماه امسال خبرداد و گفت: با تمام پتانسیل دفاعی کشور و همه نیروهای ارتش و سپاه و استفاده گسترده از سامانه های موشکی و راداری جدید در منطقه ای ویژه و کوهستانی این رزمایش انجام خواهد شد.
وی تعداد نیروهای عملیاتی در این رزمایش را 8 هزار نیرو اعلام کرد و افزود: تعداد این نیروها با نیروهای پشتیبانی به 12 هزار نیرو خواهد رسید.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء هدف برگزاری این رزمایش را متناسب با تهدیدات نوین دشمنان خواند در این رزمایش از حجم گسترده شلیک ها، شناسایی ها، پروازهای با سرنشین وبدون سرنشین استفاده می شود.آسمان ایران برای دوستان امن و برای دشمنان ناامن است

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا در مراسم پنجمین سالگرد تشکیل این قرارگاه و در جمع 32 وابسته از کشورهای مختلف که در این جشن شرکت کردند تاکید کرد:‌ آسمان جمهوری اسلامی ایران در چارچوب قوانین بین المللی برای کشورهای دوست فضایی ایمن و برای هر گونه اقدام خصمانه فضایی ناامن خواهد بود.
امیرسرتیپ فرزاد اسماعیلی با اشاره به سالروز تشکیل قرارگاه پدافند خاتم الانبیا و تشکر از میهمان و وابستگان نظامی کشورهای مختلف این روز بزرگ را به همه کشورهای دوست و منادیان صلح در جهان تبریک گفت و افزود: قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا در پنجمین سال تشکیل خود افتخار دارد که اعلام کند براساس ماموریت محوله در صیانت از حریم هوایی کشور با اقتدار کامل انجام وظیفه کرده است.

وی افزود:‌ نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به ویژه قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا براساس آموزه های دینی و اسلامی و اصول حاکم بر نظام دفاعی کشور و حاکمیت فرماندهی هوشمندانه مقام معظم رهبری از اقتدار و توانمندی رو به رشد خود در جهت ایجاد بازدارندگی در مقابل تهدیدات استکبار جهانی،‌ حفظ منافع ملی، گسترش صلح و دوستی و آرامش و امنیت برای تمامی کشورهای آزادی خواه، مستقل و دوست بهره می گیرد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا تاکید کرد: مردم ما برای پیروزی انقلاب و حفظ ارزش ها و آرمان ها و کسب استقلال و آزادی خود بهای سنگینی را پرداخته اند و به این جهت برای عزت و سربلندی خود ارزش قائلند.

وی گفت: براساس اصول حاکم بر قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران حفظ استقلال کشور در همه زمینه ها و جلوگیری از رخنه دشمنان جز اصول تغییر ناپذیر انقلاب اسلامی است. امیر اسماعیلی افزود: اصول انقلاب اسلامی ایران بر پایه ارزش های الهی، اخلاق انسانی و تربیت انسانها براساس موازین انسانیت بنا شده که هرگونه سلطه گری و سلطه پذیری در هر شکل و ابعادی را نفی می کند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا گفت: امروز شاهدیم در برخی از کشورهای مسلمان غرب آسیا و شمال آفریقا با دخالت قدرت های خارجی رنج و مشقت مضاعفی بر مردم این کشورها تحمیل شده است.
وی تاکید کرد: ایجاد تفرقه، کشمکش و اختلاف در مصر بعد از مدت کوتاه رهایی از سلطه دیکتاتور و همچنین جنگ داخلی در سوریه، جنایات رژیم اشغالگر قدس درفلسطین،حملات تروریستی در عراق توسط گروههای تکفیری، ناامنی در افغانستان و برخورد قهر آمیز با خواسته به حق مردم بحرین، از نمونه های بارز تنش هایی است که دلیل دخالت حاکمان زیاده خواه جهان و توجه نکردن به حاکمیت ملی، استقلال، آزادی، مردمسالاری و کرامت انسانی و حق ملت ها در سرنوشت خود بروز کرده است.
وی تاکید کرد:‌ امروز بیش از هر زمانی شاهد تبعیض و برخوردهای دوگانه ابرقدرت ها در خصوص مسائل جهانی از جمله بهره گیری از دانش صلح آمیز هسته ای، حقوق بشر و تروریسم هستیم.

امیر اسماعیلی افزود: آنها باید بدانند در پیشگاه ملت فهیم ایران اعمال سیاست های دوگانه تاثیری در اراده مردم نداشته و سیاست شکست خورده ای است، همچنان که جهان شاهد بود به رغم اعمال فشارهای مضاعف از سوی امریکا و دول غربی علیه ایران مردم قهرمان کشورمان گوش به فرمان مقتدای خود با حضوری پرشور و انقلابی در انتخابات ریاست جمهوری اخیر حماسه سیاسی عظیم دیگری را خلق کردند که مهر تاییدی بر حمایت مردم از نظام اسلامی بود.

وی گفت: مردم ایران با انتخابات آگاهانه خود به دشمنان پیام دادند که با ایران به جای زبان تهدید با تکریم صحبت کنند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا تصریح کرد: رژیم نامشروع و جعلی صهیونیستی با حمایت امریکا به گنبد آهنین خود افتخار می کند اما همین سپر‌آهنی در برابر موشک های حماس و حزب الله آسیب پذیر بود و ما معتقدیم قدرت پوشالی استکبار جهانی و رژیم اشغالگر قدس صرفا تبلیغاتی است و قادر نخواهد بود در برابر موج عظیم مردم و قدرت ایمان و وحدت کلمه ملت ها ایستادگی کند.

امیر اسماعیلی تاکید کرد:‌ اکنون زمان آن فرا رسیده که جامعه جهانی در یک تعامل سازنده و مثبت تلاشی همه جانبه برای پایان دادن به ناآرامی ها، برادرکشی ها، خشونت های فرقه ای و قبیلیه ای و بی عدالتی ها داشته باشد.

وی گفت: باید باور داشته باشیم در جهان کنونی امنیت‌ با ایجاد بحران و رعب و وحشت حاصل نمی گردد و رفاه، امنیت و توسعه در تعامل سازنده جهانی قابل تحقق است.

امیر اسماعیلی تاکید کرد: ‌ایران در معادلات سیاسی جهان اثرگذار و لنگرگاه ثبات در منطقه است و مشی راهبردی جمهوری اسلامی ایران موضوع امنیت جهانی ایجاد اعتماد متقابل و تعامل سازنده با کشورهای منطقه و جهان غیر از رژیم اشغالگر جعلی و غاصب قدس در تمامی زمینه ها به ویژه دیپلماسی دفاعی برپایه احترام متقابل، منافع مشترک و احترام متقابل است.

امیر اسماعیلی تاکید کرد: من به عنوان فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا اعلام می کنم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در دفاع از تمامیت ارضی و صیانت از حریم مرزهای زمینی، هوایی و دریایی خود با عزت و اقتدار و هوشیاری لازم آماده پاسخگویی موثر به تهدیدات دشمنان و تامین کننده امنیت ملی و گسترش صلح و ثبات در منطقه است.

وی گفت: با افتخار اعلام می کنم در حوزه پدافند هوایی در بخش طراحی و تولید انواع رادارهای فعال و غیرفعال، انواع حساسه های جمع آوری اطلاعات، سامانه های ارتباطی و فرماندهی و کنترل، انواع سامانه های زمین به هوای توپخانه ای و موشکی برای مقابله با انواع تهدیدات به خودکفایی کامل رسیده ایم.

وی افزود:‌ ما همه این پیشرفت ها را مدیون هدایت هوشمندانه فرماندهی کل قوا و احترام به اصول انقلاب که شعار "نه شرقی نه غربی" است می باشیم.

منبع: [External Link Removed for Guests]
Major II
Major II
پست: 181
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۵, ۲:۱۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 343 بار
سپاس‌های دریافتی: 478 بار

Re: رونمایی دستاورد نوین پدافند ایران ؛ تا دو روز آینده

پست توسط f14tomcat »

خوب یعنی چه؟!مارااحمق گیرآورده ایدبرادرعزیز؟
آواکس نداریم یعنی نیازنداریم یا توان ساخت یاخریدش رانداریم؟!
صباوصدف که همان B-707وC-130الینت سابقند.اینهاکی می توانندکارآواکس راانجام دهند؟
نقطه کوررادارهای زمین پایه وضعف کمتررادارهای هواپایه هم که نیازبه گفتن نداردپس نیازبه آواکس همیشه بوده وخواهدبود.
اگراسم هواپیمایی راعوض کنیدیعنی کارش عوض می شود؟
ازفرمانده عزیزی چون شمابعیدبود.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”